• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kontakti na prednjoj strani automata nagoreli sigurno. trebalo bi da moze kad se skinu kablovi i razletuje kontakt gde dolazi zica sa bravice da se moze skinuti bakelitni poklopcic. onda ces videti dal se moze sta uraditi ali to je retko. vecinom zamena automata.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma po nekad upali iz prve ali cini mi se da sve cesce pocinje to da radi!! Znaci okrenem kljuc ono svakne i nista se ne desi (ne vrti ne nista) vratim kljuc i ponovo okrenem i upali (po nekad iz treceg pokusaja)...

Neznam ima li spasa ili samo zamena tog automata????
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze se okrenuti kontra ali kotva automata se mislim da nemoze tad da natakne. ima jedan da kazem kao polukrug za koji se kotva zakaci.kontra mislim da se nemoze uopste zakaciti. kazem mislim ali sutra jedino mogu javiti dok pokusam na mojem to uraditi.nemogu ga sad traziti u urnebesu delova jedino da probam sliku alnasera postaviti ako vam odgovara. sklopni crtez
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
probaj ga jos direktno sa + pola gde je kabal da direktno spojis sa izvodom tanjeg kablica sto ide sa bravice. ako se i tako isto desava onda je automat sigurno. tako ces izbeci mogucnost gubljenja kontakata ili gubitka u instalaciji
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Sutra cu da pokusam tako da vidim sta ce da se desi... A ako tako pocne da vrti odmah onda je automat 100%.. Moracu da vidim da ga zamenim onda...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako tako bude startovao normalno onda najverovatnije bos bravica ili negde u instalaciji gubi.ako se identicno ponasa kao i sad da ponekad slaze i cvakne onda je automat. sklopka i kleme da zezaju obicno stalno zeza ili tesko vrti.mozda se nismo razumeli. imas dva veca vijka na automatu .ako njih prespojis onda vrti samo elektromotor ali nije bendiks ukopcan. prespojis vijak gde ti dolazi kabal sa akumulatora +pol i vijcic gde je tanki kablic sto ide sa bravice. tad bi trebalo ako je sve u redu normalno da startuje motor. ako isto se desava automat je sigurno
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
MA automat je 99% jer sam probao da stavim jedan vrz anaser i sa njim nema problema... Cetkice sam stavio nove ove zime...
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
to je jednostavno valjda takav anlaser, i kod mene ponekad upali kad samo taknem ključ, a ponekad ključ moram dva tri puta okrenit da zavrti, jer samo čujem klik-klik, a on nevrti

ja sam ga jednom cijelog rastavio očistio, automat rastavio (nemora se kupovat novi bespotrebno, čak se nemoraju ni žice razlemit) i radio je kako treba možda tjedan dana i onda opet po starom tj. kako mu se ćefne

sve si nešto mislim da tvornički nije nešto dobro zamišljeno i da možda neuzupči kako treba neg da udara zub o zub kad automat privuče

masu sam si provukao od sklopke na jedan od šarafa što drži anlaser + odatle na jedan od ona tri šarafčića što drže poklopac četkica, tako da mase ima sigurno, jer prije se onaj pleteni kabel što spaja lim kabine i motor jako grijao dok startam
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
Xaaxa ja kad ostanem bez goriva onda duze drzim kljuc , da vergla posto sam stavio anaser od t40 axaxaxa mozes se voziti njime axaxaxa koliko je jaki a automat je onaj otvoreni sto mozes da ukljucis i rucno ma nema da nemoze da radi
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
novi automat je 25€, a stari kad se otvori odmah se vidi da je rus zamislio da ga se može "stavit na specijalu" jer unutra od struje ogori jedna bakrena platna koja se prosto samo preokrene i automat je kao novi, ogore i ovi bakreni šarafi kontaktori sa četvrtastom glavom i njih se samo zakrene drugačije tj. na onu stranu di nisu ogorili i teraj dalje.

mislio sam da su u automatu predimenzionirane opruge što služe da kontakti "nezalepe" i da radi tog se to kliktanje javlja pa sam ga samog probao spajat na akumulator - uvjerio sam se da nisu + me konjinu maznila struja jer sam se uplašio kojom to brzinom i silom uvuče unutra onaj metalni valjak tj. automat se ponašao kao bobina, a držo sam očito di netreba

zaboravih reći da onamo di se minus četkice spajaju na aluminij zna toliko oksidirat da se sve bijeli poput neodržavanih klema na akumulatoru maltene, pa to treba dobro očistit

eh lako je rusima, nafta i votka jeftini - nema sekiracije
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
Drustvo imam problem sa alnasetom na Vladimirca prvo cvakne 2-3 puta pa pocne da vrti!!!!

Promenio sam cetkice i biksne i sad stvarno super vrti i sve ali me nervira sto gotovo uvek upali iz 2-3 pokusaja!!!!!!!!!!

Ja sam imao potpuno isti problem sa "automatom"
Zapravo nije bio problem u tome iako su svi govorili da jest.
Procitao sam na nekom drugom forumu da se taj problem desi kad relej za automat pocne zezati.
Relej se nalazi ispod instrument table.
Ima opcija da se premosti relej ili ubaci drugi.
Ako se premosti relej onda bravica trpi jace struje te ce se prije pokvariti.
Ja sam ubacio drugi relej i to od audija 100.
Sve stima, radi ko sat i nema vise klikanja.
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Zamjenio sam original ruski alnaser novim brzim.
Razlog zamjene je što je stari nekada vrtio a nekada ne. Majstor ga rastavio i kaže da je otišao stator. Ovisi kako se zaustavi, ako se zaustavi na neoštećeni dio onda pali.
Isti je stator od C-360, majstor na stolu imao rastavljeni od C-360i stavio na moj alnaser i nema fulanja (jasno vratio ga gazdi- samo proba)
Novi sam platio 950 kn.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
probaj direktno na alnaseru prespojiti kako sam ti objasnio. time izbegavas ceo krug gubitaka struje. ako i tako zeza automat je sigurno. ako radi kako treba onda potraziti kvar gde je.ili rele ili bravica ili u kablu zeza.rele mozes bilo koji za svetla ,ventilator staviti i zgodno se vezuje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ja sam imao potpuno isti problem sa "automatom"
Zapravo nije bio problem u tome iako su svi govorili da jest.

E pa pročitaj malo bolje da sam ja već napisao da je to jedna od mogućnosti slab napon :icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh