• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako mi verujes mogao sam i mnogo bolje jer nije ni pola zavrseno. farban je u nitro boju i nema poseban sjaj. ali zbog zavidnog komsiluka nesmem ni da lickam previse. i ovako sam mnogima trn u oku. mogu da ga ofarbam da se mozes ogledati na njemu i svaku dlacicu da vidis. ali to je i preterivanje za poljoprivrednu masinu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e da su ovi novi vladimirci samo kvalitetnije odradjeni sad nebi bilo razmisljanja mnogo. nesto razmisljam dal je mozda lakse izvodljivo sa gornjeg poklopca izvesti pogon jer tu je lakse izvesti i ima prostora pa sa desne strane kraj reduktora izvuci kardanom napred. mislim da je zbog prostora i problematike odozdo to lakse izvesti i napraviti kuciste i bolje dihtovati. a nije ni nisko ko fabricko kuciste da zakaci negde. prostora ima ispod sedista otprilike taman da se smesti. ja sam ionako poklopac presekao radi lakseg skidanja i manje raskacivanja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Gledao sam ovu inspiraciju i prije ali ni moja lucidnost nije dovoljna za takav poduhvat
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
dečki ja da imam imalo znanja ja bi prednji pogon pokušao iskemijat s desne strane i to preko one remenice koja se dobije uz vladimirec kad ga kupiš, samo neznam kako bi to izveo ali preko remena a ne kardana tako da i ako se nešto desi bolje da prokliže remen nego da nešto polomi
samo moja struka i znanje mi ne dozvoljava da se upuštam u nešto takvo jer to ne bi bilo funkcionalno i bilo bi presmješno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nemože taj izvod jer on ne radi sinhrono sa mjenjačom , on je jedino vezan za reverzer ali to je druga priča
Ova ideja da se ide na gornju ploču , moram da je razmotrim , djeluje interesantno
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izgleda ti moj predlog pasuje.jedan reduktor pod 90 stepeni bih montirao gore i na jednu stranu pricvrstio zupcanik kao na snopu .prorezao kuciste [plocu] na desnoj strani zupcanika diferencijala i dodao mali deklic na reduktor koliko da zaptije ulje. onda jedino bi trebao diferencijal sa smaknutim srcem u desnu stranu i proracunati odnos prenosa. a moze i obican diferencijal samo mora dupli kardan sa prenosnim lezajem negde oko zvona ili cevi prednjeg kraja postaviti.na reduktorskoj osovini bi se moglo resiti i smicanje zupcanika sa viljuskom da se ukljucuje i iskljucuje vuca. samo kako resiti pogon zupcanika i osovine je pitanje. ili ricnovi ko na poluosovini pa da seta ili jacim kajlama ali to mi se vec nesvidja[
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Malo gledam slike sa foruma i smetaju dvije stvari na prvi pogled
Šipka kočnice lijevog točka , to je rješivo
Kocka kočnice lijevog točka , malo teže rješivo jer je blizu u nedovoljno udaljena

image023f.jpg

img003df6.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zavisi koliki reduktor stavis. treba staviti zupcanik od snopa na pogon diferenxijala pa videti koliko je visoko i jel prelazi kocku.samo sam zaboravio za onaj nosac na slici ,to je za rucnu cini mi se. kod mene to nema .mislio sam po visini da ide preko kocke jer zupcanici nisu bas malog precnika .ali u svemu mislim da je najbolje resenje.prvo ako se prosece donje kuciste oslabi se previse a odlivak za kuciste pogona je tesko uraditi i prilicno nisko stoji i problem sve to zaptiti zbog ulja.lakse je gore sasiti kuciste sa kucistima lezaja i zupcanikom i pogonom pa onda na reduktor kod trube pricvrstiti ako tu nema prostora dovoljno.ali najbitnije je prenos prvo izracunati koji ce trebati u zavisnosti od diferencijala koji ce doci
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel se nemože uzeti pogon sa jednog od ova dva velika zupčanika????

tako je urađeno na onom fordsonu.......i izvedeno sa 2 kardana, tako da su prednji točkovi nezavisni jedan o drugom, lijevi i desni, pa naprijed netreba diferencijal, jer ide preko zadnjeg diferencijala, samo bi onda možda bilo pitanje, da li bi to zadnji dif izdržao........
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ova dva zupcanika su pogon srca diferencijala. to kod vecine traktora je tanjirasti zupcanik. kod vlatka su dva zupcanika jer sa snopa koji pogoni ove zupcanike idu dva prenosa od reduktora. znaci spore su spregnute sa jednim a kad se izbaci i ubaci u brze onda sa drugim zupcanikom. bilo koji od njih dva se moze iskoristiti samo izracunati prenos posto nisu istog broja zuba. to o cemu si mislio kod vlatka bi se jedino moglo sa reduktora ili poluosovina izvesti ali za poluosovine dobosi kocnica smetaju.tako da je vrlo tesko po meni uzeti pogon odatle.a trubu nebi trebalo seci jer nema vise snagu da izdrzi opterecenje.kocnice smetaju najvise jer su bas na nezgodnom mestu za bilo sta uraditi.. jednu opciju jos razmisljam kad bi se kocnice izmestile kod tockova a u ovaj prostor kocki da se montira po zupcanik i na dva kardana izvuci napred. jedino tako.ali sve je prekomplikovano kako god da se radi. male masine napraviti ili prepraviti stvarno treba biti umetnik. kad je vece imas mnogo vise prostora za nesto izmozgatii
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
Jel bi se mogla ta osovina od tog snopa prije diferencijala napravit duža tako da prolazi sa svake strane van, i onda na te krajeve stavit kutne reduktore.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
jel se nemože uzeti pogon sa jednog od ova dva velika zupčanika????

tako je urađeno na onom fordsonu.......i izvedeno sa 2 kardana, tako da su prednji točkovi nezavisni jedan o drugom, lijevi i desni, pa naprijed netreba diferencijal, jer ide preko zadnjeg diferencijala, samo bi onda možda bilo pitanje, da li bi to zadnji dif izdržao........
Ali su zavisni od zadnjih u tom slučaju opet meni nije nikakvo rješenje



Jel bi se mogla ta osovina od tog snopa prije diferencijala napravit duža tako da prolazi sa svake strane van, i onda na te krajeve stavit kutne reduktore.
Nemože , jer je reduktor spore-brze posle te osovine
Moglo bi da se ''pogodi'' da prednja vuča smije da se koristi samo u sporohodnim ili brzohodnim ali to nije to
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
od cega si mislio diferencijal prednji uzeti za prednju vucu. od nekog veceg rusa ili dzipa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pa ideja je u razvoju , nisam ništa mislio , razrađujem maštu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ajoooj, pa kaj nije onda bolje uzet onog gotovog 2048...i zamjenit mu kabinu, haubu i kočnice sa malog T-25 :icon_weed:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
naveo si malu kolicinu delova koju bi trebalo samo izmenuti.jos nisam cuo nekog da se pohvalio sa 2048
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za trenutne potrebe taj 2048 bio bi mi odličan, i takva dimenzija, snaga i prednja vuča, zatvorena kabina, grijanje.......sve mi odgovara, samo je problem što se često kvari, te nije pouzdan........
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to i jeste najgore sto je lepo zamisljen i uradjen a zasrano na kvalitetu do kraja. kad sam cuo da je jednom pukla radilica na 300 casova novom sta reci. a nista tesko nije radio
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
ajoooj, pa kaj nije onda bolje uzet onog gotovog 2048...i zamjenit mu kabinu, haubu i kočnice sa malog T-25 :icon_weed:

A gdje je tu čar samogradnje ?:icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh