• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Druk ležaj 95.88.217.09

Ja neznam da imaju dvije vrste lamela ali nemožem sada da nađem kataloški broj
Mislim da je ovaj broj 25.21 025-A
images
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran samo od T30 dal je ista ili ovih novijih. od starog T25 koliko znam sve su iste. po katalogu je samo jedna jedina. zamenuo sam lezajeve turbine one siroke. 62-204 RS oznaka i jeftinoca za kupiti ako nabodes pravu prodavnicu. 200 din kom ali ima i 1200 kom sto je 1,8 eur i 11 eur. i nov alnaser planetarni narucen slovacki. stari je probio i stator i rotor na masu. oni vijci od deklica sto se odvrnuli kad su proletili izmedju ostetili i jedno i drugo. tako da popravljati to jok.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Godine 2012 sam za 4500 kn kupio vladimirca t25 jačina 31 KS, godina prizvodnje 1976. Kupovna cijena govori o stanju tako da sam za sebe ga krenuo sređivati i još uložio 10100 kn s time da nisam dirao motor i mjenjač.
Sada vam je jasno što sam sve morao kupiti.
Iz Gibnja Vinkovci su mi poslali 2 puta dijelove. Kada sam zvao treći putaza lamelu trgovac mi je preko telefona rekao POSTOJE DVIJE VRSTE LAMELA, JEDNA KOŠTA 160 KN, A DRUGA 240 KN, KOJA JE KOD TEBE?

Pošto sam trebao još dijelova otišao sam u Vinkovce u trgovinu sa starom lamelom, trgovac mi je po uzorku moje dao - prodao identičnu (novu) i naplatio 160 kn. Nisam ga tada pitao ništa u čemu je razlika tako da na to ne mogu odgovoriti. Možda su drugačije kod t25 onaj prvi model????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nije mi jasno šta za 10 'iljada ima da se mijenja a da se ne dira motor i mjenjač
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
pa gume su ti 5 hiljada...metalik boja...zadnji spojler...sportska maska...i eto i 20...:icon_cool:
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
bome to i mene zanima Savo na kaj su tolko potrosili.. ja svojeg platio 4000,imao drugog za dijelove i preslozio radilicu i jos neke dijelove,a sad ga slazem da je tip top i nebude me kostalo sad slaganje vise od 1500 kn. a lamela sa starog modela pase na noviji,jer sam stavio sa onog sa okruglom haubom na onaj noviji tip sa kockastom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Malo su me ponukali kolege sa ursuzima 335 koji se zanimaju za ugradnju prednje vuče pa sam se i ja malo zainteresovao za vlatka , jedina improvizacija koja izgleda i nije dovedena do kraja je ovdje
http://fermer.ru/forum/t-25/111323?page=3

Malo sam prečitao uz pomoć prevodioca i vidim da je najveći problem uzeti pogon prednje vuče
Ako neko ima neka saznanja da je neko negdje nekada ubacio prednju vuču jako bi me zanimalo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Milos je razmisljao da ubaci prednju u vlatka i pokazivao mi diferencijal od dzipa cini mi se ali ima dosta stvari za izredukovati pogon i izgleda je odustao. nepitah ga odakle je hteo uzimati pogon ali po svemu sudeci mora sa zupcanika diferencijala. e sad kako to nabudziti je pitanje. .nisam gledao na T30 odakle su ga uzeli
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nije mi jasno šta za 10 'iljada ima da se mijenja a da se ne dira motor i mjenjač

Skoro sve piše:
1- T25.......................................4500
2- dijelovi VK...............................250
3- automat alnasera....................200
4- popravak alnasera..................200
5- pr. desna glavčina...................200
6- promjena glavčine...................200
7- novi alnaser............................950
8- tokarenje i postavljanje kuke...250
9- akumulator, ulje.....................1200
10-obloge kočnice.......................300
11-prednja svijetla.......................250
12-AC pumpa i drugi dijelovi........525
13-majstor...................................400
14-semerinzi reduktora.................57
15-dijelovi iz VK bez poštarine....1078
16-majstor....................................400
17-susjedi pomoć.........................350
18-majstor....................................400
19-semerinzi reduktora veliki.......550
20-ležajevi reduktora...................150
21-majstor...................................200
22-oring boš pumpe....................200
23-dijelovi VK...(prečistači goriva, termometar, ispušna grana, kutija osigurača, prekidači, zadnje lampe, prekidač mase i dr. 1033,58 kn

= 14053,58 kn s ti da sam nešto zaboravio.

Cijene sam prepisao sa računa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
Mislim da sam i ja tog Vladimirca gledo,kad sam se razmišljo da kupim, imao je nove mislim samo zadnje gume. Jel mu barem motor i mjenjač šta valjaju.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mislim da ovoga nisi gledao jer je meni blizu. Sve četiri su gume bile nove, motor rađen generalno tako da su motor i mjenjač idealni samo je ispod drveta stajao oko 4 godine. Ni nakon 2 godine što je kod mene nisam uspio skinuti mahovinu sa njega.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Malo su me ponukali kolege sa ursuzima 335 koji se zanimaju za ugradnju prednje vuče pa sam se i ja malo zainteresovao za vlatka , jedina improvizacija koja izgleda i nije dovedena do kraja je ovdje
http://fermer.ru/forum/t-25/111323?page=3

Malo sam prečitao uz pomoć prevodioca i vidim da je najveći problem uzeti pogon prednje vuče
Ako neko ima neka saznanja da je neko negdje nekada ubacio prednju vuču jako bi me zanimalo



http://tablica.pl/oferta/belarus-31...eutz-6211-zetor-c330-c360-CID757-ID3Z8mD.html


pogledaj kako su ovdje rješili prednju vuču, to bi bio posao da ima prednje kotače iste kao i zadnje........ovako nešto slično sam vidio na MF35 sličan je kao ferguson.......

http://www.cheffins.co.uk/lot/-556399-vintage-0

na ovoj slici možeš vidjeti kako je rješen prijenos........sa lijevim i desnim kardanom......

http://museumvictoria.com.au/collec...t-county-commercial-cars-super-4-tractor-1960
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Skoro sve piše:

3- automat alnasera....................200
4- popravak alnasera..................200
6- promjena glavčine...................200
8- tokarenje i postavljanje kuke...250
13-majstor...................................400
16-majstor....................................400
17-susjedi pomoć.........................350
18-majstor....................................400
21-majstor...................................200




Cijene sam prepisao sa računa.

Pa dobro , ja sam mislio da si radio u kućnoj radinosti a ti plaćao majstore
Prvo popravljaš alnaser pa onda kupuješ nov , jel to majstorski savjet?

@ivanz
Nigdje se ne vidi konkretno odakle je uzet pogon , izgleda kao i na T30
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
to i mene cudi Savo,slaganje anlasera pa novi,a i majstor je uzeo pun kufer love...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
@ivanz ovo na zadnjoj slici, o tome sam ja pisao u temi traktor bez diferencijala, kod traktora kao t-25 i t-40 je to lakše za izvest jer kod njih su osovine mjenjača več okrenute poprijeko na smjer vožnje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, samo pogon trebaš uzeti sa zadnje osovine prije diferencijala, i to sa obje strane, jer su pogoni odvojeni.......

a kod ovog fordsona je diferencijal ispod sjedala i od njega ide pogon za prednju vuču, pa jedan mali i veliki zupčanik za pokretanje zadnjeg pogona, a kod rusa je taj dio obrnut.......ako se dobro sječam
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod vlatka pogon ide direktno sa snopa zupcanika ,ima dva za spore i brze .odatle se sa gonjenih zupcanika diferencijala treba uzeti ali je nezgodno izvesti jer na kucistu malo prostora ima .morala bi se raditi dodatna osovina ispod diferencijala sa zupcanikom koji ce biti za izvod ali tu je poprecna osovina remenice tako da se mora sve dobro razmeriti. drugo kuciste se mora proseci i to nije problem ali drugo kuciste od cega napraviti ili gotovo pronaci
 

Najnoviji postovi

Na vrh