• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Talište bakra je na 1085stupnjeva tak da bi ga teško rastalil ili zeznul.
Rađe si stavi nove jer ove su več stiskane i oštečene.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako nisu previše oštečene,netreba odma zamjena,zagriješ i naglo ohladiš i one su ko nove prilagodljive i dobro dihtaju...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pa zato to i nisam radio , da ih ne pregorim ! Negooo....bolje ti nama reci , imali gde da se kupe nove !?
ima sve da se kupi ali i njih bi trebalo omeksati prvo. ma ugrejes na plamenu i cim pocne menjati boju odmah u vodu. nista komplikovano.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
Pa zato to i nisam radio , da ih ne pregorim ! Negooo....bolje ti nama reci , imali gde da se kupe nove !?

ja sam sve prekopao kod nas i NEMA za kupit takvih...pa sam popizdio i napravio sam od klingerita...drže bez greške i niš ne koštaju...obzirom da sam klingerit "dobio"...:(angel):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Pa zato to i nisam radio , da ih ne pregorim ! Negooo....bolje ti nama reci , imali gde da se kupe nove !?

Kvalitetnije su ti te stare kada ih odgriješ nego nove koje su takođe tvrde
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako su bakreni vrijedi ih zagrijati jer se ponovo prilagode, a više ih nema novih za kupiti, ili se teško nađu. Trgovac kaže da su bakrene, ali su u stvari mesingane i za jednokratnu su uporabu. Nisu skupe, ali sumnjam da vrijede koliko malo koštaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Kvalitetnije su ti te stare kada ih odgriješ nego nove koje su takođe tvrde
Potpisujem, a da bi ih rastopil moraš dobar brener upotrebiti.
Obična kuhinjska plinska peč bu najtaman, ali ih nakon crvenjenja obavezno stavi pod hladnu vodu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
Potpisujem, a da bi ih rastopil moraš dobar brener upotrebiti.
Obična kuhinjska plinska peč bu najtaman, ali ih nakon crvenjenja obavezno stavi pod hladnu vodu.

to sam ja radio svojima, ali nije pomagalo...neš je rus umiješao u njih pa se nedaju...:(happy):
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
I meni se čini dok sam ih gledao da nije čist bakar u pitanju, boja je bledja, sigurno ima neki procenat cinka , zato su tvrde ! Iako su bile baš onako "muški" stegnute , nisu se nešto mnogo deformisale kako bi trebalo ,da je čist bakar u pitanju! Površina stiskanja je jedva primetno ulegnuta, skoro da se i ne vidi ! Našao sam u firmi Lazaro - Zrenjanin nove :

http://www.lazaro.co.rs/index.php?page=shop.browse&option=com_virtuemart&Itemid=54

dakle, da rezimiramo : grejati na el ploči štednjaka dok ne promeni boju ,a onda naglo rashladiti !
ako ne pomogne naručiti nove , a ako i to ne pomogne seći od klingerita debljine 1,5 do 2 mm .
Jesmo li svi saglasni oko toga ? :)
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Grijati treba na plamenu, brener ili plamenu plinskog štednjaka, a ne na ploči el. štednjaka. Kada promijeni boju naglo ga uroniti u hladnu vodu ili pod slavinu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,847
to sam ja radio svojima, ali nije pomagalo...neš je rus umiješao u njih pa se nedaju...:(happy):

ako ti treba,napravim ti ja na poslu.....:icon_mrgreen:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Imao sam isti problem s "bakrenim" podloškama,daleko je to od bakra
Uzeo fino klingerit i napravio nove,di god je ostala stara ili popravljana bakrena počeo je slinit nakon nekog vremena
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali može brtva od klingerita podnijeti pritisak, zar je ne propuše tlak?
Ako je klingerit OK onda je to vrlo dobro, brtve jeftine i uvijek je imaš pri ruci.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za klingerit nisam bas siguran da ce biti dugorocno resenje. jedino bas tvrdi klingerit ali to je teze naci. ipak je tu veliki pritisak i pitanje je kad ce ga ulje probiti.nisu kod rusa ravnanja i preciznost lepsa strana ali opet sluzi.ja sam na mojem okalio samo i drze nema ulja koje curka. jedino na cevi izmedju pumpe i razvodnika malo vlazi ali novu cev sam menjao. malo kad odradi i nalegne cu je dotegnuti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
Ako ti cure bakreni prsteni na šupljim vijcima hidraulike, zamijeni ih MG brtvama ili USIT prstenima.
Nisu jeftini, ali vrijede.

u idealnom svijetu da, ali u ruskom neeeee...nema te dimenzije, to su specijalni podloški...imal sam negdje mjere, prekopal sam sve od a-ž kaj mi je bilo dostupno i nigdje ih nisam mogal naći...jedino da sam ih dal delati...
...mislim da je širina mesa 4 mm...onak iz glave...debela 1.5...vanjski 32 unutarnji 24...:^): valjda...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
to sam ja radio svojima, ali nije pomagalo...neš je rus umiješao u njih pa se nedaju...:(happy):
Može biti, takve pločice su danas večinom u prodaji.
Popuštena pločica mora biti mekana (mora se dati prstima savijati), ako nije tak onda u obzir dolazi nova ali koja je u startu mekana.
Inače ima u ponudi i aluminijskih pločica koje su se meni pokazale sretnijim rješenjem, ali su i duplo skuplje od bakrenih.
Kod aluminija popuštanja nema, eventualno dotezanje ili nova.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ja sam kod mene sve stavio aluminijumske letos kad sam predihtovao celog vladiku i za sada je sve u super stanju
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Zasto ova skalamerija baca na cep gdje bi se povremeno trebalo ulja usuti u bos pumpu baca naftu tuda.Ma prska to solidno.Ja odserafio cep i nekakvog sundjera metno unj sad tali pomalo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Napunila ti se pumpa , propušta element
Ispusti sve iz nje pa ponovo naspi novo ulje
 

Najnoviji postovi

Na vrh