• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jos jedna muka,poslije rucka do maloprije.Kao da negdje vuce zrak,ugasi se pa opet u krug,radi 3minute pa pocme puputati.Skidao sve od rezervara do dizna propuhivao ali opet nedje zeza i zeza.Nigdje ne tali oko filtera nit na holenderima ali on jede govna i gotovo.Veceras sam jedva kuci dovezao,10 puta mi se ugasio,uh svakog svetca sam se sijetio.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Zasto ova skalamerija baca na cep gdje bi se povremeno trebalo ulja usuti u bos pumpu baca naftu tuda.Ma prska to solidno.Ja odserafio cep i nekakvog sundjera metno unj sad tali pomalo.

meni bacal motorno ulje kroz čep, ošo semering...pa se promijenilo...:icon_weed:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najverovatnije pvp mora na remont. po meni nema sta drugo sto bi uticalo da dobije turazu. nesto verovatno sa regulatorom u njoj nije u redu.jel ima ulja u njoj.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
dosuo sam jer nije bilo , medjutim nisam pogledao filter vazduha , moram i njega pregledati jer je isao u tarupiranje nekih 20 jutara suncukreta a i razbacivao sam slamu dosta sa njim , pa mi je sumnja i na filter vaduha ako nije on onda je pumpa e sad videcemu sutra kad ustanemo bas cu pogledati filter vazduha pa javljam
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moguce i od filtera posto je radio u prilicnoj prasini ali cisto sumnjam. ocisti pa vidi par dana dok ulje neodradi malu u pumpi. mozda i proradi a nebi bilo lose i malo dvotaktola nasuti u rezervar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ne vjerujem da je filter , prije je do ulja ako ga nije bilo u regulatoru
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa dobro , od iberturaže je se lako odbraniti jer imaš dekompresor
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je ispravan dekompresor i aktivira se nemoze otici u iberturazu nikako. pre ce biti da je dekompresor otkazao. kad izgubi nacisto kompresiju kako ce da radi , jedino djavoli da uzmu kurblu i vitlaju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ima slučajeva kad ga ni to ne zanima...jedino nož i prerezat dovod goriva...

A ima i slučajeva kada ga ni to ne zanima nego počne da se hrani uljem iz zračnog filtera :(wasntme)::(wasntme):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni juce zaglavi bos bravica i ostane alnaser ukljucen. sreca te primetim i gasi i skidaj klemu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
jesam tehničar al neke sasvim druge struke,
ako ostane alnaser uključen zariba automat ili?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Raspadne se kompletan alnaser , u njemu ništa ne preživi , kod mene provjereno na rusu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene nije bilo do alnasera jer sam ga sredio skoro. ostao ukljucen zbog bos brave na kojoj su kontakti ostali slepljeni i tako da je bio ukljucen alnaser . samo po zvuku sam primetio da nije nesto uredu.srecom nije dugo radio 10-15sek. ostalo bez posledica srecom samo je bravica dobila po tamburi sa obozavanim alatom.ona ce mene zeza
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
promenuo sam ulje u bos pumpi ali sam i za svaki slucaj sipao aditiv u gorivo , mada sipam ovo novo gasno ulje d1 kad sam dodao aditiv u njega odma drugacije radi vladika nema vise turaze da dobija
,,,,,,,,,,,,,,.............
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prati i menjaj ulje u pvp na 30-50 cas. kod mene malo curka na vijku za ispustanje ali i to ce se resiti uskoro. da pozavrsava muku koju ima sad a tu mu skidam kapu. oranje obale sa panjevima , grdniji posao nece videti a za fergu tu je car.sta cupa hidraulikom i koliko duboko vuce plug svaka mu cast. preko 40cm ore u dubinu da bih korenje svo pocupao a toga samo 15ari ima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e danas otkaza skoro nacisto kuciste volana. rasturio sam ga i muci me jedna stvar na izlaznoj osovini. tu je onaj deo kao remenica koji puz pokrece.taj deo nesto pridrzava sa obe strane e sad dal su lezajevi ili neki tip biksne neznam posto nema. na osovinici se vidi sa obe strane kao unutrasnja kosuljica od lezaja .jel ko rasklapo to da mi kaze sta je u pitanju i ako su lezajcici koji su.zeza me konekcija da stavim sliku
 

Najnoviji postovi

Na vrh