• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
attachment.php
Ovako izgleda srce felne kad je namešteno na razmak 106cm, mereno od untrašnje ivice felne
 

Prilozi

  • Fotografija-0012.jpg
    Fotografija-0012.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 305

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da kod tebe je za nijansu siri od mojeg jer je obruc sa spoljne strane srca. to je oko 10cm sire od mojeg otprilike.ti bi trebao imati oko 135cm od sredine do sredine gume.ja cu na mojem probati ovu soluciju gledajuci po ruskim sajtovima kako oni podesavaju za oranje. ako bude usko lako mogu rasiriti na tvoju kombinaciju ili na plugu pto2 da pomerim za jednu rupu veci zahvat.ali kad probam javim
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Na drugom trktoru mi je bila širina kao i kod tebe sada ali kad uđeš u duboku brazdu ili kad oreš na kosini mnogo je izraženiji osećaj kao da će se prevrnuti
 

stefan07

Novi član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
7
Pa ovako stoje felme kod mene na vlatku ali su sire od 106 cm,mislim da je mera negde oko 115cm od felme do felme
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
a sta cemo ako ni to nepomaze ko u mom slucaju. pomicanjem odbrazda ili zabrazda jos vise dobijem kosu vucu a na kolenastom vratilu vise nemogu smanjiti zahvat prve brazde. umesto 25cm hvata preko 35

@vica odi na youtube "Priprema pluga za oranje, video prof. dr. Nedeljko Malinović" i sam ćeš naštimati plug bez druge pomoći. Ako je plug ispravan, poštelaj ga, uđi u brazdu i na kraju njive čekaj traktor.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ne znam kako to da ne vam ne paše plug? Moj je traktor spušten do maximuma tj. na bočnicima te su felge okrenute skroz suprotno da je raširen.
Plug štimam uvijek da je kraj prvog raonika paralelan sa nutrašnjom stranom gume i nemam opće problema sa slaganjem brazdi ko da je čitava zemlja orana odjednom nema niti viših niti nižih brazda a niti se vidi slaganje 2 i dvije brazde. Orem sa 10 cola plugom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnoge stvari sam citao gledao ,orao i podesavao ali ovo jednostavno nemoze. takva je teska zemlja i vidim po pravcu toplinga i zahvatu da to nije to. ima tu jos nekih zezancija ali ovo je sa gumama sto me sigurno muci. vucna sila pluga i traktora se moraju poklopiti i glavni uslov za to je sirina izmedju guma. sad sam dobio dokument o vladimircu gde se u opsirno sve prikazuje a plug i oranje sa vladimircom i podesavanje cak nigde nepominje.probacemo i ovako pa cemo da vidimo sta ce se desiti. podesio sam desetine plugova i traktora pa cu i vlatka .nije on sveto pismo. sredjivao sam i neke stvari na plugovima pa imam sumnji na raonike ali videcemo prvo ovako sta ce biti
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav svima muci me jedna stvar a to je ona rucica reversa sto sa njom mjenjamo pravac kretanja napred nazad kad idem i pod opterecenjem ona fibrira levo desno nako lupka trese kako da objasnim toliko da me iritira u voznji cuje se kako trese kao da neki luft ima zbog cega se to desilo i da napomenem to se dosta pojacalo od kako sam dotego dole na rucici reversa onaj saraf sto steze rucicu za osovinu koja ulazi u kociste mjenjaca pozdrav.......:(whew):
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
mjenjac od kako je kod mene nikad nije otvaran samo lamela mjenjana a mislim da nije ni kod prethodnog vlasnika traktor ima 1500 rs tako da mislim da nije sta bi moglo biti znaci samo pod opterecenjem kad naprimer idem uz uzbrdicu prazan solo traktor ili vozim nesto u prikolic tad se desava to drmanje reversa znaci samo pod malo jacim opterecenjem pozdrav...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Eno kum mi dobio sijede,nova boss pumpa i kaze nevalja ili ti majstori nemaju pojma,traktor ni pola snage koju je imao sa starom dok je bila na njemu,kad mu das gas on nakon sekundu tek pocme ljeno primati ga i nema sanse da sad vuce drugom sto je nekad bila sala za cetvrtu.Kuka mi vec 8 dana i saziva jednog po jednog"majstora"zaista traktor nije ni blizu onoga sto je bio.Evo i sad me davi porukama da dodjem ja to vidjeti jer se vako vise neda raditi nit kako kaze ima zivaca moliti ga da primi gas.Sta predlazete odaklen da pocnem jer se sa vladimircovom pumpom nisam nikad "igrao".
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je kupio novu pumpu nek ju skine i odnese kod bosiste da ju nastela od curinog strica 820 novi je kupljen i nakon mj dana su mu nosili pumpu na stelanje i od onda je traktor divlji prije trosio dimio a nikud nije iso sad je potrosnja normalna a snage kak treba!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ili nije dobar ugao ubrizgavanja [predpaljenja] ili je najverovatnije kolicina goriva koju ubrizgava mala.ako je standardna rotaciona pumpa to se vrlo lako odradi za par minuta.za kontrolu predpaljenja vec treba vise posla. nemam sad sliku pumpe ali objasnicu otprilike.na zadnjem delu pumpe ima vijak poklopac koji je obicno plombiran. njega skines i ispod imas drugi na kojem se steluje kolicina goriva koju ubrizgava.sad cu videti u dokumentu cini mi se da se odvrtanjem vijka povecava kolicina. ali zapamti koliko si krugova vijak odvrnuo. jer potrosnja moze da ode u pm. da odvrtanjem vijka se povecava kolicina goriva. pokusaj to a ako nema neke promene na snazi nego samo dimi crn dim vrati kako je bilo. proveri onda ugao predpaljenja ako znas kako se radi
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
@kukas , teško je ovako to reći , moguće je da reverzer nije centriran , moguće je da je viljuška kriva , moguće je da je ležaj , ma svašta je moguće , nemam neko određenije mišljenje

@care , podesi predpaljenje i podesi dozu goriva ako je nova pumpa neka su i drveni klipovi mora da vuče solidno a ne da se vuklja kao kuja
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Savo,bas se vuklja ka kuja iz kucanja.Sad malo mi pojasnite kako se rikta predpaljenje na njemu,to je negdje objasnjavano ali od tolikih stranica aj se snadji i nadji,za onaj vijak nazad znam na pumpi.Nema on dima skoro nista gas da ili neda on ne dimi,ladan ili ugrijan.Ma ja sam ga danas vozio ma nado me samo dok sam jednu rasipacu stajnjaka snjim izvezao i vrag me naputi da recem da ni upola nevuce ka prije.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imas dve markacije jednu blizu druge na jednoj strani remenice. na drugoj strani imas samo jednu markaciju. pratis prvu markaciju od one dve jer su one za prvi cilindar.okreces remenicu dok se nepoklopi crta prva sa markacijom na prednjem deklu blizu alternatora je . onda skines dekl gde je pinjon za sajlu obrtomera . skines cev na pumpi od prvog cilindra. e sad tu treba providna cevcica da bi video kad tacno potekne nafta. odvrnes ona dva vijka sto drze rotor pumpe za zupcanik i okreces dok u jednom trenutku nekrene ponovo nafta.taj trenutak je koji se trazi i mora tad biti na markacijama remenica. onda vidis za vijke u koje ce se unakrsno rupe poklopiti i zavrnes i osiguras. zaboravio sam da gas stavis na mah. ponovo izokreci i proveri jos jednom dal je dobro ako sam sta omanuo savo ispravljaj. ja moju jos nisam stelovao posto je izgleda radjena i dobro radi.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Drustvo imam problem sa alnasetom na Vladimirca prvo cvakne 2-3 puta pa pocne da vrti!!!!

Promenio sam cetkice i biksne i sad stvarno super vrti i sve ali me nervira sto gotovo uvek upali iz 2-3 pokusaja!!!!!!!!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako samo cvakne a elektromotor neokrece to ti je automat od alnasera .ako okrece elektromotor a cuje se zvrkanje i neokrece zamajac od motora to je bendiks proslajfao. po tvojoj prici pre ce biti automat .ukopca bendiks a kontakte nespoji za elektromotor. da nece da radi nikako i samo cvakce onda bi bilo nesto od kontakta na klemama ili sklopci ili spojevi kablova. ako kazes da upali iz 2-3 pokusaja kontakti na automatu alnasera su nagoreli verovatno ili cak da su i namotaji automata gotovi pa tesko povlaci kotvu. nema snage.
 

Najnoviji postovi

Na vrh