• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

O

Obrisani član 40474

Guest
Možeš li mi malo opisati te pokušaje i interesuje me kako filtriraš prerađeno ulje

kod nas u restoranima koriste uglavnom palmino ulje koja se na sobnoj temperaturi stvrdnjava.na nizim temperaturama pogotovo.probo sam i radit biodizel (odvajanje glicerina)kupili smo mali pogon za preradu 50 l al smo ga se rijesili(nama neisplativo).
palmino ulje se zgrije da voda ispari u grubo se procjedi kroz gazu ili sitno cjedilo .izlije se u bacvu recimo 200 l kad se pohladi ismjesa s necim ko sta ima da se vise ne stvrdne.ko nema nista drugo taj mjesa pola pola s naftom ili loz uljem.ja dodam 30- 50 % mjesavine nafte i benzina (kad vadim covjeku gorivo uvjek ga pitam kolko je natocio tak da znam koj je omjer benzina i nafte.ako je vise benzina onda ide manje napoja u staro ulje.najbolje ga promjesat i ostavit par dana da se slegne imamo slozenu jednu staru servo pumpu prvo ide u grubi filter na lamelice i onda u fini filter i onda u kanister.stim kad se preljeva iz bacve ne spusta se do kraja da ne povuce talog.
problemi koji su se javljali u startu su voda u ulju i filtriranje.u ulju ima brasna i papra(engleze najvise jebe curry jer jer je jako sitno mljeven)talozenje je majka jer su filteri prije isli ko ludi i nisu bili bezazlena stavka.sa talozenjem i pred filterom koj se cisti ovaj zadnji od fiata tipa dizela je posto dugotrajan.

po zimi kupujem novo ulje suncokretovo ili biljno zavisi koje je na akciji.nadje se ispod 7 kuna nema filtriranja nema kuhanja,nema stiskanja samo promucam i gas.sad su poceli prodavat i ovo staro ulje po 3-4 kune tak da se isplativost smanjila.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
kod nas u restoranima koriste uglavnom palmino ulje koja se na sobnoj temperaturi stvrdnjava.na nizim temperaturama pogotovo.probo sam i radit biodizel (odvajanje glicerina)kupili smo mali pogon za preradu 50 l al smo ga se rijesili(nama neisplativo).

jesi mozda cuo za trafo ulje Derivaldez,kakvo je ono,jel se moze tociti u rezervar,jel treba mjesati s necim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Moje iskustvo:
U karnisteru od jestivog ulja gdje je bilo samo na stijenkama ulja (karnister 20 l) sam natočio 20 l loživog ulja za peć pošto se zaledio dovod iz cisterne i spojio direktno iza filtera. Za kratko vrijeme su zaribale pumpe na 2 plamenika.

Znači treba jestivo ulje dobro izmiješati jer ako ga i malo dođena metal ono se lijepi. u mom slučaju je gorivo prešlo kroz filter ispred plamenika što znači da jestivo ulje odvojilo od loživog ulja iza filtera.

Imam strojeva gdje su radnici ne razmišljajući podmazivali klizne elemente jestivim uljem - popravci nisu bili jeftini.
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
skinuo sam cjevi sa cilindra hidraulike, holender lijevi kod oznake O ima tu prigušnicu, nevidim da je nešto otišlo obični limić sa rupicom na sredini.Savo šta bi bilo da zamjenim ova dva holendera?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ja koliko se sjećam taj ventilić bi trebao biti na oznaci P(ćirilice) a to je desna strana a čini mi se da se dobro sjećam
Probaj zamijeniti ništa te ne košta
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav svim na forumu imam pitanje za poznavaoce istih pusta mi ulje na izlazu kardana kako zamjeniti semening dali se moze sa vana ili cak mora da se rastavlja mjenjac i jeli komplikovano dosta rec je o t25a lep pozdrav
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
jednostavno je imaš iza 6 šarafa oko vratila na mislim 17 ključ koji drže poklopac semeringa i dalje ćeš vidjet

ja sam to radio jer sam imao tvornički vratilo sa 8 ljebova, pa sam ugrađivao standardno sa 6 i nisam ni mislio da će bit tako lako
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lepo ti je ceki objasnio. . zgodno se vadi van.ja sam mojeg juce detaljno oprao na vap. predihtovao gumice i dihtunge gde je curilo .danas napravio poklopcice za osovine na menjacu i rastavio ventilator posto su lezajevi osli po tamburi. ali koliko vidim jedan ruski onaj siri je izgleda dvoredni ili se meni cini. drugi je 62-04.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
joj, meni se čini da sam ja zadnji put uglavio dva...ima mjesta...:(giggle): i nema šanse procurit....mislim na semering na kardanu...
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
cira92 standardna je bosch pumpa rotaciona ali kada je otišla onda je kupljena u mađarskoj linijska na nagovor trgovca i ista je ugrađena uz malu preinaku auspuha jer nije mogla stati bez da se auspuh okrene prema gore
tek kad imaš dva ista traktora s različitim pumpama vidiš koja je razlika,ovaj s linijskom doslovno kida ima oštrinu na gasu i pali na zub bez dekompresora doduše vjerojatno igra ulogu i to što je rađena komplet generalka kad je mjenjana pumpa
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
koliko povučeš ručicu toliko će brzo spuštat, ako je samo "takneš" spuštaće full polako

a ovo da će ić do kine u plivajućem sam vidio da su bajke, orao je ćaća s njim u plivajućem sa 752 plugom i samo greca po površini, neće plug u zemlju i onda je morao onako kako darijus kaže tj. stalno čeprkat po ručki kao da ore s tomo vinkovićem

pošto sam točak za imt plug košta koliko olt dvobrazni plug s točkom uzet ćemo vjerojatno takav plug jer kažu da je to baš za njeg pa ćemo onda vidjet
plug za vinkoviće ima "skiju" na zadnjem plugu (ako je s dvije brazde) ta "skija" naslanja na zemlju i nagibom pluga pomoću toplinga se određuje dubina oranja, nema potrebe za točkom na plugu
možda bi isti princip radio na VTZ-u
savo kako ti regulišeš dubinu oranja?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
kad bez oruđa stavim u plivajući i dižem lagano polugu samo jednim prstom hidraulik se podiže, šta je tek kad se pusti plug u sabitu zemlju

eh kad bi se barem pumpa mogla lako uključivat/isključivat kao kardan, to bi bila prava mazga
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
savo kako ti regulišeš dubinu oranja?
Pošto pretežno orem sa jednobrazcom samo spustim na određenu dubinu i tu fiksiram položaj , plug je kratak i nema potrebe za korekcijom jer vlatko ima veliku vučnu silu
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Sta da vam kazem ovde vidite Vladimirca isto u nekom sitnom transportu.. :icon_wink:

img1407.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh