• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Bogami sto vi kazete ako nafta ovako nastavi spas je Vladimirec!!!!!

Kad vidim moje drugove da bacaju vestak,skupljaju seno,baliraju sprataju i to sve sa Velikim traktorima dodje mi da im kazem da ce kroz 2 god da potrose jednog Vladimirca sa tim traktorima 60-80ks u tim sitnim poslovima..... JA ga najvise za to koristim jer je po meni glupo skupljati seno sa Belarusa 820.. :eek:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Sta da kazem ja sto u SVE traktore sipam SAMO i iskljucivo Evro Dizel... I tako dugo vreme... Loz ulje NIKAD nisam sipao ni ovo Gasno sranje,da izvinite... :(nod):
 
O

Obrisani član 40474

Guest
opet puno kod nas je loz ulje 7 kn nafta 9.5 kn.1 euro 7.5 kn.nas par u selu sami radimo gorivo.prvi pokusaji bas nisu ispali slavno al sad dobijamo vrhunsko gorivo.staro ulje iz friteze(prije se dobivalo sad sve rjedje,mora se kupovat uglavnom) ja imam pomoc na cesti i svaki mjesec imam bar sto litara mjesavine nafte i benzina sto se ekipa zajebe i krivo natoci.staro ulje se dobro isfiltrira zmjesa sa napojem(strucni naziv za krivo utoceno gorivo) traktor ide ko zmaj.nuspojava je malo cesce mjenjanje filtera i konstantna glad jer mirisi po rostilju.nebi to mozda stavljo u novi traktor al za vlatka bomba
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Kod nas loz ulja nema a i da ga ima iskren da budem ne bi ga nikad ni sipao... Svi moji prijateli koji su hteli time da ustede zafrkli su svoje traktore!!! Sad dime ko lokomotive,pupe radili po nekoliko puta.... I kad se sve sracuna dodje na isto da smo kupovali naftu..
A da napomenem da je kod mene Evro Dizel jeftiniji od Gasnog Ulja... Pa sta da izgubim sa tim onda...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je vec damno korisceno ulje ali tesko iskupiti neku kolicinu. ali ice on i na zejtin i preradjeno ako ustreba a ima tu jos koji to bolje poznaju. neznam sta su resili za zeleni karton sa RS dal ce se ukinuti ali uskoro eto mene do blizu tebe Savorise po lozu najverovatnije. mnogo je bolja od naseg goriva a to vec odavno sipam od svercera u selu. ali povoljnije mi preci jer nije daleko samo da namontiram rezervoar posto nemam odavno na autu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
opet puno kod nas je loz ulje 7 kn nafta 9.5 kn.1 euro 7.5 kn.nas par u selu sami radimo gorivo.prvi pokusaji bas nisu ispali slavno al sad dobijamo vrhunsko gorivo.staro ulje iz friteze(prije se dobivalo sad sve rjedje,mora se kupovat uglavnom) ja imam pomoc na cesti i svaki mjesec imam bar sto litara mjesavine nafte i benzina sto se ekipa zajebe i krivo natoci.staro ulje se dobro isfiltrira zmjesa sa napojem(strucni naziv za krivo utoceno gorivo) traktor ide ko zmaj.nuspojava je malo cesce mjenjanje filtera i konstantna glad jer mirisi po rostilju.nebi to mozda stavljo u novi traktor al za vlatka bomba

Možeš li mi malo opisati te pokušaje i interesuje me kako filtriraš prerađeno ulje
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
druga nuspojava je kaj takva mješavina goriva pojede sve gumene dijelove do kojih dođe :(giggle):...
imam ja u blizini tvornicu biodizela, pa znam...a kad se voziš na to ne miriši na roštilj nego na ribice....:p:
...sad mi sline cure kad se sjetim...:icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas i ovako euro dizel i gasno ulje nagrizaju pa su mnogima pumpe stradale i creva .svud vlazi kao da orosi .
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
pozdrav rusi, nisam u vašoj temi ali imam jedno kratko pitanje.Kad spuštam plugove gurnem ručicu skroz dole u plivajući položaj i plugovi su za sekundu na zemlji,prebrzo.Trebali tako biti i u čemu je kvaka ako nešto nevalja?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za dole imas dva polozaja. prvi je prisilno guranje poluga dole a sledeci hod do kraja je plivajuci. e sad ako koristis plivajuci sleduje ti ili tocak na orudju ili prsten na osovini hidraulicnog cilindra da ogranicis spustanje do neke dubine ili ode do kine
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Kad spuštam plugove,a ručicu stavim u plivajući položaj,plugovi udare o zemlju 100km/h treba li biti tako ili nešto nije u redu??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
pa baš da je rus brz u spuštanju...i nije...al ako su teži plugovi oće lupit i moj...
zato kad zaoravaš ne spuštaš plugove dok stojiš, već to sinkroniziraš u vožnji...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa rusova hidraulika nije kao kod ostalih traktora jer je dvostrana.kad ih spustas on ubrzava hidraulikom to spustanje a sto je veci teret to jos brze odradjuje. i kod ostalih ako naglo gurnes rucke hidraulike prikljucna masina ce fakticki tresnuti. zato postepeno je spustas dok kreces i onda u plivajuci
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
da, točno tak, spuštaš u ovoj koja gura prema dolje, tj. na prvom koljenu i kad zaore ide u plivajući...ili po mojem sistemu u neutral ga stavim, pa mi plivajući ni netreba...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Vidim da neznate da rusi imaju i ublaživač pada oruđa (prigušnicu)
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
koliko povučeš ručicu toliko će brzo spuštat, ako je samo "takneš" spuštaće full polako

a ovo da će ić do kine u plivajućem sam vidio da su bajke, orao je ćaća s njim u plivajućem sa 752 plugom i samo greca po površini, neće plug u zemlju i onda je morao onako kako darijus kaže tj. stalno čeprkat po ručki kao da ore s tomo vinkovićem

pošto sam točak za imt plug košta koliko olt dvobrazni plug s točkom uzet ćemo vjerojatno takav plug jer kažu da je to baš za njeg pa ćemo onda vidjet
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
pozdrav
evo nije mi bilo neko vrijeme što znači da vlatko nije imao problema
jučer sam mjenjao ulje u bosch pumpi u rotacionu standardnih cca 0,1l ali na ovom drugom na kojem je linijska pumpa mi je izašlo oko pola litre smeđeg mulja (ulje i nafta) i natočio sam oko 0,3l novog ulja ali mi još uvijek nije na kontolni vijak krenulo ulje pa me zanima koliko ulja ide u linijsku bosch pumpu?
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Nisam video Vladimirce sa dva razlicita tipa bos pumpi???????????????

Znam da u pumpi kao moja ide tacno0.1l...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
gde mu je to cudo

Nalazi se sakrivena u jednom holenderu na klipu gdje se kopča crijevo


Ulja ide u pumpu onoliko koliko treba , na kontrolini vijak dok ne izađe , polako sipajte ulje jer mu treba malo vremena da pređe iz komore u komoru
 

Najnoviji postovi

Na vrh