• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Na mom ljutom stroju T25 rada dam kontakt ne gori sijalica već više od pola godine. U međuvremenu sam punio akumulator nekoliko puta jer nemam vremena otkloniti kvar. Prije par dan sam dao kontakt i sijalica radi. Kada sam odradio posao i ugasio više ne radi, opet po starom, što me zeka?

nemaš masu...ili je žaruljica počela umirati...znaš ono kad ju oksidacija pojede i staklo ispadne..:(giggle):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Može biti sijalica da je oksidirala ili crkava. Mislim da je masa dobra jer ga zaboravim isključiti i nakon ponovnog paljenja nakon 2 - 3 tjedna stroj kresni kao na zub.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Može biti sijalica da je oksidirala ili crkava. Mislim da je masa dobra jer ga zaboravim isključiti i nakon ponovnog paljenja nakon 2 - 3 tjedna stroj kresni kao na zub.

e viš, da ti je sijalica ispravna, već za dva dana možeš sjest i plakat jer struje u akumulatoru više nema...:(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
a kaj savo veli, ako majstor nije majstor za ruse neće naštelat ventile...
čitaj knjigu i nađi to, ima samo jedan ( 1 ) položaj u kojem je moguće štelati ventile na rusu...i dekompresor treba bit spušten, a ne otvoren...
Slušam Darijus, kak poštelati?
Volel bi taj postupak znati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ima li neko voljan da me izšamara jer danas nisam kupio DT20 koji se cjenio 800 evra , cijena je mogla da se amortizuje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Slušam Darijus, kak poštelati?
Volel bi taj postupak znati.

nemore tako muhaničar, to znanje bi ti se zmešalo s drugim znanjima i postao bi ili zbunjen ili jako pametan...kad dokumentiraš da petljaš oko vladimirca, drage ću ti volje objasniti detalje...ko što sam i svom majstoru pet puta objašnjavao...(giggle):

Ima li neko voljan da me izšamara jer danas nisam kupio DT20 koji se cjenio 800 evra , cijena je mogla da se amortizuje

nije dobra cijena, ja sam svog zadnjeg rusa zel za 1000 a cijena je bila 500, tak da bi tvoj trebal koštat 250 a ti uzet za 500...
:p:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Znam gde je jedan (toga sam ja htel kupiti za sebe ali nisam), sutra sam tam i poklopci idu dole da ja njega preslušam.
Ako nebum znal onda dolazim sa fotodokumentacijom na forum, normalno i sa pitanjima.

Samo ako je još tam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
evo muhaničar, bum citiral rusku knjigu...

# zazore podešavajte samo na hladnom motoru u redosljedu koji odgovara redu rada cilindara ( 1-2-0-0 ).
zazor na izduvnom i usisnom ventilu treba da je 0.3 mm

od ključeva ti trebaju 17 i 22, za okrenut radilicu 36, kad vrtiš digni dekompresor, ide lakše...treba ti i obični šerafciger, malo jači...i krpa...:(giggle):

ajd sad lagano...:wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ovo za sad mi ne izgleda kao sveto pismo.
Ima kakva zamka nespomenuta?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Ovo za sad mi ne izgleda kao sveto pismo.
Ima kakva zamka nespomenuta?

nema, ali obavezno ga moraš okrenut u taj položaj koji je naveden...inače nix...
tu se pojebu imt majstori, oni bi štelali di njima paše...:(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Da bum iskren ja tu nevidim navedenog nikakvog položaja.
Vidim da je red paljenja 1 pa 2, mada može biti i obrnuto i alat koji je potreban za zahvat.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
DARIJUS kaže:
# zazore podešavajte samo na hladnom motoru u redosljedu koji odgovara redu rada cilindara ( 1-2-0-0 ).
zazor na izduvnom i usisnom ventilu treba da je 0.3 mm

od ključeva ti trebaju 17 i 22, za okrenut radilicu 36, kad vrtiš digni dekompresor, ide lakše...treba ti i obični šerafciger, malo jači...i krpa...:(giggle):


Ok ovo je podesavanje ventika a mene zanima di je uspio otkačit dekompresor,da to tako nazovem
Nemam ni jednu sliku da pojasnim

http://www.autoopt.ru/auto/catalog/tractor/vtz/vtz-t25a/30/

Na ovoj stranici je prikazan dekompresor,nije mi jasno sta je uspio zeznut/izgubit/slomit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bre stelovanje ko i na svakom motoru. kakva nauka itd. samo dekompresor nesme biti povucen jer ce podici ventile pa ako ga tako nastelujes bice zazor oho hoo. .Savorise imao sam DT 20 za manje novce u prilicno ocuvanom stanju samo je podaleko. za 450 eur.samo nove gume su mu vredele toliko ali verovatno je prodat dosad. @mali ruse zeza te lampica od alternatora koliko sam razumeo. na nju ide jedan kabal sa plusa direktno a druga zica sto bi trebalo da bude masa ide sa alternatora i to imitira masu .kad je ugasen lampica gori jer ima razlike u naponu [potencijalu] cim upali na tom kablu se pojavljuje napon punjenja razlike u potencijalu nema i sijalica se gasi. e sad skini grlo i sijalicu i ocisti jer lako moze da se desi da tu zeza . bez nje tesko da moze dobiti pobudu da pocne puniti ili nema adekvatno punjenje. drugi slucaj da se tako ponasa mogu biti i cetkice u alternatoru ili regler.
 
Posljednje uređivanje:

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Pošto je neko molio za šemu instalacije , evo , sa malim zakašnjenjem šema . Prva je za traktor sa kabinom a druga za model bez kabine !











Inače struja punjenja akumulatora se podešava na samom alternatoru sa zadnje strane , ima jedan šraf koji u zavisnosti od god. doba zima-leto puni u položaju( Лето )13,2 - 14,1 V i ( Зима) 14,3 - 15, 2 Volta
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
@ sasha...a mi koji smo ugradili iskrine alternatore, di mi okrenemo? :icon_eyes:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Hvala na pitanju , Баћушка je odlično ! sad je podešen, kočnice hvataju ko za oči , blokada se lagano uključuje , šalta bez problema, baš sam juče vukao Tiler (opružni kultivator sa 9 radnih tela) koji nije ni osetio ! Jedino je curenje ulja ostalo i to samo kod razvodnika ! Iako je stegnuto , one bakarne šajbne ne drže, izgleda da će morati nove !
Za te Iskrine alternatore , ne znam , ali koliko se sećam Kranj se ne nalazi u Rusiji, nego u Sloveniji ! To onda izađe na onu narodnu "Noga lička , a cipela Bečka !" ,,,jedno na drugo, jednostavno ne ide ! :) http://www.youtube.com/watch?v=RmDcsZ1z9kI
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Te bakarne podloške uzmi pa zagrij u vatri i naglo ohladi u vodi , posle toga moraju da drže jer će tako da odmeknu
Nemoj samo da ih prepržiš odnosno istopiš prevelikom temperaturom
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Te bakarne podloške uzmi pa zagrij u vatri i naglo ohladi u vodi , posle toga moraju da drže jer će tako da odmeknu
Nemoj samo da ih prepržiš odnosno istopiš prevelikom temperaturom

Pa zato to i nisam radio , da ih ne pregorim ! Negooo....bolje ti nama reci , imali gde da se kupe nove !?
 

Najnoviji postovi

Na vrh