• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Da, zaboravio sam reči da su moguća tri podešavanja visine, prema potrebi. Rusi s njime beru čaj, lan i slične stvari, pa može biti podignut u srednji, ili u jako visok položaj, i to s uskim kotačima.

Moj je spušten na donje podešavanje, i izgleda normalno kao i drugi traktori. Možeš ga privezat za hrast, ukopat će se, ali neće mu se dići prednji kraj, kao kod IMT-a. Uz malo brige, pažnje i znanja, to je odličan traktor!
 
R

ROKI

Guest
Re: Vladimirec

Eee... imam ja rusa (MTZ) i znam šta sve može rujkan. Samo treba ga u dušu poznat i NIJE ZA SVAKOGA!!!! Treba malo kliker upet da bi se radilo sa njima. ;)
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Evo, pronašao sam neke fotke na kompu:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

A tu je i jedan benzinac, samo za specijalne namjene.. :lol:

Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Vladimirec

Gledam ovaj traktor,lijepo je održavan,ima kabinu na gumenim uložcima i td...koja cijena je bila tada,i koje su cijene danas?

Na netu nema bas mnogo podataka,sem osnovnih.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Točno, kabina je na gumenim ulošcima, praktički hermetički izolirana od vanjskog okoliša, i pod joj je sasvim neovisan od kučišta traktora.

Cijena je u ono vrijeme (1996.) bila 32.000 kuna, ili 8.000 DEM. U međuvremenu su dosta poskupjeli, ali se rabljeni mogu povoljno nabaviti. Uz malo truda oko održavanja, traktor se može dovesti u odlično stanje. Odličan je i na njivi, i u šumi i u transportu, barem ovaj sa slike meni..

Mašina nikad otvarana, osim podešavanja zazora ventila. Dizne rade kao prvog dana, isto tako i Bosh pumpa. Naravno, potrebno je ponekad zamjeniti filter goriva, a dijelovi su u Mađarskoj jako povoljni. Problem je glavni cilindar hidraulika, kojeg nakon 4-5 godina treba skinuti i zamjeniti gumice u njemu.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Evo malo svježih fotografija, još su vruće:

IMG_6963.jpg


IMG_6958.jpg


IMG_6960.jpg


IMG_6961.jpg


IMG_6967.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Zanimljivo, onaj koji sam ja vozio je imao jos bar 3 neke rucice oko volana... Ovo je cist ok, jer vidim samo reverzer, mjenjac i komandu hidraulika...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Skinuo sam ručicu s desnog hidraul. razvodnika, jer taj razvodnik opslužuje samo prikopčane alate. Nije problem odvrnuti jednu maticu, i skinuti ručicu kad se dugo ne koristi. S desne strane pokraj sjedala ima još ručni gas i pogon kardana, i to bi bilo sve...
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

svasta... nekako mi se cini da je onaj oko volana imao nekih rucica jos... znam 100% da mu ler nije bio gore/dolje, kao na tvom, nego ima kao i na autu i na normalnim traktorima lijevo-desno.
Imao je mjenjac sa 6 polozaja a rucica brze/spore mu je takodjer bila negdje oko volana...

Steta pa je taj djed umro, a traktor vec 3 godine stoji pod dekama...
 
Č

Čugi

Guest
Re: Vladimirec

Eee i ja sam na mog 539 stavio gumene uloške kad sam montirao kabinu! :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Da, tvoj djed imao je stariji model, kakve je nekad ranije uvozila neka firma iz Vojvodine. Pričali su mi ljudi koji su kupili te traktore,da su s njima dobili nekoliko sanduka raznoraznih dodatnih dijelova i alata, pumpi, mazalica i svačega.. :D :lol:

Između ostalog, veliku remenicu za pogon vršalice, pa nekakve poluge kojima se traktor mogao pretvoriti u viljuškar. U tom slučaju sjedalo se okrenulo unatrag, komande su se nekako preinačile i od traktora je nastao viljuškar.. Na bočnoj strani mjenjača još i sad ima velika prirubnica, predviđena za montažu remenice za pogon vršalice, pilane ili tako nečeg velikog.

Stariji modeli imali su ručni gas na volanu, brzine su se mijenjale sasvim drugačije, komandna ploča je različita, i još dosta toga.

Ovo je originalna ruska kabina, baš za njega, a starim modelima montirala se neka druga kabina, tek nakon uvoza iz Rusije. Ta je bila nešto poput IMT-a, nije bila hermetički zatvorena, bilo je rupa sa svih strana.
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Hehe, nije moj djed, nego jedan djed iz sela... I, da dobio je hrpu toga uz taj traktor, alata da moze radionu otvoriti, i komande ima drugacije, a mjenjac ima ler lijevo-desno i 6 polozaja. Svaki od tih 6 polozaja ima dvije brzine koje se mijenjaju rucicom iza volana. a jedan od tih 6 polozaja je spora brzina, a akd prebacis u drugu brzinu na tom mijestu, dobijes neku jos sporiju :shock: dakle 12+12 mjenjac ;)

Da, upravo sam ja o tom traktoru pricao, jer sam samo njega i vozio, a upravo sam i skuzio da si napisao da je novi kostao 32000Kn... za te pare je to odlican traktor, posto postoje motokultivatori koji toliko kostaju ;)

Da li mozes objasniti shemu brzina na tvom VTZ-u? Znam da u najgornjem polozaju odabires spore-brze, a drugo nista...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Shema bi izgledala ovako:

a) kad je na najgornjem položaju prebačeno desno (ja ih zovem sporije brzine)

3.............. Spora1


5...............1

b) kad je gore prebačeno u lijevo (brže brzine)

4.............. Spora2


6...............2

U večini slučajeva koristi se ova druga varijanta, ore i tanjura se u drugoj, po cesti se voziš u 6. Ako si jako natovaren, pa trebaš malo sporije, onda voziš u 5.
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

cekaj... hoces mi reci da su po brzini poredane 1,2,3,4,5,6??
Dakle ako bi iz nekog blesavog razloga isao saltati brzine redom, ona bih svaki puta izmedju brzina morao ici u najgornji polozaj? Znam da za to nikada nema potrebe, ali pitam sto bi bilo kad bi bilo...

Vidis, ovaj VTZ ima jos jednu rucku za spore brze, tako da ga ne moras izbacivati iz brzine ako hoces presaltati iz 1 u 2, 3 u 4 ili 5 u 6. ali moras imati dvije dobro koordinirane ruke.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Da, točno tako, po brzini i po prijenosnom omjeru postoji poredanih 6 različitih brzina, plus dvije spore. Ovih 6 je invertirano, u kojoj naprije, u istoj i u rikverc.

Naravno da u vožnji nečeš šaltati na pr.iz 2 u 3, nego 1-3-5, ili 2-4-6. Makar, kada se malo izvještiš to ide vrlo brzo i bez problema, posebno kada je traktor u pokretu. Spore i brze tada se najlakše prebacuju, jer je mjenjač prije toga izbačen iz bilo koje brzine.
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Znam da neces saltati iz 1. u 2. nego me samo zanimalo da to ides raditi, na sto bi to licilo ;)

Eto, sad i to znam. Hvala!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Kod šaltanja, to ti je samo jedan potez rukom više, netko izvana vjerojatno niti ne primjeti da sam promjenio grupu brzina. Kako god to čudno zvučalo nekome tko se time nije još susreo, to je samo jedan zamah rukom više.. :D ;) Pola sekunde, u svijetu F1 to je jako puno, u svijetu traktora nije vrijedno spomena.
 
R

ROKI

Guest
Re: Vladimirec

VTZ svaka čast, traktor je prva liga! Stvarno je uredan, nema šta. Reci mi kako ore sa tim plugom (kolko duboko, kolko brzo, kolko troši po jutru-hektaru...) i kako ide sa tanjuračom (kolko diskova...)? Kolko je težak sam traktor? kakve su kočnice? Puno pitanja nema šta. :D
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ja sve svoje zemlje orem najdublje što mogu, imam i mogučnost na početku brazde hidraulikom pritisnuti plug što dublje u zemlju. Znači, u jesen to je minimalno 25 cm, na laganim tlima to je i blizu 30 cm. Šteta da za ovaj forum nisam znao sve do jučer, jer bih za ovu priliku izmjerio i snimio dubinu brazdi na raznim poljima.

Tanjurača je ista kao i za IMT, smješno - ali nisam brojao diskove :) Valjda 20, ili možda nije? :roll: Brzina oranja i tanjuranja slična je kao i kod IMT-a, ali okretanje ide brže zbog invertora, Kod IMT-a se gubi vrijeme kod izbacivanja, i ubacivanja brzina, ovdje se samo ručica prevrne na drugu stranu.

Troši osjetno manje nafte od mrskog i omraženog :lol: :roll: IMT-a, kojeg bih ja ukinuo ustavnim amandmanima.. Negdje oko 7-8 litara na jutro (1600 č. hvati)
 

Najnoviji postovi

Na vrh