• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa i nemaju tendenciju ispadanja ali kod mene se bile loše vanjske tolerancije , sada ću jednu staru čauru da stavim između tako da se više nemogu sastati
Neznam koja vrsta plastike ne voli podmazivanje jer nabubri , poliamidu ne smeta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a jel moze jedna piksna da se stavi celom duzinom od poloamida.ili ima uzu meru izmedju piksni u spoljnoj meri.to nebi bilo lose jos jednu u sredinu ubaciti rao rasponku.mislio sam da hoce van da izlazi.ako imas materijala viska mogao si i meni napraviti 4kom i kazes cenu moze i na pp.ovog strugara nikako navatati da nesto odradi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
savo ga brzo rastavi, još brže sastavi, a najbrže polomi...:icon_madu:

inače, ja kupio jučer klipove i nekih sitnarija za svoj strojni park, bio u mađarskoj...
ispalo mi za cijeli sklop 600 kuna, a ovjde kod mene je goli klip 680...koje su to marže..:s:
Pa i to ni je malo meni Mađar za 82jku tražil 1000 kn za 4 sklopa .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
a jel moze jedna piksna da se stavi celom duzinom od poloamida.ili ima uzu meru izmedju piksni u spoljnoj meri.to nebi bilo lose jos jednu u sredinu ubaciti rao rasponku.mislio sam da hoce van da izlazi.ako imas materijala viska mogao si i meni napraviti 4kom i kazes cenu moze i na pp.ovog strugara nikako navatati da nesto odradi

Nebi valjalo da je kompletna , veliki otpor za ništa većeg učinka

Njbolje je da se prvo poravna rukavac pa onda pravi piksna prema tome , ja nisam mogao poravnati rukavac odnio sam ga kod kolege na njegov strug
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vecinom se na gornjem delu pojede .mnogima sam navarivao pa na obradu.moram rasturiti jedan da vidim u kakvom je stanju osovina. lufta ima poprilicno jer nebih rekao da je ikad radjeno i odvrtano
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Juče i danas sam potpuno raskopao mog " Баћушку" . Povadio mu lagano patos, sedište , skinuo i sklonio kablove , skinuo cilindar i hidrauličku pumpu sa pogonom, e sad mi muka da odvijem hidraulične cevi od razvodnika ! Mora li i volan sa kućištem van ili ne ? Da li se poklopac menjačke kutije izvlači ispod onog vratila kočnice od levog točka ili i to treba demontirati ? Pomalo me strah jer ga rasturam prvi put....i ko zna na šta ću naići unutra kad ga otvorim !?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moras vratilo smaknuti.ima vijak sto ih spaja .ja sam kod mene posle presekao poklopac upravo kraj cevi od kocnica.posle samo silikonom predjem.ali nesecem do kraja nego ostavim oko 1mm pa ga slomim.kuciste volana nesmeta. zabelezi samo cev od hidraulike koja ti je gornja i donja da nepomesas .
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Ma nekako ću danas da ga otvorim.....pa ću videti šta je unutra . Ti si mi blizu tu u Sr. Mitrovici , dali bi eventualno došao do Smedereva , ako se pojavi problem koji ne mogu sam da rešim ? Ovo je jedini Rus u selu....i nijedan majstor ga ne poznaje, a srećom imam obe knjige koje idu uz njega, pa mi to pomaže da se snađem, mada u njima ne piše redosled rasturanja ....cccc
Zanima me posebno , da li on mora da se šaltuje lagano sa pritisnutim kvačilom i kad motor ne radi na leru ? ili je potrebno vrteti zadnji točak ili zamajac da bi uzubio pošto nema sinhrone ? Pre onog iskakanja iz 3 - će brzine se jako teško šaltao ako nije na leru i izbor brzih i sporih je bio nemoguć ako traktor nije u pokretu i ne mili a gas na leru ! Sada više nije moguće izabrati 3-4 brzinu a u one puzajuće ulazi bez problema. Znao je često da se nadje zaglavljeno kvačilo na pola visine...a on ni u jednoj brzini, pa sam to nekako rešavao tako što mu malo gurnem zadnji točak da okrene deo kruga, i nekako uzubi.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Ma nekako ću danas da ga otvorim.....pa ću videti šta je unutra . Ti si mi blizu tu u Sr. Mitrovici , dali bi eventualno došao do Smedereva , ako se pojavi problem koji ne mogu sam da rešim ? Ovo je jedini Rus u selu....i nijedan majstor ga ne poznaje, a srećom imam obe knjige koje idu uz njega, pa mi to pomaže da se snađem, mada u njima ne piše redosled rasturanja ....cccc
Zanima me posebno , da li on mora da se šaltuje lagano sa pritisnutim kvačilom i kad motor ne radi na leru ? ili je potrebno vrteti zadnji točak ili zamajac da bi uzubio pošto nema sinhrone ? Pre onog iskakanja iz 3 - će brzine se jako teško šaltao ako nije na leru i izbor brzih i sporih je bio nemoguć ako traktor nije u pokretu i ne mili a gas na leru ! Sada više nije moguće izabrati 3-4 brzinu a u one puzajuće ulazi bez problema. Znao je često da se nadje zaglavljeno kvačilo na pola visine...a on ni u jednoj brzini, pa sam to nekako rešavao tako što mu malo gurnem zadnji točak da okrene deo kruga, i nekako uzubi.

zeza te ključ, vjerojatno je krivo podešen...to je ona mala štangica sa navojnom šipkom od 5 cm koja gura polugu za zaključavanje...
malo ju odšerafi ili zašerafi pa probaj...mora se na mjestu dati u sve ušaltati sa stisnutim kvačilom...:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako nebudes mogao videcu nekako da dodjem.jes da sam u skripcu sa vremenom a registracija mi uskoro istice tako da problema more ali nekako cu odvojiti vremena za toliko.probaj prvo da skines bravu sto zabravljuje brzine.na desnoj strani stoji blizu kocnica. ima deklic sa 4 vijka sto ga drze.skini pa polako povadi opruge ispod i klipcice ili kugle kako ih ko zove. dobro da se ociste i oni i osovine sa zljebovima ispod.moguce i jedna osovina da je kriva pa zeza.ili nesto u vezi te 3 brzine. kriva viljuska i sl.kvacilo mora samo da se vrati lagano gore kako ga vuce opruga. zabravljivanje je negde na pola hoda ili nize.kad stisnes kvacilo mora se i ugasen saltati samo malo tvrdje ulazi.stare su to vec masine pa ih treba pregledati i izremontovati i posle mir
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
Molim vas gdje je broj šasije na vladimircu t-25.
Unaprjed puno hvala na odgovoru i poz svima.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cini mi se na mojem da ima tablica na kutiji gde stoji akumulator sa desne strane do motora.broj motora je kod alnasera isto tablica sa zakivcima
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Broj šasije je utisnut sa prednje desne strane na zvonu upravljača, a pločica kod osigurača.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
moj stari iz 78. ima broj šasije ukucan na rezervoaru od ulja za hidrauliku...:icon_cool:
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
cini mi se na mojem da ima tablica na kutiji gde stoji akumulator sa desne strane do motora.broj motora je kod alnasera isto tablica sa zakivcima

puno hvala pogledat ću
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
hvala svima pogledat ću
pločica je kraj akomulatora ali ovaj na tehničkom kaže da mora biti negtje ukucan broj
 

Najnoviji postovi

Na vrh