• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako već improvizuješ sa vraćanjem kugle onda to uradi kako treba , uzmeš žicu 5-6mm i od nje napraviš dva kruga pa ih staviš sa obje strane kugle i zavariš za polugu , izgleda kao fabričko
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Ako već improvizuješ sa vraćanjem kugle onda to uradi kako treba , uzmeš žicu 5-6mm i od nje napraviš dva kruga pa ih staviš sa obje strane kugle i zavariš za polugu , izgleda kao fabričko

ma ovo sam već napravil jednom prije 10 godina i vozila je ko prava...
sad sam miran sljedećih 10...
žice mi šteta...:icon_eyes:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Danas peh,
začepio se iberlauf u brazdi dok je orao,popravljao kanal,i dok je traktor došao kući izbaci ulje po putu na kontrolnu šipku
Ugasio se sam na ulazu u dvorište
Veli stari nije nista skuzio ,a nije gledao ni pokazivač pritiska,kako slabije čuje nije ni zvuk motora registrirao
Traktor od generalke nije napravio 200 sati
Mislio sam dosuti ulja i probat ručno okrenut koji krug,valjda nije zakovao
Savjeti...molim
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
zaštopala je zemlja,iberlauf je s te strane i kad je u dubljoj brazdi onda nabija
neznam da li je svo ulje izaslo,sutra cu pogledat,al se ugasio
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ostavi ga do subote i provjeri ulje i antifriz i probaj ga kresnut.
Ako je kaj ostalo ulja nebi mu trebalo niš biti.
Ako upali osluškuj ga ako počne lupat gasi ga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Pozdrav svima javljo sam se pre nekih 3 mjeseca od tad nisam imao problema sa vladimirom.Sad mi se desio jedan problem curenje hidraulicnog ulja to se desava gledajuci sa strane traktora dje ukljucujem i iskljucujem rad hidraulicne pumpe znaci odma levo od te polugice onaj deo u koji ulazi cev iz pravca razvodnika hidraulike znaci iz pravca kabine a dole ispod ima isto cev koja ide do rezervara ulja hidraulike. na tom djelu izmedju te dve cevi odnosno dje se one spajaju ima jedna rupica kao neki prelivnik ili odusak tu mi ulje curi.[[[[[[ Znaci ule curi samo u toku podizanja ili spustanja poluga ili jos vise curi ako bi pod ler gasom gurnuo rucicu u polozaj dizanja i kad poluge dodju do kraja ako nebi dodo jaci gas on mi nebi sam izbacio rucicu i tad ulje doslovice siba na taj prelivnik odusak ili kako vec se zove ]]]]]] Ja bi stavio slike ali stvarno mi neide nisam bas vest probo sam al neuspesno izvinjavam se ako nisam strucno objasnio ili ako previse okolisam samo pokusavam da objasnim o cemu se radi posto neznam strucno.....ako znate u cemu je problem pomazite ostalo je sve ok malo lufta u volanu to sam mislio preko zime da resavam imam u planu da ga farbam pa cu tad sve da pretresem pozdrav....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ostavi ga do subote i provjeri ulje i antifriz i probaj ga kresnut.
Ako je kaj ostalo ulja nebi mu trebalo niš biti.
Ako upali osluškuj ga ako počne lupat gasi ga.

Ajd oficir života ti ako nemaš ništa konkretno za reći smanji lupetanje :(talk): samo bla bla bla , odmori malo

Nego @malirus , ako ti kažem da to nije ništa strašno ti ćeš mi se možda smijati , svakom motoru ostatak bez ulja škodi , normalno , pa i rusu ali njemu to ne škodi kao nekim nježnijim mašinama

Skini centifugalni filter i za svaki slučaj provjeri u njemu ima li nove špene , ako je filter čist usput ga operi i ispusti ono ulja ako je šta ostalo u motoru , normalno naspi novo ulje i upali , gledaj u manometar ulja i vidi šta će ti on reći , ako je pritisak ulja normalan (a siguran sam da jeste) tjeraj dalje u oranje
Ako u filteru nađeš (nedaj bože) nove špene ili pritisak ulja nije zadovoljavajući onda prelažem ispekciju od strane kartera
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
da bi samo jednu riječ dodal na ovo...malirus, uzmi terolitku i odreži iberlauf da bude malko višlji...jedno 5-10 cm ga skrati i to bude to od popravaka...
jedino prije paljenja povuci dekompresor i probaj okrenuti na ruke...ključ 36 pomaže uvelike...:icon_thumright:

Pozdrav svima javljo sam se pre nekih 3 mjeseca od tad nisam imao problema sa vladimirom.Sad mi se desio jedan problem curenje hidraulicnog ulja to se desava gledajuci sa strane traktora dje ukljucujem i iskljucujem rad hidraulicne pumpe znaci odma levo od te polugice onaj deo u koji ulazi cev iz pravca razvodnika hidraulike znaci iz pravca kabine a dole ispod ima isto cev koja ide do rezervara ulja hidraulike. na tom djelu izmedju te dve cevi odnosno dje se one spajaju ima jedna rupica kao neki prelivnik ili odusak tu mi ulje curi.[[[[[[ Znaci ule curi samo u toku podizanja ili spustanja poluga ili jos vise curi ako bi pod ler gasom gurnuo rucicu u polozaj dizanja i kad poluge dodju do kraja ako nebi dodo jaci gas on mi nebi sam izbacio rucicu i tad ulje doslovice siba na taj prelivnik odusak ili kako vec se zove ]]]]]] Ja bi stavio slike ali stvarno mi neide nisam bas vest probo sam al neuspesno izvinjavam se ako nisam strucno objasnio ili ako previse okolisam samo pokusavam da objasnim o cemu se radi posto neznam strucno.....ako znate u cemu je problem pomazite ostalo je sve ok malo lufta u volanu to sam mislio preko zime da resavam imam u planu da ga farbam pa cu tad sve da pretresem pozdrav....


kukas, jel to ova stvar curi?... ima capicu koja se prebacuje ljeto-zima.?

0dlu.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
DARIJUS jeste bas ta samo sa druge strane ima nekakav odusak rupica i na nju curi ta za capicu nemam pojma sta sa njom i da sta bi trebalo ili moglo da bude hvala na saradnji
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
unutra je nekakav cilindrić, nespretno ruski napravljeno...uglavnom ima gumicu na sebi, onako utor i ta gumica...na sred sredine cilindrića...
e tvoj bi posal bil da to raskopaš...i promijeniš gumicu...
ili da nađeš negdje staru pumpu koja to nema, nego ima samo obični prihvat za ono "S" metalno crijevo, i promijeniš sve...samo moraš i to crijevo mijenjati jer je razlika u visini s ovom sklamerijom i bez nje...

pitao sam pred dva mjeseca kad sam bio u Mađarskoj da kupim taj dio drugi, jer moj je i napukao, ali veli da to rusi više ne delaju...previše je zaj....lo pa odustali...

samo mirno...ja sam gledal da bi tu rupicu možda i tekućim metalom začepil, al me strah da bu izbilo drugdje...:s:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
znaci nije nista strasno probacu nesto ako budem smio da to rasklopim razumem se u mehaniku nako nesto malo samouk sam i popravio sam dosta toga sam pa moram pogledati kako doci do te gumice sad da znam da nece skoditi zacepio bi ja nju...SAVORIS bi to trebo znati sigurno samo nije tu najverovatnije neznam moram nesto da resim

probacu koliko se budem usudio upustit u rasklapanje nesto moram resit mislio sam sam da ne placam sto mogu pa cu nesto pokusati jer dosta toga sam resavam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
da bi samo jednu riječ dodal na ovo...malirus, uzmi terolitku i odreži iberlauf da bude malko višlji...jedno 5-10 cm ga skrati i to bude to od popravaka...
Dobra ideja da nebi opet orao sa iberlaufom :icon_rofl:

@kukas , ma uzmi i izbaci to kompletno smeće napolje , napravi novu produženu prirubnicu i gas , ovaj ventil tebi nikada neće trebati samo ti može stvarati probleme
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@ oficir, malo si se zanio,nema tu antifriza...
@ savo, iz tvojih usta u Bozje uši,nadam se da nema špene
@darijus, ne da ću odrezat cijev od iberlaufa,mamicu mu smotanu a krutu,moram ju prvo skinut i očistit od zemlje,nesto sam izvukao al ima jos
dekompresor nemam pa ću probat ručno prva 2-3 kruga
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
savo hvala na odgovoru sta bi se desilo ako bi zacepio tu rupicu nebi doslo do nekih komplikacija jer cini mi se dosta jednostavnije nego da prepravljam pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Iskreno da ti kažem konstrukciju tog ventila ne poznajem , znam samo da je generalno suvišan

Ali ako njegovo surenjem spriječiš recimo zamjenom gumice onda mu ništa ne smeta da ostane tu , mada na mom traktoru on nebi proveo ni sekunde duže od prvog curenja:icon_axe:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali je problem skratiti volan?
Tko bih mi to mogao odraditi i koliko bih to koštalo?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ja to nikad nisam probao...meni je ovaj visoki još nekak mali...:(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mene zamara rad sa traktorom pošto mi je volan visok. Rođak mi ima t25 sa niskim volamom i super je.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Probao sam kod jednog traktora taj ''frizirani'' volan i nikako mi se niej svidio , nekako sam pogrbljen
 

Najnoviji postovi

Na vrh