• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

ROKI kaže:
Da, da. Ruski traktori nisu za svakoga jer ih treba znat terat, a ko ih skuži kako treba onda može iz njih izvući maksimalno što oni mogu pružiti. Govorim iz vlastitog iskustva.

Prije Vladimirca vozio sam IMT-a, i kad bih danas birao - nikad više IMT! Prelagan je za svoju snagu, prednji kraj mu se vrlo lako diže, i razbijaju mu se rukavci glavčina kotača. Puno troši, a kod oranja se stalno trebaš zajeb.vati s regulacijom dubine vuće. VTZ je pjesma po tom pitanju, ali na prvi pogled možda izgleda komplicirano, pa su ga ljudi popljuvali. Kao, ima previše ručica.. Ima jednu više - inverter, i drugu - hidraul. razvodnik za pridodano oruđe (plug-okretač, berač, kiper na prikolici i sl...)
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Ej, jel mi pricamo o istom traktoru... vladimirec t-25?!?

Ovom ovdje:
Obrisan neispravan link.

Ti nisi normalan... Vozio sam takav traktor, i luft na volanu ima nekih pola kruga, bucan u tri vrazje matere, mjenjac ne da je lose zamisljen, nego prelose. hidrauliku si slobodno ostavi, jer iz prve ruke znam da taj traktor sa 2x10" plugom ne moze normalno orati bez braznog tocka... Hidraulik mu je toliko dobar da se ubijes od srece... Ovaj s kojim sam radio, nije mogao lijepo precizno dizati hidraulik, nego u "skokovima". Sto se paljenja tice, da nema dekompresora, ne bi taj traktor upalio nikada! jedva je i ovako palio... djeda su redovno slepali da upali, a isprobavao je i s novim akumulatorima i sa jednim akumulatorom... to ne bih uzeo da mi dzabe dajes...

Eto, toliko od mene sto se T-25 tice
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Postovi ovakvoga tipa više govore o onome tko ih piše, i o njegovoj tehničkoj i općoj kulturi, nego o samom traktoru.. Ali dobro, krenimo redom:

- "luft va volanu" - dali se je netko slučajno MOŽDA sjetio, nakon kojih par stotinjak sati rada, dotegnuti kuglaste spojeve na sponama, prije toga ih možda čak i napuniti nekakvom mašću, ili je još sve "u originalnom stanju", onako kako je bilo prije 20-tak godina, kod isporuke? Ja bih se kladio da nitko ništa nije pipnuo.. :D

- mjenjač nije sinhroniziran (kao kod modernih traktora), ima inverter, a tvoji argumenti i kritike su posebno detaljno opisani. Pošto vidim da još nisi savladao mjenjač, savjetujem ti da koristiš samo jednu grupu brzina (jer druga je samo za naprednije korisnike)! Osim toga, ja imam noviju verziju, znam da se razlikuje od starijih verzija mjenjača.

- to što ti znaš iz prve ruke o oranju i hidraulici opet govori samo o tebi, a ne o traktoru! Za predivno čudo, meni hidraulika radi savršeno i orem bez ikakvih problema, pa zaključujem da ima nešto i u korisniku (kad bih želio biti direktan, rekao bih -stvar je u glavi).. Budući da ti hidraulika skakuće, rekao bih da ti je otišla zupčasta pumpa, koja ti u Mađarskoj košta smješne novce. Promjeniš ju za pola sata, jer je ugrađena s vanjske strane kučišta.

- za paljenje koristim 100 Ah akumulator, dekompresiju koristim jedino po zimi. U tvojem slučaju vjerojatno ste uspjeli nekako pohabati piksne na anlaseru, pa bi bilo najbolje da odeš autoelektričaru. Znam da ćeš teško vjerovati, moj T-25 sad je star 11 godina, i vrti onoliko koliko struje ima u akumulatoru. Znači, kad je accu pun, pali na prvi udarac!
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Sad sam se lijepo nasmijao...

Gledaj, traktor nije moj, i boli me za njega briga. Od prvog dana on ima takav luft na volanu, i kad sam gazdu pitao zasto je to tako, rekao ej da su mu rekli da to tako mora biti. Ako je na traktoru koji je radio 5 jutara zelje cijeli svoj vijek ode zupcasta pumpa, tek je onda to lose... Ne zanima me da je i besplatna pumpa u madjerskoj, kad me put tamo ksota i vremena i novaca.

Sto se paljenja tice, ovaj je UVIJEK palio sa dekompresorom, i drugacije nije mogao... traktor je jednostavno los...

A oranje s tim traktorom da ti niti ne spominjem... iza mu ulje curi, doslovce curi... da je vlasno, ne bih nista rekao, ali na ovom traktoru ulje CURI van... Bez tocka na plugu, oranja s njim nema... Mislim, moze on orati, ali to je daleko od posla koji IMT napravi...

Ne mozes mi to cudo uopce usporedjivati s IMT-om, jer je IMT za njega limuzina. Buka traktora je nesnosna...

Nemoj mi tupiti beskrajno o necemu sto svi na svijetu kazu da je lose.

Tvoj je i s njim se ponosis, ali ja cu sa svojim oronulim 539 uvijek pristati na dvoboj, i garantiram da nemas sanse ;)

Lijepo se smiri i sve ce biti OK...

P.S. Sto se propuha u glavi tice, koliko moras propuha imati da kupis takav traktor?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

To što tebe boli briga za traktor, nikome ništa - ali mogu mislit koliko tek tvoj djed ili gazda brine o tom traktoru. :lol:

Ulje curi, pa naravno da curi, kad je problem promijenit brtvu koja bi ga trebala zaustaviti. Pumpa u stvari i nije otišla, nego su gumice toliko istrošene, da ulje prolazi pokraj njih. Stvar prosta ko pasulj, ali još u uvodu sam rekao da je potreban IQ veći od sobne temperature.

Tebi je hidraulika SASVIM izvan funkcije, zato ti i treba plug s točkom. Još malo, pa ćete plug voziti na tačkama do oranice.
I da mi daš besplatno NOVI IMT, ja bih uvijek odabrao ovaj svoj T-25. Da se ne ponavljam, treba imat nešto i u glavi. :idea:
 
M

matija

Guest
Re: Vladimirec

rasprava nema smisla jer su oba dva krs :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: ko da uspoređujete varburga i stojadina :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

matija kaže:
rasprava nema smisla jer su oba dva krs :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: ko da uspoređujete varburga i stojadina :mrgreen:

Ovo je TIPIČAN PRIMJER kako ljudi niske tehničke kulture, bez iskustva u održavanju, izvode sasvim krive zaključke o traktoru, iako su uporavo takvim odnosom sami tome doprinjeli. Čovjek priča kako ulje curi i kako hidraulika ne radi, a ne zapita se kako i zašto curi ulje!

Da mu curi na autu, valjda bi ga odvezao na servis, ali traktoru nije mjesto na servisu. On "mora iči" onako kako je kupljen, pa tako do sudnjeg dana. Nema veze što traktor nije njegov, glavno da on "nešto zna" i jako je pametan. A kladio bih se da nikad u životu nije podešavao zazor ventila, a vjerojatno niti neće.
 
M

matija

Guest
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
matija kaže:
rasprava nema smisla jer su oba dva krs :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: ko da uspoređujete varburga i stojadina :mrgreen:

Ovo je TIPIČAN PRIMJER kako ljudi niske tehničke kulture, bez iskustva u održavanju, izvode sasvim krive zaključke o traktoru, iako su uporavo takvim odnosom sami tome doprinjeli. Čovjek priča kako ulje curi i kako hidraulika ne radi, a ne zapita se kako i zašto curi ulje!

Da mu curi na autu, valjda bi ga odvezao na servis, ali traktoru nije mjesto na servisu. On "mora iči" onako kako je kupljen, pa tako do sudnjeg dana. Nema veze što traktor nije njegov, glavno da on "nešto zna" i jako je pametan. A kladio bih se da nikad u životu nije podešavao zazor ventila, a vjerojatno niti neće.
:lol: :lol: ko da ti smo bobo i ja uvrijedili clana familije.odma drvljem i kamenjem :blackeye .oprosti ali previse to shvacas osobno.NHF
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Traktor nije radio nista i otisle su mu gumice na hidraulici, pa je pumpa losa, pa lje curi i tako...

Da ti sad pokazem par slika (lose kvalitete doduse) jednog dobrog traktora.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Traktor je imao nekih 800 sati kad je slikan...

A vlasnik traktora je mehanicar kakvog jos nisam upoznao. Ove zime je morao skidati kabinu, kako bi mogao skinuti hidraulicni razvodnik (2. slika) jer rusi se nisu niti potrudili da obrade spojeve crijeva sa razvodnikom. To se lijepse moglo napraviti rukom i komadom smirgl papira.

Na prvoj slici se vidi takodjer masovno curenje ulja sa svih strana. najveci je problem pri kipanju prikolice, jer traktor nema dovoljno ulja u hidrauliku, pa da ju so kraja iskipa mora nadolijevati ulje u hidraulik, a kad spusta kipu, mora ga izvlaciti. Kolegi je u planu da napravi razervoar ulja vani, jer rusi to ocito nisu bilo sposobni napraviti. Ulje curi zato jer spojevi nisu kvalitetno obradjeni i tu se ne moze problem rijesiti novim gumicama, nego samo skidanjem sklopa i finom obradom spojeva.

Takodjer pogledaj unutrasnjost traktora... Ona rucica ispred mjenjaca je reverzer. da bi ga prebacio, moras potpuno stati, iskriviti kompletna ledja kako bi ga mogao dohvatiti. i jos ne mozes svaki puta prebaciti naprijed/rikverc kako treba. mjenjac mu je super... Samo da napomenem da raspored brzina nema ama bas nikakvog smisla i da mu je ler gore-dolje, a ne lijevo-desno, kao na normalnim traktorima.

Traktor takodjer ima i prednju vucu, ali kao da je niti nema, jer mu je jedan prednji tocak kocio, i guma se trosila duplo brze, sve dok mu pri punom gasu nije jedan tocak zablokirao i pokidao poluosovine u prednjem mostu. I jos samo da napomenem da mu je cilinda r na prednjem mostu tako namjesten da moze puno vise skrenuti u desnu stranu, nego u lijevu ?!? Ukljucivanje prednjeg pogona je za mene bila nemoguca misija iz normalnog sjedeceg polozaja, jer je sjedalo toliko siroko a blatobrani uski, da samo dijete tu moze provuci ruku i ukljuciti prednji pogon. Vlasnik traktora takodjer ima problema s ukljucivanjem doticne.

Ima i grijanje kabine, ali ta skelemerija zauzme pola desne strane kabine, tako da je nemoguce s desne strane uci u traktor.

Automatska kuka mu se sama otkopcava, pa ju je morao prepravljati da bi radila kako treba. a one poluge sto tu kuku dizu se stalno istezu, tako da ce i njih morati mijenjati nekim izumom iz kucne radinosti.

Samo da nepomenem da ovo nije VTZ, nego LTZ, ali su to sestrinske firme, i traktori se sklapaju na istim proizvodnim trakama, i dodjem ona kraju na isto...

Onaj VTZ u mom selu je u malo boljem stanju od ovog, ali svejedno ne valja...

Na ovom traktoru nisam mogao naci niti jednu pozitivnu stvar, osim cijene, no to ge ne opravdava da bude bas ovoliko aljkavo sastavljen. Tu je i nesto manja potrosnja, jer se radi o Deutz motoru 48Ks, ali opet los mjenjac to sve upropasti.

Tko voli nek' izvoli, ali prije bilo koji IMT, nego ovo "cudo"

Usput... O mom tehnickom znanju nisi uopce kvalificiran pricati, kao niti o icijem na ovom forumu. Pa tako ne pricam niti aj o tovjem. Vrijedjanja da korisnici ovog foruma (ukljucujuci i mene) imaju IQ sobne temperature i nizi je takodjer nedopustivo, i svaki daljnji isapd ove vrste ce biti sankcioniran.

Tebe nitko nije vrijedjao direktno, pa se i od tebe ocekuje isto. Forum je zamisljen da se koristi za razmijenu iskustava, ali ne i za bezobzirno nemetanje svojih misljenje drugim korisnicima. I ja sam bio takav u pocetku. Ako sam se ja mogao promijeniti, pa mozes i ti!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Pa dobro, mogu ja sutra poslikati svoj traktor, i pokazati da ulje nigdje ne curi, da je suh, i iza, i bočno, i u kabini.. Očito da ovisi o načinu kako se traktor održava!

Oprosti, nemam ništa protiv tebe osobno, ali smiješan mi je agument da mu curi ulje na hidraulici. Pa zar to nije znak da se treba promijeniti neka gumica?
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Bio sam prisutan kad je skinuo cijeli sklop dolje i vidio sam da je spoj lose obradjen... Slike su tu i nemam ti sto vise objasnjavati. Kolega je vrstan mehanicar i sam radi generalke na traktorima i sve zna popraviti...

Spoj crijava je bio tako lose obradjen, da bi ih se moglo rucno i komadom brusnog papira bolje obraditi.

Koliko sam upoznat, sve je odnio tokaru da se spojevi obrade kako treba i sad valjda vise ne curi, a rezervoar za hidraulik je rekao da ce napraviti kad uhvati vremena...

Uglavnom, poslikaj i to svoj traktor, pa da vidimo o cemu se radi...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ovu ustvari i nije VTZ, jer je njegova ručica invertera daleko duža, tako da se uopće ne treba saginjati. Kao drugo, moj traktor je "kao apoteka", barem u trenucima kad nije na polju. Ne postoji traktor koji negdje barem malo ne masti, ako ništa drugo - onda uljne pare probijaju na kučište, kad se zagrije ulje.

Moj traktor sada ima 1100 rs, kad mi je oko osovine cilindra počelo mastiti, promijenio sam gumice-brisače, ali sam usput zamijenio i sve gumice u cilindru. Cijena materijala beznačajna, a i cilindar se vrlo lako sida i natrag montira. Ja svoj traktor poznajem u detalje, i ponavljam. super sam zadovoljan njime, IMT 539 uopće ne želim uspoređivati s ovime.

Malo sam burno reagirao, jer inače postoje ljudi koji nemaju pojma o tehnici, niti se ne brinu o ničemu. Zato oprosti, pogriješio sam - ti nisi takav, ali alergičan sam na ljude koji ne mare o osnovnim stvarima..
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Isprika prihvacena, i odmah da ti pozelim sluzbenu dobrodoslicu na forum ;)

A sto se tice VTZ-a: Eto, pri 1100 sati si vec morao popravljati hidrauliku... Toliko o tome. nije rijec o cijeni materijala, nego, tako... gumice na cilindru nisu izdrzale niti 1000 sati kako treba.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Vladimirec

Na koliko si ti ono sati raskopavao motor bobo ? ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Nisam ja raskopavao nista... To je mehanicar radio ;)

Na koliko si ti ono sati popravljao kardan i semering prednje vuce? ;)

Sve sto se pokvari u garantnom roku, na shvacam pod pravi kvar... tvornicke greske i tome slicno.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Bobo kaže:
Isprika prihvacena, i odmah da ti pozelim sluzbenu dobrodoslicu na forum ;)

A sto se tice VTZ-a: Eto, pri 1100 sati si vec morao popravljati hidrauliku... Toliko o tome. nije rijec o cijeni materijala, nego, tako... gumice na cilindru nisu izdrzale niti 1000 sati kako treba.

Hvala na dobrodošlici! :lol:

Znaš i sam da mu je cilindar vani, jednako kao i pumpa. To ima velikih prednosti, jer ne trebaš skidati kabinu i poklopac mjenjača, ako želiš raditi nešto oko hidraulike...

S druge strane, prašina polaku napravi svoje i gumica se podere. I sad zamisli, jednom u pet godina skineš cilindar, prepakiraš ga s nekoliko O-RING gumica, i voziš dalje. Ne treba ti više nikakvi točak na plugu, ne curi i ne masti ulje..

O zajebanciji s regulacijom vuće da niti ne pričam, ovdje ništa ne treba regulirati, sve radi samo.
 
M

matija

Guest
Re: Vladimirec

vtz daj malo napisi o sebi a ne samo o traktoru. od kuda si cime se bavis i sl.ak nije problem :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Iz Varaždina sam, inače radim kao projektant, elektrotehnika mi je struka, a kod kuće imam nešto posjeda, oranica, šuma, vinograd i slično. Godišnje radim oko 100-120 radnih sati s traktorom, pao mi je kamen sa srca otkako sam prodao IMT 539 i kupio novi T-25. Napisat ću svoja iskustva i razloge, ali ponavljam - meni je VTZ super traktor!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Imam jednu šumu u brdima, ispod vinograda. Prije 10-tak godina porušili smo velika stabla bukve, trupce smo dogovorili izvuči iz šume, gore na put, radi prodaje.

IMT-539 te trupe jedva je mogao pomaknuti, bio je prelagan i dizao mu se prednji kraj. U međuvremenu su mu od toga popucali i rukavci glavčina.

Pošto ja sam nisam to mogao izvući, došao je još jedan 539, dvojica smo nekako uspjeli to izvuči. Ali usred posla probila mi je brtva na glavi motora, motor je usisavao rashladnu tekučinu, i dimio oblake bijelog dima. Uspio sam se dovući kući na dva cilindra, i zamjeniti brtvu. Za taj posao treba se skidati kompletni rezervoar, mali miljun lajtunga i spojeva. Nakon kračeg vremena potrebno je ponovno dotezanje glave, i opet sve ispočetka. Teško je sve te spojeve dobro zabrtviti, nafta stalno negdje kaplje.

Kad sam to sredio, kiler za vodu je propustio, morao sam ga nositi k majstoru, koji ga nikad do kraja nije uspio zakrpati. A tu je i pumpa za vodu, i ona hoće pustiti oko osovine...

Regulacija vuče na hidraulici radila mi je jako loše, nekoliko puta skidali smo kabinu i poklopac mjenjača, večih poboljšanja nije bilo, i bila je prava muka orati s takvom hidraulikom.

Kad sam kupio VTZ - opći preporod preko noći. :mrgreen: Rubustan traktor, nema opasnosti da ti se pretrgne na dva dijela, jer mašina ništa ne nosi. Pristup do motora super jednostavan, ne smeta ti rezervoar za naftu. Kod oranja spustiš plug na zemlju i prebaciš u plivajući položaj. Narodno veselje od jednostavnosti! :D

Što se vuče tiče, i bez utega mogu vući uzbrdo i najteže trupce, ne treba mi nikakva pomoć.
 
R

ROKI

Guest
Re: Vladimirec

Ajd dobro poslikaj VTZ-a pa da vidimo traktor. Smješan je to traktor, ali jako žilav, jako. Jedan u Donjim Andrijevcima ima vitlo na njemu i šlajsa trupce i šume, traktor je stvoren za to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh