• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
@krle , e upravo ta cijev mora napolje , to ti je pečurka ventila i obično ispod nje se uglavi kakva trunka ili neko smeće , ta pečurka se lako vadi špric-kliještima samo moraš malo da mrdneš tam-vam da nađeš centar pošto je mala tolerancija zazora

Na špic klješta sam pomišljao, ali nisam znao da li smem da je "grizem" špic kleštima. Sutra probam to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma ide to lako , nema potrebe za jakim stiskanjem , bitnije je držati to u centru onda ide najlakše
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ma ide to lako , nema potrebe za jakim stiskanjem , bitnije je držati to u centru onda ide najlakše

Baš tako, sa lakoćom sam ga izvukao špic klještima. Bilo je nekih trunčica sa strane, ali nije bila zaštopana cev, lepo se providelo kroz nju. Predajem se. Nije pogon pumpe i nije pumpa, nije ni taj radni ventil. Sad ostaju razvodnik, cilindar ili na sastavima cevi i creva. U nedelju ga prima mehaničar pa ću javiti šta mu je bilo i koliko me je koštalo. Nagomilalo se posla da već postaje opasno - rasturanje veštaka, iznošeje stajnjaka, rasturanje stajnjaka, oranje, čupanje drveća i ko zna kakve sve majmunacije kad se završe radovi u polju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Krle moja preporuka ti je da ga NE tjeraš majstoru , možeš i sam riješiti

PRVO , nisi mi odgovorio na pitanje
-jesi li siguran da se pumpa okreće ? znači trebao si zaverglati sa povučenim dokompresorom (da ne upali) dok ti je taj radni ventil bio napolju pa da na taj otvor ispljune nekih 1-2dl ulja , ne smeta prljavština U ventilu nego ISPOD ventila odnosno na sjedištu
Znači MORAO si očistiti sjedište (sic) ventila i ponovo ga spakovati

Uradi ovo što sam ti rekao prije nego što ga otjeraš majstoru i budeš ošišan jer majstor (ne baš svaki) može da ti kaže da je otišlo bukvalno sve a tebe zeza jedna trunka ili gumica od 1 evro ;)
 
V

Vladimirko

Guest
sta vise govoriti......
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9Z3FtFF-qsA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
savoris reci jesi li kada radio na vtz 2048 hidrauliku , naime i ja imam sličan problem jedan dan upalim traktor i nediže hidraulika a moj ima nešto malo drugačiji razvod pa neznam di mu je taj ventil , pumpa se vrti, sve fučka a neče da diže , kada imam ručicu u položaju dizanja na povrat tjera ulje ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Razvodnici su isti , osim ako nemaš onu ''kocku'' iza sjedišta
A nisam razumio šta ti se dešava
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
pozdrav raja,
crko mi je alnaser na vladeku iako je skoro uzet,znaci star je nesto malo vise od godinu dana
sada bih naravno da kupim drugi ali KVALITETNIJI po mogucnosti.
imali to uopste gdje:confused:
znam za ove u n sadu ali ja bi nesto bolje ako to uopste gdje ima,znaci nije mi problem platiti i vise samo da ne guram vladeka svaki dan:partyman:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
pozdrav raja,
crko mi je alnaser na vladeku iako je skoro uzet,znaci star je nesto malo vise od godinu dana
sada bih naravno da kupim drugi ali KVALITETNIJI po mogucnosti.
imali to uopste gdje:confused:
znam za ove u n sadu ali ja bi nesto bolje ako to uopste gdje ima,znaci nije mi problem platiti i vise samo da ne guram vladeka svaki dan:partyman:[/QUON

Nemoj ga gurati ostavi ga na brdu :lol:
 
M

mpergar2

Guest
ja sam novi stari član,,stalno gubim lozinke,prezime pergar..hitno savo ,molim pomoć i svi koji šta znaju,,,mijenjali smo kočionu oblogu jer je bila istrošena,promijenili sve to sastavili poštelali ali nakon nekog vremena je kočilo sve slabije i slabije probam na ona dva šarafa sa strane da poštelam a ono papuča propada sve dublje tako da je sad na pri dnu ali ne koči,,šta da radim ,,,bio kod nekog kakti majstora on kaže da se bubanj potrošio i da mora deblju oblogu metat ali ja mu ne vjerujem ubrzo mi je registracija.pročitao sam prijašnje postove o tome ali nisam iz njih ništa skužio
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Obloga se štela na tri šerafića ,dva sa strane jedan ispod ,drugim riječima tako ju centriraš da sjedi cijelom površinom .
Kad to uradiš onda samo priviješ onu veliku maticu da dobiješ visinu kočnice i to je to
 
M

mpergar2

Guest
danijel hvala probat ćemo tako pa bumo vidli,savo sorry neće se ponoviti sad sam zapamtio li neće se ponoviti.hvala
 
M

mpergar2

Guest
ljudi,imam dilemuoko kupovine guma,da li da uzmem 11-2 ili 12-4 sad imam 11-2 ne znam kako će se ove širje ponašati u šumi.kolega na 539 ima ove veće,ali na mjestima gdje je mokro uvijek moram ja probijati led i ići prvi ma kakvi 539 vladek je zakon.e sad oko marke gume,da li da uzmem stomilke koje već imam ili da uzmem neke druge.prijatelj ima tigrice nove ali već fali pola ripni jednostavno kad naiđe na korjen drveta otkida ripnu i čudo jedno kako se brzo troše,moje polovne su kakve jesu imaju još 40% ripne a on uzeo nove prije godinu dana i već je nema a isto vozimo po cesti,inače one se najviše troše po asfaltu,,,da čujem vaša iskustva,,mislim cijena nije problem samo da je kvaliteta!!!!!
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Gudjer uzmi ima moj koklega na traktoru i stalno je u spediciji po asfaltu napravio je 3500rs i jos 50% sare ima.Ako ih ne dere asvalt valjda su kvalitetne ako kazes da cijena nije bitna,samo nemoj postaviti pitanje gdje ih naci,ima ih ali nema na svakoj"trafici".
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Marka je ok. i mene zanima koja dimenzija gume je bolja i što se kojom dobija odnosno gubi ako netko ima iskustvo s obije dimenzije?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ljudi,imam dilemuoko kupovine guma,da li da uzmem 11-2 ili 12-4 sad imam 11-2 ne znam kako će se ove širje ponašati u šumi.kolega na 539 ima ove veće,ali na mjestima gdje je mokro uvijek moram ja probijati led i ići prvi ma kakvi 539 vladek je zakon.e sad oko marke gume,da li da uzmem stomilke koje već imam ili da uzmem neke druge.prijatelj ima tigrice nove ali već fali pola ripni jednostavno kad naiđe na korjen drveta otkida ripnu i čudo jedno kako se brzo troše,moje polovne su kakve jesu imaju još 40% ripne a on uzeo nove prije godinu dana i već je nema a isto vozimo po cesti,inače one se najviše troše po asfaltu,,,da čujem vaša iskustva,,mislim cijena nije problem samo da je kvaliteta!!!!!

ja vozim na Barumkama, već više od 18 godina i nemam im kaj prigovoriti, prije se budu raspale u dnu ripne nego kaj bi se ripne poderale...
imam vladonju 78. godište i na njemu su 11-ice, i ako budem ikad ponovno stavljao nove bit će opet 11-ice
a imam i vladonju 87. godište, na njemu su orginalne 10-ke, međutim ako ikad dobije nove gume bit će to 12-ice, a jedini razlog je što mu je prva nešto sporija nego na ovom starom modelu pa ga neće moć dušit ako se prejako uhvati za podlogu...;)
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
moj vlado je 74 godište. znaći misliš da su 11.2 najbolja dimenzija za njega. ima 11.2 skroz čelave i moram ih mijenjat pa razmišljam što je najbolje za njega.
 

Najnoviji postovi

Na vrh