• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ja bi bez da razlišljam stavio 12ke pa čak i 13ke

ma već smo pričali o tome, moj vlado s 11-icama mi je super za špricanje ili sjetvu ili međurednu obradu, a i ore ko violina s njima...ali i zemlja kod mene je dosta lagana...
sve ovisi o tome za kaj ti treba...a i kak ti je poplon dugačak, jer 12-ica je skuplja...
 
M

mpergar2

Guest
na mojem vlatku su stomilke već jako dugo i mislim da ću opet ić na njih jer ove iz ex yu su niš koristi,,,moje mišljenje a to nemora značit da sam u pravu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Eeee , utišao sam vlatka , rasturio sam auspuh u sastavno-rastavne dijelove i iz nova napravili prigučivače po projektu homemade na MOJ način , sada vlatko radio kao singerica , nema onih strašnih eksplozija na izduv :prayer:

U zadnjih mjesec dana vlatko je odradio lavovski posao , bukvalno se samo mijenjamo na njemu , radi dan i noć ali mi se javlja problem teškog paljenja a i nema mi punu snagu , moram prekontrolisati malo dizne a i red bi bilo jednom da mu skinem i PVP i malo odnesem na kontrolu jer od kako sam ga kupio nisam ništa dirao oko nje
 
V

Vladimirko

Guest
moj vlatko jutros po onom mrazu upalio sa akumulatorom od 55ah bez dekompresora :supz:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Eeee , utišao sam vlatka , rasturio sam auspuh u sastavno-rastavne dijelove i iz nova napravili prigučivače po projektu homemade na MOJ način , sada vlatko radio kao singerica , nema onih strašnih eksplozija na izduv :prayer:

U zadnjih mjesec dana vlatko je odradio lavovski posao , bukvalno se samo mijenjamo na njemu , radi dan i noć ali mi se javlja problem teškog paljenja a i nema mi punu snagu , moram prekontrolisati malo dizne a i red bi bilo jednom da mu skinem i PVP i malo odnesem na kontrolu jer od kako sam ga kupio nisam ništa dirao oko nje
Daj neki snimak da čujemo kako zvuči
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
sta je to cudno za vladiku,moga kuma na -20 bez dekompresora upali navani pod snijegom,mrazom.Dekompresor mu jednostavno ne treba kad je sve uredu.Pokusavao sam ja i dekompresor povuci isto dodje.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
evo par slika radova na vladeku,promjenio sam crijeva hidraulike,vidi se i ručica za naštimavanje poluge koje u orginalu nema,španere postavio drugačije,akumulator bolje učvrstio
 

Prilozi

  • 1351692591301.jpg
    1351692591301.jpg
    13.6 KB · Pregleda: 201
  • 1351692600795.jpg
    1351692600795.jpg
    14.6 KB · Pregleda: 199
  • 1351692641560.jpg
    1351692641560.jpg
    13.9 KB · Pregleda: 291
  • 1351692712997.jpg
    1351692712997.jpg
    11.9 KB · Pregleda: 190
Posljednje uređivanje:

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
i nastavak,pomaknuo sam kuku za vuču dolje tako da sam dobio mjesto za topling da to nemoram stalno skidat,zadnja slika je staro stanje
 

Prilozi

  • 1351692635203.jpg
    1351692635203.jpg
    8 KB · Pregleda: 163
  • 1351692724296.jpg
    1351692724296.jpg
    11.8 KB · Pregleda: 148
  • 1351692760158.jpg
    1351692760158.jpg
    16.9 KB · Pregleda: 390
  • bočni reduktor.jpg
    bočni reduktor.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 656

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
malirus, a kad bi imal nešto kao špricu ili grabilicu na kardan ukopčanu, dal bi ti donja kuka delala probleme prilikom podizanja stroja?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nećeš biti zadovoljan sa ovim španerima , i ja sam imao isto tako postavljene pa sam kasnije sve prepravio jer sam ih nekoliko puta pokidao :mad:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Španeri moraju biti u istoj tački kao i bolcna gde je zakačena poluga inače dolazi do zatezanja prilikom podizanja i u krajnjem slučaju pucanja
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Dule znam za tu visinsku razliku i sada su pokopčani lanci čini mi se malo nize,mozda koji cent i nista ne puca,orem bez problema ,tanjuro jos nisam
Meni donja kuka nesluzi ničemu tj. nije okačena na sistem poluga pa da se dize ili spusta pa mislim da zato nema naprezanja lanca
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@malirus , sjetit ćeš se nas jednog dana kada budeš pomodrio od ljutine :finga:

Nego ja večeras raskopao vladimirca na brzaka , iz nekog meni nepoznatog razloga su popucale karike :scratch moguće je da je uzrok to što sam pri prošlom rasklapanju stavio neke druge stubline jer su bile u boljem stanju od mojih , da ne kažem skoro nove , e sad , 'bem li ga dal' je to ili jednostavno preforsiranje pošto je vlatko radio teškog posla
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ako nisu ulegle karike (oblikovale se)moguce je,ali bas od teska posla ne vijerujem ili je sami kvalitet karika u pitanju.Mozda si metnuo karike (tijesne).Tu su mnoge nepoznanice u pitanju zasto se to desava a najcesce od pregrijavanja se desi ali Vladiku je tesko pregrijati bez obzira kako mu je tesko ako je sve ok oko hladjenja.Mislim da sam znas rezultat ali dok se sijetis i premotas film unazad.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
@malirus , sjetit ćeš se nas jednog dana kada budeš pomodrio od ljutine :finga:

Nego ja večeras raskopao vladimirca na brzaka , iz nekog meni nepoznatog razloga su popucale karike :scratch moguće je da je uzrok to što sam pri prošlom rasklapanju stavio neke druge stubline jer su bile u boljem stanju od mojih , da ne kažem skoro nove , e sad , 'bem li ga dal' je to ili jednostavno preforsiranje pošto je vlatko radio teškog posla


ja mislim da se nisu legle ,sigurno je odma bilo po gasu. nego drugi put ti stubline ošmirglaj malo sa grubljim šmirglom ,,lijepo ga upali nek odradi na leru da se ugrije onda mu blokiraj gas na 2/3 okretaja i tak neka udara jednu smjenu
kontroliraj samo pritisak i temperaturu .Karike se budu legle a motor neće bit opterećen kao da je u radu ,,, moj kolega uhodava kamionske motore tako i nikakvih problema nema
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja sam na Ursusu kad sam ga generalisao pustio dvije noci na 2/3 gasa da radi a prije toga par puta palio gasio po pola sata rada.Nakon toga dao jednom tipu da ide na posao s posla 7 dana ali tip pazi a biciklo mu je odmorilo,6 km do posla uzbrdo,nizbrdo.Poslije toga samo gas.Cca 30 litara nafte je potrosio u razradjivanju.
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
Meni su govorili da kod razrade motora - traktor mora biti u pokretu,
inaće dolazi do "koksovanja" karika, kao i rad motora u "mjestu" duže od 20-tak minuta - bez opterećenja. Nakon 10 sati rada motora - zamjena ulja.
Teži poslovi sa traktorom tek iza 60 sati rada motora, puno opterećenje iza 100 moto sati rada motora.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh