• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Pozdrav svim vlasnicim T-25, danas sam malo probao orati i prilikom stajanja na kraju njive, kad pustim papučicu od gasa,ubacim u rikverc i pritisnem ponovno papučicu gasa on neće da primi gas, već tek nakon 5-6 sekundi počinje primati gas,a papučicu gasa držao sam pritisnutu cijelo vrijeme i kvačilo je bilo stisnuto. Molim pomoć! Unaprijed hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Pozdrav svim vlasnicim T-25, danas sam malo probao orati i prilikom stajanja na kraju njive, kad pustim papučicu od gasa,ubacim u rikverc i pritisnem ponovno papučicu gasa on neće da primi gas, već tek nakon 5-6 sekundi počinje primati gas,a papučicu gasa držao sam pritisnutu cijelo vrijeme i kvačilo je bilo stisnuto. Molim pomoć! Unaprijed hvala.

jesi li ga "gazio" do daske u brazdi i da li je bilo više dima nego obično kad je primio gas?
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
jesi li ga "gazio" do daske u brazdi i da li je bilo više dima nego obično kad je primio gas?

Ma nisam ga gazio, i kad ga tek upalim on nekako gluvo radi nekoliko sekunda i tek onda primi gas,a inače mi malo bijel dim baca na auspuh i ima mi bijelog dima na iberlaufu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Provjeri radni ventil iza PVP , onaj na povratu sa pumpe
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
odvrnes ga i proveris. obicno ostane otvoren ili trunka potpadne. on drzi odredjeni pritisak u pumpi da bi stabilno radila u svim razimima. imas u temi negde slike sto je savoris postavio da vidis kako izgleda. ili se promeni ventil mada i sa novim nekad ima problema zbog loseg kvaliteta.nalazi se iza pumpe kod povratne cevi za naftu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Skini donju cijev od povrata pa skini holender na koju je bila stavljena ta cijev , taj holender ti je ustvari ventil
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
zbog one turaze sto mi je najavljivao vladika napokon se desilo to sto nije trebalo a najavljivao mi je da nesto nije u redu , naime noc oko 10 casova zavrsavam valjanje njive posle sijanja zita odjednom dobija punu turazu znaci pun gas i jos toliko axax , povlacim dekompresor nista na gas nereaguje a vladika se raspada od turaze istrcim iz njega i otkinem crevo za dovod goriva , otslepamo ga kuci skinem pumpu otvorim poklopac od pumpe kad imam sta da vidim osigurac koi drzi letvu gasa se polomio i gas se otkacio , odlazim kod bosiste da vidim dali ima nov osigurac , covek kaze to retko de imas da kupis ali mi odma nastavi govoriti dali pijes ako pijes kupi jednu limenku piva skuvaj kafu idok popijes kafu izrezi lim sa konzerve probusi rupu zavuci ga ovde i presmotaj i montiraj pumpu i gas axaxaxa . tako i uradim medjutim danas opet se pozepa taj osigurac onda sam nasao deblje nesto i na njivi ga popravi , sto kaze jedan stariji covek rus dok fijuci meci ti odradis generalnu i samo gas
ako nekoga zanima mogu i da slikam taj deo de se nalazi osigurac za nedaj boze da moze sam otkloniti kvar eto to su moja desavanja ovi dana na svu srecu bez bilo koi drugi problema
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
esam ti reko da dekompresor ne pomaže...hehehe...:(emo):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
veseline jel tebi ispravan dekompresor uopste. ajd sad mi objasnite sta ga pali ako izgubi kompresiju na ventilima i tera pun gas
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
radi tako sto je veliki broj obrtaja i jednostavno pumpa napaja sa gorivom a eksplozija se kostantno desava to jest prostacki da ti objasni radi onda po mome kao naftarica vatra gori a nafta kostantno sprica unutra ako me razumes sta hocu da kazem ............
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
radi tako sto je veliki broj obrtaja i jednostavno pumpa napaja sa gorivom a eksplozija se kostantno desava to jest prostacki da ti objasni radi onda po mome kao naftarica vatra gori a nafta kostantno sprica unutra ako me razumes sta hocu da kazem ............

........i dobija toliku snagu da može orati u 6 brzini, jednom sam ga uglavio u šumu pod debeli hrast i kopao je u 6. dok nije sjeo na getribu, .....i ako ga ne zaustaviš presjecanjem dovoda goriva izleti ti klip kroz haubu...ili di stigne...:p:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to meni nikako nije jasno ali praksa je praksa. tu se svasta desi. na pumpi ima sraf za stelovanje mah broja obrtaja , za protok goriva. jedino ako je sve to otislo po kur..... do kraja pa da se tako desi.ali stavicu ja njemu preventivu za to iako mi je sve u redu i trudim se da tako bude. jedan elektro ventil pre pumpe i mir
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa ako ''zakuje'' letva ili regulator obrtaja nikakvo čudo nije da upada u turažu
Evo ja još čekam moju 4klipnu pumpu sa reglaže , prvo će da ide na vlatka da se proba , linijska
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
e juce sam slomio polugu na vladiku i to na 2 dela nosio sam valjak i u trasportu me cimne i otkine polugu na 2 dela zavario i teraj dalje , privremeno resenje , sad moram naci ali razmisljam dali moze od 82 da se nabaci na vladiku vec kad kupujem da kupim jace nesto za zver moju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e to ce savoris znati sigurno. znam da ubacuju jace i vece al neznam od kog rusa. ali su i duze zato
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pucanje poluge nije ništa strano , zavariš i tjeraj dalje , i ja sam moju zavario pa je prenijela čudo jedno posle varenja
Uvijek može da se uglavi nešto veće , mislim da su poluge od MTZa prevelike , jednostavno preglomazno
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako si lijepo zabrusio pod konus obadvije strane i zavario,to mora držati,a ako si ovak zavaril ,pitanje kak dugo bu držalo...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa podrazumijeva se da se var korjenuje , ono malterisanje ni ne pominjem
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ja sam pak na svojoj jučer ispuknul kuglu...malo pljuvanja oliti savotovog malterisanja i vozi dalje...:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh