• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pa ja bi možda i kupio jednog takvog krša za sitne novce pod uslovom da ima papire ;)
Ima li neko kakav prijedlog sa oglasa?


dođi kod mene po 82ku :weedman: ako ne, možeš i na :drinkers:


par ljudi me zvalo iz Bosne......pa žele uvesti, da se raja veseli.....:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja bi radije nekog krša od vlatka ;)

Da je tvoja 82ka na BiH papirima možda bi i pričali o pazaru :partyman: ako sam dobro preračunao da je cijeniš 2000e
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Savo :jedno pitanje za tebe i sve ljude dobre volje :hteo bih da zamenim dihtunge na bloku motora gde se spaja razvod i pvp znači interesuje me da li je to veliki posao i da li moram skidati i zupčanike razvoda tj mogu li nešto zeznuti što se tiče paljenja i razvoda naravno radi se o vladimircu pušta mi ulje između razvoda i PVP
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
kolega nemožeš ništa pogriješiti zato što je na spoju pumpe i zupčanika u razvodu jedan dupli (široki) zub, zamijeniš brtvu, uzubiš, stegneš ona 4 vijka, ugriješ bakrene platne da omekšaju da ne curi nafta i samo po gasu! Savo nadam se da češ me dopuniti ako sam što izostavio, pozdrav.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
To sam već uradio ali nije to bio problem meni pušta iznad PVP tj na spoju između bloka i delka razvoda paljenja pa se sliva dole prema PVP i ja sam pomislio na to i zamenio taj dihtung ali i dalje pušta
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
To sam već uradio ali nije to bio problem meni pušta iznad PVP tj na spoju između bloka i delka razvoda paljenja pa se sliva dole prema PVP i ja sam pomislio na to i zamenio taj dihtung ali i dalje pušta
da znam, sranje je u tome što moraš rastaviti cijeli razvod i zadnji dekl da bi to zamijenio. imam istu stvar, sve sam rastavio ali nisam mogao skinuti taj zadnji dekl jer je majstor prije mene uništio vijke pa sam sve sklopio jer mi treba traktor a na zimu ide kompletno rasturanje traktora pa čemo to riješit.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
operi izvana i namaži s tekućom smolom ili tekućim metalom...hehe...
, šta je to tečna smola a za tečni metal su mi već predlagali ali ja bih to ipak da ljudski odradim ali ako je poduhvat veliki moraću trenutno da ga rešim najverovatnije kao što kažeš
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
to ti neče trajno riješiti problem zbog utjecaja vibracija,temperature i ulja. možda malo ublaži curenje. riješenje je sve rastaviti i zamijeniti brtve i možda one upuštene vijke s ravnim zarezom zamijeniti nekima s imbus ili torks glavom da možes stegnuti ko čovjek i gas!
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Naravno da ovo nije trajno re[enje ali sada nemam vremena da ga rastavljam bar dok ne završim oranje i setvu ječma
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
kolega nemožeš ništa pogriješiti zato što je na spoju pumpe i zupčanika u razvodu jedan dupli (široki) zub, zamijeniš brtvu, uzubiš, stegneš ona 4 vijka, ugriješ bakrene platne da omekšaju da ne curi nafta i samo po gasu! Savo nadam se da češ me dopuniti ako sam što izostavio, pozdrav.

Ništa za dopuniti , brzo učiš :partyman:

@dule , nemoj se zamajavati sa tim kojekakvim super mazama , dok ne rasklopiš i središ dihtovanje da je dihtung na svom mjestu pa bilo kakav da je nema posla , i normalno sve dotegnuti kako treba
 
I

IvanVl

Guest
moj tata je planirao uzeti vladeka govori kako m u je rad mašine odvratan ..tuk,tuk , tuk .
Meni se sviđa .
Ima jedan u selu i uvjek pali na guranac
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Danas je vlatko od 08:00 pa do 20:00 obrao 9 dunuma , ograbljao ti njivu i izbalirao 750 bala kukuruzovine u 7 njiva sa 25 litara lože :supz: toliko o potrošnji
Bukvalno je samo ugašen dok sam ručao , ostalo je sve radio

I još da napomenem da je juče i prejuče orao sa plugovima 2X14 LEMIND , išao je tako lako da je i mene iznenadio , zemlja je bila poluteška ajde da tako kažemo
Mada ovo nisu realni uslovi za odmjeravanje snaga pošto je zemlja sagorila do te mjere da se lako ore , u vlažnijim uslovima bilo bi mu daleko teže
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
ja sa moim vlatkom za 1 mesec nagurao 68 radni sati aaxaxax a juce posijao to jest pre toga povlacio bacao vestak pa posijao 8 jutara zita snimao sam ga postavicu snimak sutra
usput kako se postavlja videooo
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
daj ljudi neko da mi kaze kako da postavim snimak i dali u opste moze da se postavi ..........
bas bih voleo da vidite moj traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh