• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
Moglo bi se @vica možda dodatno kučište od pločevine napraviti,jedna dobra bravarska radionica bi to mogla napraviti, ako se pokaže dobro onda krenut u serijsku proizvodnju, hehe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pogon može ići samo sa diferencijala , znači jedan od ona dva velika zupčanika , nemože ići sa snopa kako vica kaže
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
Da @savo to je on i mislio samo se krivo izrazio, bila bi to zanimljiva prerada, šta misliš o ideji da se izbaci diferencijal i da se doda još jedan onaj mali zubčanik na pogonsko vratilo, tako da ima pogon na oba točka, a da se kod vožnje po cesti i kod skretanja isključi jedan točak pomicanjem jednog zubčanika u stranu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisi dobro savo procitao. sa gonjenih zupcanika diferencijala ide pogon a ne sa snopa. koliko vidim iz kataloga ova dva konusna zupcanika sekundarna su prenos 1-1. jedino koliko li ovaj gonjeni sa diferencijala ima zuba . moguce da je ubrzanje dobio na prednjem diferencijalu
 
Posljednje uređivanje:

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
kod mene su izgleda ovakve kocnice.
interesuje me podesavanje kocnica.
podesava se na matice 36 i 24 ili ima jos nesto
63.gif
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
To ti je podešavanje visine papuče a pri sastavljanju moraš tačno znati šta si uradio i koliko ti makaze imaju lufta
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Jučer osvanuo lijep dan pa se malo radilo,alnaser je skinut ,otisao bendix,treba danas doć s popravka
Zeza me imageshack pa sam stavio slike ovako
 

Prilozi

  • IMG_20140224_120147.jpg
    IMG_20140224_120147.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 248
  • IMG_20140224_120158.jpg
    IMG_20140224_120158.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 244
  • IMG_20140224_120216.jpg
    IMG_20140224_120216.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 282

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
To ti je podešavanje visine papuče a pri sastavljanju moraš tačno znati šta si uradio i koliko ti makaze imaju lufta

lijevi tocak blokira dok desni tek na meksem terenu.
ja vjerujem da to nije nikad dirano jer je bila farba na serafima kad smo spustali traktor.
moze li se to rijesiti sa podesavanjem visine papuce
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo i od moje haube nastala ovakva sa nosacima za kutije zmigavaca i pozicija. instalacija se trenutno radi iznova cela i poklopci za osovine menjaca napravljeni
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
lijevi tocak blokira dok desni tek na meksem terenu.
ja vjerujem da to nije nikad dirano jer je bila farba na serafima kad smo spustali traktor.
moze li se to rijesiti sa podesavanjem visine papuce

Pokušaj prvo podići papuču , to je najlakše i najbrže
Ako imaš visinu papuče i otpor vjerovatno ti je uletilo ulje u komoru kočnica , ako ti je papuča na dnu onda postoji mogućnost da je jednostavno se potrošila i treba dizanje papuče

Ajoj , u vas izgleda kao u marketima akcija farbanja , zavidim:(think):
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
najvjerovatnije treba dizanje papuce
jer sam razdvojio kocnice i isto koci i lijeva i desna, samo desna malo nize.
trebao sam samo potvrdu svog misljenja od strucnjaka.
hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moram farove kupiti jer ovi su uzas. nemam ni sijalicu ni grlo zasta pricvrstiti. a imam ludu ideju i farove samo ako se dunem i napravim i to. 4 komada ce biti dosta da se nadje igla nocu
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
ovi pijačni farovi su inače nizašta, dugo još ajde de al kratko svijetlo je ko pod fenjerom
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
malo provozali vlajka
[YT]www.youtube.com/watch?v=ZrnZwvGSXuw[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
jedno pitanje , kada vozim vladiku na pola gasa nista sve normalno cim ga stisnem pun gas posle 20 minuta voznje pod punim gasom hoce da baca gorivo kroz cep de se sipa ulje u pumpu . to jest znaci pod punim gasom oce malu kolicinu mozda 1 deci za 2 sata rada da baci na bos pumpu gore na cepu za ulje de se sipa. sta moze biti zna li neko
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Za početak ispusti svu tečnost iz pumpe i naspi novo ulje , kasnije zapazi za koliko se vremena napuni pumpa
Onda ćeš znati šta ti je činiti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
:icon_weed:
eto je, takva leži u ormaru...probilo elemente...:p:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh