• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Savo: posle čišćenja grubog filtera traktor opet ima oštrinu na gasu kao i pre izgleda da nije imao dovoljno nafte pošto je u filteru bilo do dve trećine filtera mulja otišla membrana pa je mulj dospeo i u kolender koji ide na pvp
 
M

Mig29

Guest
Hvala svima za odgovore! Ovaj forum zaista vrijedi zlata. :)
Imam jos jedan problem, ne mogu odsarafiti rucke za pumpanje goriva, pa bih je zaimjenio novom. Da li se moze kupiti i gdje?
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Savo, hvala na savjetu. rastavit ču to ovih dana pa ako bude problema pitam i obavezno javim rezultat!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Završio sam vladimirca , KONAČNO :rolleyess:
Pritisak ulja je normalan , danas sam se malo vozikao i nešto balirao za sada sve radi uredno , valjda tako i ostane majku mu lopovsku :supz:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Završio sam vladimirca , KONAČNO :rolleyess:
Pritisak ulja je normalan , danas sam se malo vozikao i nešto balirao za sada sve radi uredno , valjda tako i ostane majku mu lopovsku :supz:

Jesi mu vratio onaj Lotos, ili je neko drugo ulje unutra?

Ajde, nek dela ko veliki.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Završio sam vladimirca , KONAČNO :rolleyess:
Pritisak ulja je normalan , danas sam se malo vozikao i nešto balirao za sada sve radi uredno , valjda tako i ostane majku mu lopovsku :supz:
I, koji je uzrok slabom pritisku ulja?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Lotos ni u snovima više :mad: dobio je MODRIČU 15-40 kao i do sada što je dobijao

Neznam ni sam šta je tačno bilo u pitanju , u ovoj sesiji sam uradio jednu piksnu na bregastoj,sredio sigurnosni,rasklopio i sklopio uljni filter i predihtovao prednje deklo razvoda
Znači nešto je od toga bilo , pošto sam spajao neku eksternu pumpu a skinuo karter i gledao odozdo ležajevi radilice sigurno nisu , piksne na zupčanicima sigurno nisu , piksne na balans osovini sigurno nisu a ostalo je bilo teško zaključiti zbog nemogućnosti vidnog polja jer je jako teško geldati odozdo dok ti ulje curi u u lice
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
kako se pali grejanje u vladimirca , posto imam ventilator dole sa desne strane dali to sluzi za grejanje ili samo za hladan vazduh ili ....... i dali u opste ima grejanje kabisko
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
kako se pali grejanje u vladimirca , posto imam ventilator dole sa desne strane dali to sluzi za grejanje ili samo za hladan vazduh ili ....... i dali u opste ima grejanje kabisko

Ima grijanje preko izmjenjivača topline, ako se uključi ventil iznad uljne pumpe. Grijanje ide preko ulja koje pumpa tjera kroz malu rupu i ono se tada "znoji" i grije. Zbog samog principa zagrijavanja ulja, nemoj očekivati čuda, to je onako više "od lada" grijanje.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
dali neko moze da mi kaze cemu sluzi lampica na kontrolnoj tabli gledajuci kada sedim u traktor gledajuci sa desna na levo,to jest druga sa desne strane , dali je to od diname da pokazuje kada puni akumulator .... ili gresim
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Kod mene je to lampica od dugo kratko svetlo a prva sa leve strane je od alternatora
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
e na ovoj slici mozes da vidis kakomi izgleda tabla znaci zanima me sa desnog nalevo koja je zasto sijalica .
sliku sam nasao na netu ali je identicna kao kod mene

vl1q.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
S desna na lijevo bar je tako bilo kod mene kontakt,grijac,zmigavci,dugo svijetlo.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
sinoc u oranju odjednom je pocela da trepce ta 2 od desne strane sijalica ja dotego kajs na dinami ono prestalo zato pitam sta je ..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
S desna na lijevo bar je tako bilo kod mene kontakt,grijac,zmigavci,dugo svijetlo.

je tak je posvud, grijač se pali kad se ključ okrene 45 stupnjeva i tak držiš...
 
M

milicevicm

Guest
Veseline-kakav plug imaš ?
Trebaju mi neka iskustva-da vidim šta da uzmem.
Mi imamo IMT-ov-jednobrazdni.
Ali uzeli bih neki dvobrazdni.
Zat vas sve pitam - kakve vi plugove koristite ?????????????
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
posto sam ja iz kikinde a kod nas je zemlja teska nema nista od 2 brazde mogao bi vladika da vuce 2 brazde ali samo plitko ja licno orem 16 coli ili ti 30 35 centimetara i obavezno tocak da bi mogao da orem a da se neokrecem znaci 1 brazda zbog zemlje crne i masne xaxaxa......... upravo sam sad dosao sa oranja , orao sam detelinu koja je stara 5 godina kise ni od korova kod nas nije padala vec 2 meseca ali vladika je uzorao detelinu sa 1 brazdom 30setak santimetara tesko ali je islo 1 i gas. zemlja je toliko izgorela da nema grudava nego se u kockice rasipa inace plug je bosanski mali travnik jedna brazda tocak sam sam pravio glavcina od bemvea osovina od od tanjira imteovog za secenje zemlje gore cev za plug zavarena sa 2 srava koi stezu osovinu , sutra cu ga slikati pa mozete da vidite kako sam sklepo to .
sto se tice lampice koja mi se palila naso sam kvar od , struckanja otkinula se zica za pobudu koja je na akumulatoru zakacena i ona mi je pravila spoj ..... vladika je potrosio 16 litara goriva danas na 1.5 jutara zadovoljavajuce sa obzirom da je bilo teskooooo
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
daber dan. jučer sam rastavio mog vladeka. curi ulje na razvodnom deklu na strani do motora. sve rastavio, skinuo zupčanike razvoda kad vidim netko radio nešto i slomio vijak na zupčaniku balans štange tako da sam nalo dotagnuo vijke na deklu koji su malo oštečeni od prijašnjih radova (vijci su s zarezom kao za veliki odvijač) vjerojatno če ulje i dalje curiti pa ako netko ima ideju što napraviti. hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh