• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene problem.napravim limcic za pinjon obrtomera na vlatku i namestim novu sajlu i radi ali sat ni da mrdne. sat ispravan i kad ja upalih vlatka sajla vrti u kontra smeru nego bi trebalo da bi se pokrenuo sat.za sat treba desni smer a sajla mota ulevo. ko je sad tu lud
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pinjon i sajla se kod mene vrte u lijevu stranu.
Probaj sa bušilicom pa ćeš vidjeti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Čini mi se da pinjon od MTZa i VTZa se baš razlikuje u smijeru vrtnje , nisam siguran
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj sat i pinjon su bili na njemu kad sam kupio ,sajla pukla i limcic danas napravim na pinjonu.novu sajlu zakacio i vrti ulevo. sat sam razradio i parce od sajle rukom zavrtim i radi kao i na busilicu ali u kontra smeru od sajle. jedino ako jedno neodgovara ali koje sad. ako i kod vas vrti ulevo sajla onda sat je od neceg drugog ali rekao bih da je od vlatka. na 1800rpm ima onu crtu. nsam vise pametan danas sve nesto naopako ide moze li ko da proveri u kom smeru vrti sajla sigurno. i sam sumnjam na pinjon da je od neceg drugog ali nemogu sigurati. ovako ako znam tacno gde vrti znacu koje treba promenuti.
 
Posljednje uređivanje:

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
I kod mene vrti u levo, siguran sam...Mislim ipak da ti je problem do sata...
szxqoogc8n5kf62i8dy5.jpg
[/URL][/IMG]
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
cira92, nije problem nikakav sa sipkom u rezervaru, imam ja to, ali često moraš nabadati da bi skotao dokle je nafta, ako je jako sunce recimo onda moras naginjat... itd, mislio sam da bi se dalo nabacit sat od nekog vozila plovak ili nešto tome slično za lakše korištenje, recimo ovo sa providnom cijevi uz rezervar mi je jedna od lako odradivih i učinkovitih rješenja.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Malo okrenes tu sipku levo desno i vidi se dokle je nafta uvek... I to sa providinim crevom je dobro i sigurno ja to imam na RAkovici i na kombajnu i nemoze da omane...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran da je do sata jer logikom samom gledajuci igla na njemu da bi se okrenula pravilno treba sajla da mota u smeru kazaljke na satu. a sat je isti kao ko tebe Dobrodole.kad uzmem parce sajle i zavrtim ili busilicom on radi ali u tom smeru. jednostavno sve je sad ispravno samo smer neodgovara .moguce je da je pinjon ili sat od drugog rusa ali koje je od to dvoje sad.moguce i da je dobio kontra smer motor ali nije upalio niti moze bar kod mene heheee.to se kod Cire desava izgleda
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam danas isprobao smjer vrtnje bušilicom na satu vladimirca i ursusa c-360, obadva rade kada se bušilica vrti u lijevu stranu. To vam je dečki sigurno.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Hehe ljudi vidim da govorite o kontra paljenju. Ja sam svog vlatka upalio 2 puta u kontra smjeru i to preko kardana na vitlu. Kad sam povlačio drvo prednji kraj u zrak i lijepo zbog opterećenja krepo i okrenuo u kontra smjeru jer nisam pustio ručku na vitlu da ne bubne naglo prednji kraj dole. Ništa strašno počne malo dimit kroz usis ali se onda klasično ugasi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je onda to .to je smer kad gledam direktno u sat u smeru kazaljke sata a kod mene sajla mota kontra. znaci pinjon neodgovarajuci. jos jedan kolega mi je to potvrdio za smer.zahvaljujem se na informacijama. uradio sam srce od felge posto je bilo na rupama ekscentricno odradjeno i postavio ojacanje da knap naleze na obod felge. sad se nemoze tako lako poderati a vijci vise netrpe teret
 

stefan07

Novi član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
7
Molim vas reci te mi kolika je sirina kod vas izmedju zednjih tockova,odnosno od felme do felme???Imam problem prilikom oranja jer mi prva brazda mnogo velika a kad navucem plug lancima u desno nemogu da zadrzim traktor u brazdi.Kod nekog od vas sam procitao da mu je sirina 106 cm pa me zanima kako je to dobio?HVALA NAJLEPSE NA POMOCI!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
isti problem sam imao skoro kad sam probao plug. on ima dva polozaja fabricke sirine. 120cm i 148cm. to se racuna od sredine krampona gume do sredine druge gume. sad ti je na sirokom podesavanju verovatno ako je srce felge okrenuto ka van tocka. odvrnes ona 4vijka sto drze srce i onih 6 sto ga pricvrste za glavcinu. onda srce okrenes kontra da oblina ide unutra i zavrnes. tad dobijas sirinu od 120cm. ali ta sirina se odnosi na fabricke 10-28 gume. ako su ti 11,2-28 kao kod mene dobijas oko 123cm od sredine do sredine.slikacu veceras to kako je sad suzen
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Molim vas reci te mi kolika je sirina kod vas izmedju zednjih tockova,odnosno od felme do felme???Imam problem prilikom oranja jer mi prva brazda mnogo velika a kad navucem plug lancima u desno nemogu da zadrzim traktor u brazdi.Kod nekog od vas sam procitao da mu je sirina 106 cm pa me zanima kako je to dobio?HVALA NAJLEPSE NA POMOCI!!!

Kada plug ubrazdiš i izbjegneš kosu vuču (da možeš pustiti volan u oranju) onda reguliraš prvu brazdu. njezina širina se podešava pomicanjem pluga lijevo - desno na ekscentar poluzi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a sta cemo ako ni to nepomaze ko u mom slucaju. pomicanjem odbrazda ili zabrazda jos vise dobijem kosu vucu a na kolenastom vratilu vise nemogu smanjiti zahvat prve brazde. umesto 25cm hvata preko 35
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo kako sam ojacao srce dodavajuci parcice flaha od 2mm i 10mm sirine da srce neuseca obruc felge .obruc izvaren gde je zajedeno i srce okrenuto na sirinu 122cm od sredine do sredine krampona.sad bi u oranju trebalo biti idealno za stelovanje
10032014575.jpg
[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh