• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dokle se proizvodio vladimirac T25 .zar ih ima i 98 godiste. kako sam cuo do 92 ili 93 je zadnja serija. sve cestitke za jos jednog vlasnika ruskog tenkica
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Darijuse jel ti direktno kacis prikolicu na tu poteznicu , samo klin odozgo ili imas jos vucnik koji montiras na nju .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Darijuse jel ti direktno kacis prikolicu na tu poteznicu , samo klin odozgo ili imas jos vucnik koji montiras na nju .

ma ja na tu poteznicu nikad niš ne kačim...sve kaj imam kačim na ovo na slici, jedino ako bi vozil kiperašicu stavim original kuku....

yuu4.jpg
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Darijus puno sreće u radu s novim strojem,volio bi vidjet koju sliku ako stignes nabacit
Kako vam pale tenkići u zadnje vrijeme? znam smijeh,jos je toplo jutarnje temp na +5, moj me zeza dosta jednostavno alternator ne fila bateriju dovoljno
Na leru bi trebao filat 14.4ah,i to s upaljenim svijetlima,jesam dobro reko?

Meni fila na leru jedva 12.7 ah,majstor mi je slagao spojničku osovinu i neznam koji mu je klinac smetalo otkopčo sve i nije znao spojit,sjebo palenje,palim na šarafciger
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moj pali preko dekompresora iz prvog okreta. mali mi je akumulator a stari tako da nebih naprezao direktno. to od 12,7v je slabo takoreci to i nepuni. to sredi sto pre da ti nezakaze akumulator a sve hladnije ide ili bar na punjac ga dopuni par sati. to ti je dobar majstor kad je iza sebe napravio posla jos jednom. sta je to toliko imao da skida instalacije da nezna povezati a oko spojnicke radio. gde ti je izmesao kablove na motoru ili pod instrument tablom. ja radim instalaciju nanovo po mom sistemu jer kad sam ga uzeo nije je ni bilo. misevi haos napravili .sve izgrizeno i predhodni vlasnik isekao i izbacio da se nezapali. punjenje treba biti na leru bar preko 13 v a cim das gas do 14,2-14,4v .pod svetlima malo pada napon punjenja sto je i normalno cim su ukljuceni potrosaci ali nebi trebalo opet ispod 13,5v da padne
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako ga je rastavljao na pola vjerovatno mu kablovi bili kratki za razmicanje traktora
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kaže susjed da se previse sikiram oko toga,reko za svoje pare i moram,posteno platim a "majstor" sjebe nesto drugo
Prvi radio generalku sjebe dekompresor,izgubio zivce i nije mu se dalo sastavit- ja naravno već platio i skuzio na prvoj zimi da dekompresor neradi,prosla baba s kolačima
Odem drugom mjenjo lamelu ,korpu ,potisni,naravno traktor na pola ,sjebo paljenje
Platim pola,drugu dobijes kad napravis,veli moram zvat električara pa ćemo vidit,reko onda ces i vidit pare, tako i ostalo
Ako neko ima shemu instalacije,neka stavi pa da se pomognem
Nakraju će bit najbolje isčupat sve van i pozvat električara kući,platit terensku i da napravi posao, ima zainteresiranih?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam semu u katalogu delova ali ako slikam nista se nevidi. jel ti sa motora raskacivao kablove ili isekao. nema vlatko mnogo zica napred zgodno bi trebalo to da se uradi. kod mene nista fabricko. alternator od zastave sam upakovao.jedino da slikas sta te muci pa da ti objasnimo i uradis sam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ajde ti malirus lipo probaj pritegnut kleme na alnaseru, samo prije toga probaj skinut automat i očistit ga...fini šmirgl i deri iznutra...pa ga našpricaj wd-om i onda probaj na ključ...

na alternatoru ti je vjerojatno otišla četkica reglera, pa kaj nema nikakav jugić da stoji u nekoj grabi...da mazneš drugi alternator ili bar regler...
a taj tvoj majstor, mislim, ak je delal korpu i lamelu, pa jebo ga hitler, ima samo jednu žicu koja ide naprijed na lampe i dvi-tri koje idu na alnaser-alternator...nemre to sjebat ni da je lud ko puška...
koliko ti je uzel za taj posal?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a mozda ga zeza i onaj rele ispod table sto ide sa bos brave kabal na njega pa onda na automat. i on hoce zatajit. malo ga lupniti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
a mozda ga zeza i onaj rele ispod table sto ide sa bos brave kabal na njega pa onda na automat. i on hoce zatajit. malo ga lupniti

malo nije dosta...treba ga jako lupit....:biggrin:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene je raskacen tako da nemam u sto lupit. cini mi se da on ima veze ako je original alternator i sa njim. kad postigne napon alternator on blokira ovaj rele da se nemoze verglati. neka vrsta zastite alnasera . koliko se secam tako sam nesto davno procitao tako da to moze mozda i uzrok punjenju losem biti. ali prvo da vidimo jel su kablovi kako treba
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kaže susjed da se previse sikiram oko toga,reko za svoje pare i moram,posteno platim a "majstor" sjebe nesto drugo
Prvi radio generalku sjebe dekompresor,izgubio zivce i nije mu se dalo sastavit- ja naravno već platio i skuzio na prvoj zimi da dekompresor neradi,prosla baba s kolačima
Odem drugom mjenjo lamelu ,korpu ,potisni,naravno traktor na pola ,sjebo paljenje
Platim pola,drugu dobijes kad napravis,veli moram zvat električara pa ćemo vidit,reko onda ces i vidit pare, tako i ostalo
Ako neko ima shemu instalacije,neka stavi pa da se pomognem
Nakraju će bit najbolje isčupat sve van i pozvat električara kući,platit terensku i da napravi posao, ima zainteresiranih?

Ovo samo može biti amaterska greška majstora da je štelovao ventila sa povučenim dekompresorom , GARANTUJEM
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Alnaser skidan kad se radila generalka,kompletno rastavljen,slozen i vraćen,promjenjene i one male podloške-on nije sigurno krivac
Ispod table se čuje klik i nista vise- mozda treba tablu poravnat macolom?
kleme na akumulator stavio nove,kontakt bravu čistio vise pura i provjeravao kontakte
Sad je traktor u pogonu svakodnevno do kraja mjeseca,skinut ću jedino jos alternator i odnijet na provjeru
Trazio me majstor 200 evrića za rad(korpa,lamela,spojnička),moji dijelovi
Traktor je 77god i sve sam reparirao(osim instalacija) to ce na proljeće
Hvala vam na pomoći
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sa desne strane table ispod lima je zasrafljen taj rele sto klikce. njega malo zvekni raspali sta ves, darijus ce ti dati tacnu silu koja je potrebna pa ce paliti . ili ces ga morati prespojiti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
e sa desne strane table ispod lima je zasrafljen taj rele sto klikce. njega malo zvekni raspali sta ves, darijus ce ti dati tacnu silu koja je potrebna pa ce paliti . ili ces ga morati prespojiti

ne klikće relej kod mene...bar ga ja nikad nisam čul...
kliktanje dolazi jedino i samo od automata kad nemre prebacit.

a kaj savo veli, ako majstor nije majstor za ruse neće naštelat ventile...
čitaj knjigu i nađi to, ima samo jedan ( 1 ) položaj u kojem je moguće štelati ventile na rusu...i dekompresor treba bit spušten, a ne otvoren...

i 200 eura...uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ...puno...
to je posal (korpa, lamela, drukležaj) od max 4 sata...a 50 euri po uri je mucho mucho...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na mom ljutom stroju T25 rada dam kontakt ne gori sijalica već više od pola godine. U međuvremenu sam punio akumulator nekoliko puta jer nemam vremena otkloniti kvar. Prije par dan sam dao kontakt i sijalica radi. Kada sam odradio posao i ugasio više ne radi, opet po starom, što me zeka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh