• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

Vladimirko

Guest
treba mi link za tehnicko uputstvo za vladimirca,ako moze,hitnno je
 
V

Vladimirko

Guest
Stigao vladimirac i u moj dom,1974god,2 rucice menjaca,kabina :-D kasnije malo detaljnije o njemu
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Nije teško rasklopiti (i sklopiti) razvodnik , samo je problem ako su klipovi ili tijelo razvodnika potrošeni , onda tu nema reparacije , mislim ima ali to je totalno neisplatno
Koliko znam da su razvodnici u nabavci oko 120e , nisam siruran tu je negdje

Ali ako već hoćeš da se zezaš sa rasklapanjem kreni od ručica:
-skini ručice , pozicije 3 i 5
-odvrni onih 6 vijaka oko onig gumenih mandžetni
-skini mandžetne
-izvuci one osovinice sa kuglom , pozicija 37
-odvrni donje korito razvodnika , pozicija 18
-izvuci kompletno šipku razvonika na dole gdje je bilo korito

e to ti je neko osnovno rasklapanje , ako želiš ići u detalje teško je to tekstom napisati , onda idi sistemom ''na nepoznato'' , znači rasklapaj dio po dio i slaži na sto onako kako je bilo pa sklapaj obrnutim redosledom

Prije par dana sam se dao u zamjenu klipova hidrauličnog razvodnika. Namjera je bila zamjeniti im mjesta i nadati se da će hidraulika prestati padati. Kako sam lijen po prirodi nije mi se dalo skidati hid. razvodnik dolje već sam ga napao odozgora i odozdola prema savorisovim uputama. 8)I tu sam zapeo. Falilo je dva cm. da se klipovi mogu izvući iz kućišta. Na kraju sam morao skinuti cijelu hidauličnu pumpu s njenim pogonom.:evil: Klipovima sam zamijenio mjesta i ponovo sklopio. I opet čorak.:evil: Poluge i dalje padaju dolje. S ugašenim traktorom brže, a sa upaljenim duplo sporije ali opet PADAJU.


 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Lakše je bilo odvrnuti jedan vijak od kabine i zadići je dizalicom , nisi morao skidati pumpu ;)
 
V

Vladimirko

Guest
Jel moze neko da postavi sliku,tj semu brzina na vladimircu,al onako kao na kolima sto ima na rucici.vladimirac mi je sa dve rucice,pa mi se cini da mi sporo ide u trecoj brzoj.
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
oprostite i ja imam vladu t 25. ali me sad malo..puno muči hidrulika neče mi opče dizat ruke,pod punim gasom jedva malo a čim pustim gas odma mi počne padati neznam dalije prije več imo neko takvih problema i gde da počnem tražiz kvar,ulja ima dosta dali bi ga trebo ozračit ili nešto slično jel mi se to desilo kad sam mjenjo ulje molim pomoč
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@vladimirko , imaju šeme postavljene nekoliko puta do sada , ako te već zanima vladimirac odvoji vremena pa pročitaj temu iz početka i imat ćeš više odgovora nego pitanja

@glavonja
skini radni ventil i očisti ga , garant upala neka trunka , čest slučaj
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
@vladimirko , imaju šeme postavljene nekoliko puta do sada , ako te već zanima vladimirac odvoji vremena pa pročitaj temu iz početka i imat ćeš više odgovora nego pitanja

@glavonja
skini radni ventil i očisti ga , garant upala neka trunka , čest slučaj

fala :madmana:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo ja ponovo rasturio vladimirca , u uljnoj pumpi na zupčaniku otkinuta dva zuba , taj zupčanik proklizao na svojoj osovini i podmazivanje je stalo , što se tiče radilice nisam je mjerio ali oštećena je ohoho :evil:
 
V

Vladimirko

Guest
@savoris drage volje bi ja procitao da imam kompjuter,nego se njakam preko telefona,al nema veze.
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
@vladimirko , imaju šeme postavljene nekoliko puta do sada , ako te već zanima vladimirac odvoji vremena pa pročitaj temu iz početka i imat ćeš više odgovora nego pitanja

