• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Evo konačno sam sam otvorio menjač i dalje ne znam šta da radim !







kada pritisnem kvacilo...ona sipkica ispod kuglica zaglavljuje na pola i zadrzava kvacilo na pola..a ne znam kako to da rasturim i te 4 kuglice izvadim . :(
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kuglice izvadis magnetom za vadjenje ili stavi neki magnet na srafciger ili sipku metalnu i izvuci.prilicno cisto izgleda mada samo jednu sliku mi otvorio.to je noovi tip sa jednom rucicom menjaca.onda pogledaj na drugoj sipci do motora gledajuci ona je za uklucenje 3-4 brzine i onih I-II koliko mi se cini. kad tu sipku gurasdesno treba da zaskoci u 3-4 brzinu. ali prvo bravu treba videti jer tu zeza nesto sa kvacilom i hodom .te 4 kuglice drze osovine sa viljuskama u datom polozaju .kuglica zaskace u reper na osovinici a brava kvacila koja je iznad zabravljuje stiskanjem kugli osovine od brzina. tebe ta brava najverovatnije zeza i nesto u njoj glavi otprilike cim nevraca kvacilo do pola. ili neka od sipki nenalegne na mesto pa kuglica nemoze da zaskoci u reper. treba pregledati osovine i tu 3-4 brzinu.
 
Posljednje uređivanje:

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
ovde se lepo vidi ta osovinica kvacila...koja zabravljuje osovine



eee, ovaj sraf ne znam cemu sluzi !

 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
eto sve ti piše...strana 36 od vrha...
sponu 49 poštelaj da se dobro uzubljuje šipka, a onaj šeraf za kojeg si pitao čemu služi odšerafi i očisti eventualno smeće koje se nakupilo unutra...osovinica će ga istjerati sama ako ju otpustiš...

jesi li nedavno štelao kvačilo ili mijenjao lamelu?
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Ne nije radjeno ništa na njemu, ovo mu je prvo otvaranje od kad je kupljen ! Ja jesam drugi vlasnik ,ali se vidi po farbi na srafovima da nista nije dirano ni otvarano ! Svakako ću mu prekontrolisati i lamelu , kao i štelovanje kvačila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ovde se lepo vidi ta osovinica kvacila...koja zabravljuje osovine

eee, ovaj sraf ne znam cemu sluzi !
To je samo čep gdje se vadi šipka zabravljivača , slobodno ga odvrni da izvučeš šipku i pregledaš

hvala svima pogledat ću
pločica je kraj akomulatora ali ovaj na tehničkom kaže da mora biti negtje ukucan broj
Joj , pogledaj dobro one cijevi šasije pored kartera , nisam siguran zaboravio sam tačno gdje je šasija , za broj motora sam siguran da je na bloku motora sa gornje strane iza druge stubline prema kabini , jako teško uočljiv

Tablice pri registraciji i tehničkom tablice nisu mjerodavne , brojevi ukucani moraju da budu na svakom ruskom traktoru

Juče i danas sam potpuno raskopao mog " Баћушку" . Povadio mu lagano patos, sedište , skinuo i sklonio kablove , skinuo cilindar i hidrauličku pumpu sa pogonom, e sad mi muka da odvijem hidraulične cevi od razvodnika ! Mora li i volan sa kućištem van ili ne ? Da li se poklopac menjačke kutije izvlači ispod onog vratila kočnice od levog točka ili i to treba demontirati ? Pomalo me strah jer ga rasturam prvi put....i ko zna na šta ću naići unutra kad ga otvorim !?

Ta šipka koja ti smeta se lako skida , odvrni poklopac od lijeve kočnise i odvij vijak koji je spaja sa onim okom što poteže polugu , odvrni isti takav vijak na desnoj strani (znači pored desne kočnice , taj poklopac nemoraš skidati
Izvuci malu špentlu koja drži šipku da ne trčkara lijevo-desno (isto se nalazi ispod lijevog poklopca koji si skinuo) i onda kompletnu tu šipku provuci kroz lijevu kocku tamo prema felni
Točak nemoraš skidati jer ima dovoljno prostora da šipka izađe , odnosno da se skloni
 
Posljednje uređivanje:

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Danas sam našao uzrok moje muke ! Valjak brave koja zaključava brzine se nekako zarotirao 90* oko sopstvene ose..i zaključao sve brzine .Da bi funkcionisao ,utor u kome ga polugica od kvacila aksijalno pomera, mora stajati vertikalno a na ovoj slici se sada jasno vidi da je prilikom otvaranja menjaca bio u horizontalnom položaju ! Da su rusi ovaj deo napravili četvrtastog poprčenog perseka a ne od okruglog, ovo se ne bi dešavalo !



i tek kada je izvađen, brzine su se otključale i lako svi birači rukom pomerali. Sada razmišljam kako obezbediti da opet ne dodje do rotacije i zaključavanja u toku rada !?

zh1g.jpg


Savo hvala ti veliko, ali kao što vidiš po prethodnim slikama , već sam se bio snašao ! Velika hvala i Vici na telefonskoj podršci i savetima u toku rada ! :)
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pregledaj i onau sipku sa kljunicem koja ovu osovinu pomera od brave dal se nije zajela. to je sad pitanje kako je uspelo da se okrene.ta sipka bi trebalo da je drzi u polozaju i gura da otkljuca i zakljuca brzine .odvrni viljuske i izvuci osovine i okreni donju stranu i pogledaj na osovini dal nema ostecenja a bas bi me zacudilo da nema. ako se zakrenula osovinica to je moralo da se zajede da bi uopste moglo da se pomeri. znaci dobro pregledaj utore na osovinama viljuski .
 
Posljednje uređivanje:

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
pregledaj i onau sipku sa kljunicem koja ovu osovinu pomera od brave dal se nije zajela. to je sad pitanje kako je uspelo da se okrene.ta sipka bi trebalo da je drzi u polozaju i gura da otkljuca i zakljuca brzine .odvrni viljuske i izvuci osovine i okreni donju stranu i pogledaj na osovini dal nema ostecenja a bas bi me zacudilo da nema. ako se zakrenula osovinica to je moralo da se zajede da bi uopste moglo da se pomeri. znaci dobro pregledaj utore na osovinama viljuski .

Sve pregledano i osovine su kao nove, kao i ova polugica . Risevi se vide samo na valjku koji je na slici a i njega sam smirglom zagladio da vise nema ostrih ivica ! Tvrd je to materijal pa nije bilo ostecenja , a nisam dozvolio da lupaju cekicem nego sam odmah sve rasturio da nadjem kvar. Mislim da je jednostavno u otkljucanom polozaju jedna od sipki zapela za valjak i okrenula ga u toku otpustanja kvacila ! Kada su zakljucane to se ne moze desiti nego samo u toku saltanja !

Spominjali ste vise puta " diht masu " . Koju mi preporučujete za one dihtunge na hidrauličnoj pumpi i od kog materijala režete sami dihtunge ? Silikon...ili nešto drugo kupiti ? Prešpan , klingerit od 0,5 mm ili nešto treće ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vecinu tankih dihtunga gde nema vece temperature napravim od debljeg papira. korica od decjeg bloka za crtanje.ona je oko 1mm debljine i uvek je bez problema drzalo. klingerit tanki imam samo manje dihtunge radim i gde su vece temperature. a silikon temperaturni za motore crveni obavezno svud. na rusima i nasim traktorima ravnanja su losa tako da jedino silikon pomaze.to bar nije skupo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ima da se kupi garnitura dihtunga za hidrauličnu pumpu , tu su ti i one E gumice i O ringovi , normalno i dihting
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ima jedan rus na otpadu u Vukovini.Mislim da se prodaje I u djelovima.Znam da je na prodaju ali za dijelove mislim zato kaj mu več fali anlaser I neki dio na boš pumpi.Motor mu je suh(koliko sam videl)a cilindar hidraulike pušta.Ako kome kaj treba ima priliku nabave dijelova.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Danas upalim rujkana, naciljam tanjurače i idem dići hidrauliku kad tamo :icon_hang:. nula bodova, uopće ne trza. pa probaj ovo, ono ovak onak pumpa uključena ulje dotočeno... nikaj ne pomaže. predpostavljam da se nekakvo smeće uvuklo u razvodnik mada sve ulje ide kroz filter... dal su to možda simptomi crknute pumpe?
ako ko ima kakav savjet :(sweat):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Očisti radni ventil na razvodniku , odozgo ima dva vijka ključ 14 , njih skini pa izvadi čep pa oprugu pa onda ventil , sve očisti pa sklopi
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
sava doktor axaxa za ovaj savet ja garantujem jer sam imao isti problem odradio sam to sto sava kaze i evo radi i dan danas .............. kvar se otklanja za 10 minuta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja danas morao razradjivati navoje na polugama hidraulike. posto sam ga dizao u srednji polozaj zaboravio sam da nemoze poluge dovoljno spustiti. .probao sam na nutovima i uspeo desnu smaci i izvaditi levu sa osovinom ali izbiti nema sanse bez grejanja. to ce morati da priceka .onda sam uspeo zapekle navoje razraditi i na njima spustiti .vise od polovine navoja kad uvrnem bi bilo dovoljno po meni da drzi silu tereta. a dovoljno za prikljucke da kacim. alternator me poceo zezati kad ja cetkice skroz pojedene. i to reseno. nastelovao ler gas na pumpi tako da se vise negasi na leru. jos moram instalaciju da sredim jer vecina nepostoji.bar osnovno sam resio ali je problem sto su svi prekidacici otkazali.ali ima i drugacijih nemora sve original
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
evo, konačno uhvatih malo vremena...davno sam obećao slike poluge, pa da je nalijepim...
inače od kvarova, crkla mi boš-pumpa...dobro, nije baš crkla, štoviše radi ko urica, samo onaj izvor ulja na čepu se pretvorio u gejzir...:icon_mrgreen:...uvalio drugu...dobro da imam:p:

i kupio nedavno kombajn za krumpir, pa ga objesio za vladimira...

q5l.JPG



ppgf.jpg
 

DAMMAR

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
8
Pozdrav svim ponosnim vlasnicima vladimiraca kao što sam i sam več godinu dana.Dok ga nisam kupio ti traktori su mi izgledali baš smiješno i slabo naravno sad imam potpuno drugačije mišljenje. Kupio sam ga jer je bio super povoljno več sam imo dvije ponude da ga prodam,ali sad nema šanse kad sam vidio šta sve može i sa kojom potrošnjom nafte.Zaboravio sam napisati da se radi o T25a 98g sa kabinom.Poseban pozdrav Svorsisu i puno HVALA!
 

Najnoviji postovi

Na vrh