• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja često puta ostanem bez goriva , naspem pun rezervoar i bukvalno zaboravim da nekada ga treba i dosuti :blackeye
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
potrošnja je ok, za punih 8 sati rada u šumi( vukao je klade teže od njega i bacio dvije ture drva 18km u jednom smijeru do kuče a vukao je dvije pune prikolice od 5 i 3 tone) i potrošio 20 litara lože.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
a sto ide na euro dizel kao lud haha ja probaoo zvuk snaga neopisivo samo jebiga skupo ...........i trosi malo vise onda za loz ulje je stvoren ..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Već sam i sam sebi dosadan , vladimirac je konstruisan mnoooogo prije eurodizela :blackeye
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
U subotu idem ja i nosim sejačicu i tako jednom gurnem onu ručicu hidraulike da još malo podignem sejačicu, a ono - TRAS! Tresnuo mi sejačicu na asfalt i ni makac ni gore ni dole. Kad sam otkačio sejačicu i kad je došao drugi traktor da je odnese probam ja na prazno, a on niti diže niti spušta, samo potonule one poluge nazad kao da je u plivajućem položaju. Šta se tu moglo desiti?

Bio sam kod onog mog Anđelka(što drži prodavnicu delova) da se raspitam o cenama delova hidrauličnog sistema i tako kažem da nemam slobodnog majstora za narednih sedam dana i da ću pokušati sam da nešto izmajmunišem, a čovek mi kaže da počnem od pumpe.
Kaže on da ako mogu da je vrtim sa dva prsta da je ona sigurno neispravna. Ja je skinem i upravo tako.

Šta kažu Savoris i drugi iskusni koji su omastili ruke radeći oko vladimirca, šta bi to moglo biti prema opisanim simptomima? Ulje nije, ulja ima.
Hvala u napred!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
a sto ide na euro dizel kao lud haha ja probaoo zvuk snaga neopisivo samo jebiga skupo ...........i trosi malo vise onda za loz ulje je stvoren ..

Druže, gde to ima u Kikindi ložike? Ja kad sam poslao ženu u Mikronaselje da kupi ona mi kaže da ne rade i donese mi na njivu D2 iz Kralja Petra ulice, a meni nešto mrsko da se cimam do Aleksandrova po crvenu naftu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@krle , uključi pumpu hidraulike :rolleyess:

Možda se i pumpa sama isključila ili je nešto puklo u njenom pogonu
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
@krle , uključi pumpu hidraulike :rolleyess:

Možda se i pumpa sama isključila ili je nešto puklo u njenom pogonu

To uključenje pumpe sam prvo pogledao, pa onda proverio i dosuo ulje.
Sad sam bio kod mog druga mehaničara koji mi je sačuvao moju staru pumpu koja je teško dizala, ali ipak dizala pa ću sutra da je montiram, izluftiram i probam da li diže makar na prazno. On mi kaže da sumnja na razvodnik.

Na pogon pumpe nisam ni pomišljao, a možda je i to u igri. Kako bih mogao da proverim da li je sve u redu sa pogonom pumpe?

Još jedno pitajne, Savo, da li je normalno da poluga blokade difrencijala stoji blago ukoso i da teško ide? Do sada sam je retko koristio, ali sada se(što su gume ćelavije) javlja potreba za češćom upotrebom.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ne moze pumpa samo odjednom otici to je pravilo broj 1 mogu gumice poizbijati ako je tresnulo negdje ali i to tesko.Rascupaj pumpu vidi gumice i vitalne dijelove.Skini onu totulu na cemu je pumpa i raskopaj nacices kvar bar ja bi tako uradio.Skini ona 2 serafica kraj rucice da nije sta uletilo pod onaj ventil kako li se zove.Radio sam to prosle godine isti problem je bio kao kod tebe,bilo je muke dok sam to sve sredio ali i dan danas kum i ja ga ganjamo i tanjiraca od 24 diska nosena stoji 7 dana u zraku da ni milimetra ne popusti ako mi ne spustimo.Savo mi je malo pomogao jer me 1 stift mucio koji nisam znao kako izbiti ali uspio sam ali sam naopacke okrenuo tako da se pumpa sad iskljucuje unutra a ukljucuje van sto i nije nikakav problem.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
meni se desilo na prvom vladimircu što sam imao da mi jednostavno pukla ona osovinica što uključuje pumpu ist tako samo odjednom plug na izlazu iz njive podignem okrenem traktor spustim na drugom kraju nema šanse da podigne naiđe jedan deda i kaže mi između ostalog možda se pumpa sama isključila ja pogledam stoji na uključeno dohvati ručkicu a ona nikud zablokirala skinem onaj dekl ima šta da vidim pukla osovinica i zakrenula se na iskjučeno uzmem šrafciger i uključim je ručno ona radi posle zamenio tu osovinicu i nikad problema
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Hvala svima koji su se potrudili da mi odgovore!
Dakle, niko ne sumnja na razvodnik? Šta treba da gledam kod pogona pumpe da vidim da li joj nešto fali. Ručica za uključivanje pumpe nije zaglavljena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa kada već budeš skidao pumpu probaj pogon da ručno okreneš , nebi smio da uspiješ ako je sve u redu
A mogao bi biti i radni ventil , nebi bilo loše i njega da provjeriš
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Skinuo sam i pogon pumpe pošto mi je delovao sumnjivo zazor onog zvona što uključuje. Odneo sam ga kod mehaničara koji mi je potvrdio da je pogon pumpe ispravan i da je taj zazor normalan. Ipak nisam uzalud skidao pogon pumpe zato što sam u njemu našao neku pihtiju od rđe, vode i tolatne masti. To verovatno nije dirano od kako je izašao iz prodavnice. Sutra ću to da isperem, osušim, ponovo montiram i nalijem čisto ulje.

Sad treba ispitati sledećeg na listi optuženih, a to je razvodnik. Da li treba celog da ga skinem i koliko je to seksi kod modela sa kabinom?

A mogao bi biti i radni ventil , nebi bilo loše i njega da provjeriš

Gde mu dođe taj radni ventil?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Radni ventil ti dođe na desnoj strani razvodnika od gore imaš dva šrafa ključ 12 odvrneš ih skineš poklopčić a onda jedan od njih uvrneš u ventil i izvučeš ga napolje iz ležišta izduvaš ventil smontiraš i onda probaj možda je on stvarno krivac za sve nevolje a nismo ni pomislili na njega
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Radni ventil ti dođe na desnoj strani razvodnika od gore imaš dva šrafa ključ 12 odvrneš ih skineš poklopčić a onda jedan od njih uvrneš u ventil i izvučeš ga napolje iz ležišta izduvaš ventil smontiraš i onda probaj možda je on stvarno krivac za sve nevolje a nismo ni pomislili na njega

Mala ispravka , ključ 14 ;)

pa da bi riješio sumnju pogona pokušaj da otpustiš izlaznu cjev iz pumpe dok traktor radi , ulje bi trebalo malo intezivnije da curi , znači nema pritiska bez opterećenja ali ipak bi moralo da curi , nemoraš sasvim da je ovrneš nego samo otpusti dva tri kruga
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Radni ventil ti dođe na desnoj strani razvodnika od gore imaš dva šrafa ključ 12 odvrneš ih skineš poklopčić a onda jedan od njih uvrneš u ventil i izvučeš ga napolje iz ležišta izduvaš ventil smontiraš i onda probaj možda je on stvarno krivac za sve nevolje a nismo ni pomislili na njega

Nisam siguran da sam dobro razumeo. Da li da otvorim samo odozgo tu kapu sa desne strane razvodnika što ga drže dva zavrtnja(ključ 14) i ništa da ne diram odozdo?
Ja sam otvorio samo odozgo i našao sam neki klip na opruzi. Klip je lako ispao napolje bez ikakvog uvrtanja šrafa(čak i ne može da se uvrne šraf iako ima rupica sa navojem). Opruga je isto lako izašla. Ona cev iz koje sam izvukao oprugu ne može napolje(bar ja ne umem) i u nju isto ne može da se uvrne taj šraf jer je znatno uži.
Vidim ja da nisam uradio ništa osim što sam oprao pogon pumpe. Za vikend će, nadam se, moći mehaničar da primi traktor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@krle , e upravo ta cijev mora napolje , to ti je pečurka ventila i obično ispod nje se uglavi kakva trunka ili neko smeće , ta pečurka se lako vadi špric-kliještima samo moraš malo da mrdneš tam-vam da nađeš centar pošto je mala tolerancija zazora
 

Najnoviji postovi

Na vrh