@glavonja
skini radni ventil i očisti ga , garant upala neka trunka , čest slučaj



ja sam sve raskopal celi razvodnik i na žalost ništa čorak, de da nađem taj prokleti radni ventil več sam lud:madmana::axe:daj mi pomognite ili budem ga prodal kak me ljuti
kakve sam ja lude sreče kupim t40 sa prvim pogonom i nema šta nije na njemu potrgano mislio sam da ču jači traktor kupit ali sam se malo za,,,o a sad nemam ni jdnoga pokretnoga a šuma zove sve više i više:prayer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa da izvadiš radni ventil nemor niti skidati razvodnik niti ga rasklapati , on se nalazi sa gornje desne strane razvodnika , drže ga dva vijka ključ 14 i jedna pločica , ispod toga je radni ventil
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pa da izvadiš radni ventil nemor niti skidati razvodnik niti ga rasklapati , on se nalazi sa gornje desne strane razvodnika , drže ga dva vijka ključ 14 i jedna pločica , ispod toga je radni ventil

fala ti puno ja to nisam ni diro a kad sam skinuo unutra sve puno smeča dobro sam sve opro :toimonster: o sad radi bes prekorno fala velika do neba:prayer:

za sve vlasnike vladimirka nebitno t25 ilit40 ili drugih ima čovjek u mađarskoj sve djelove za ruske traktore ali bas za sve i čovjek govori hrvatski 1km od granice u čakovcu nemojte na sedat na čovjeka u vinkovcima jel je veoma skup veli da je sve rusko a onda te opere da te glava za boli:madmana sve ima duplo skuplje nego ovaj gospodin u mađarskoj evo vam broj Farkaš Tibone:0036-303466862 ja sam se na mučio za djelove dok nisam sazno za mađara ako sam nekom pomog da se ne spređe ko ja. ja sam kupio kod gospodina iz vinkovaca ključ mjenjača za t25 opro me za 150e kod njega košta 200e a u mađarskoj 50e evo vam samo jedne usporedbe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
za sve vlasnike vladimirka nebitno t25 ilit40 ili drugih ima čovjek u mađarskoj sve djelove za ruske traktore ali bas za sve i čovjek govori hrvatski 1km od granice u čakovcu nemojte na sedat na čovjeka u vinkovcima jel je veoma skup veli da je sve rusko a onda te opere da te glava za boli:madmana sve ima duplo skuplje nego ovaj gospodin u mađarskoj evo vam broj Farkaš Tibone:0036-303466862 ja sam se na mučio za djelove dok nisam sazno za mađara ako sam nekom pomog da se ne spređe ko ja. ja sam kupio kod gospodina iz vinkovaca ključ mjenjača za t25 opro me za 150e kod njega košta 200e a u mađarskoj 50e evo vam samo jedne usporedbe
hvala glavonja ,,al mi to svi već znamo imaš i u jurvalu u vrbovcu http://www.jurval.hr/
pa kad ti nešto treba vidi gdje ti je povoljnije
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
hvala glavonja ,,al mi to svi već znamo imaš i u jurvalu u vrbovcu http://www.jurval.hr/
pa kad ti nešto treba vidi gdje ti je povoljnije

za vrbovec sam znal ali treba dosta čekat da oni na ruče djel :oops:
pa poludiš od čekanja. samo kod gospodina mirka je naj skuplje to sam htio reči da ljudi ne na sedaju na njegove priče
 

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
pozdrav,,,ma samo da kažem da taj mirko buba cijene i ja sam bio kod njega,,,za prednje kućište glavčine me tražio 250 eur,,,ja na kraju za te novce riješio cijeli traktor!!!!
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
pozdrav za sve ljude na forumu, ja sam iz Kikinde i od skoro sam vlasnik t25a 86 godiste , trenutno sam mu promenuo klipove stubline karike ...... dovodim ga u red , medjutim zapelo mi je oko stelovanja ventila dali moze pojasnjenje kako se steluju ventili redosled itd..... veliko hvala u napred inace vladiku sam platio 1850 eura stanje je odlicno nisam trebao da nista radin , vlasnik prosli mi je rekao da trosi ulje sto sam i primetio , zbog toga sve ovo radim . postavicu slike da mozete da vidite o cemu se radi . ZBOG TOGA MI TREBA POJASNJENJE KAKO SE STELUJU VENTILI , REDOSLED ZAZOR MI JE JASAN DA JE O.3 SAMO REDOSLED .........
 

Najnoviji postovi

Na vrh