• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
nije nešto sveto, nego je to isto ko i kod nas IMT...dijelova u svakoj grabi i svaki fuš-majstor zna popraviti...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hoce da sisa sa 3 brazde u mekoj zemlji. da ga vidim ovde kod mene da zaore na 25cm dubine. ni sa 2 nece moci zgodno .svako radi prema uslovima i zemljistu na kakvom radi pa tako i oni.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
MA to i ja kazem zemlja im je ekstra laka... Pa ovde kod nes nema sanse da vuce 3 brazde obrtaca...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e sutra ako nebude ledene kise u rumu na pijacu malo. interesuje me jedna stvar ako je ko menjao. biksne na klackalicama [klavijaturi] ventila. dal se imaju nabaviti ili cu morati praviti. nekupuje mi se komplet jer je papreno. 50 eur po klipu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Idem i ja sutra u Rumu i mislim da imam viška klackalica , ako ti trebaju javi mi pa da ti ponesem jer čisto sumnjam da imaju samo piksne u prodaji
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
@savo, mislim da je čovjek rekal da je veliki zupčanik ostal bez zuba...a taj bi po svemu sudeći moral biti isti u svim rusima...
...kad sam stavljal tu vražju šperu, ništa nismo drugo mijenjali nego truba van i druga unutra...znači, jedna je obična (lijeva), a druga ima na sebi taj vrag za šperu, i ta je malko drugačija (desna...gledam traktor odotraga).
u samoj getribi nismo niš dirali, i ako dobro shvaćam problem, taj u getribi je obrušen...
ako ga gordan ima na drugom traktoru, mislim da bude tak najlakše riješil problem...

Darijuse,tebi je spera na desnoj strani??? meni je na lijevoj taj zupcanik,gledano odozada
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
http://www.dodaj.rs/?7/jd/47lGQA2p/img2025.jpg

koja lampica je za grijac. kod mene svijelji samo od akumulatora i ulja u motoru na paljenju
Kod mene je stari model i ima desno 2 lampice. Jedna je kontakt koja se gasi kada traktor upali a druga pokraj nje je od grijača. Kada uključiš grijač lampica svijetli sve jače, ne znam dali je tako i kod tebe. Drži grijač uključen neko vrijeme pa ćeš vidjeti dali se pali jedna od crvenih lampica.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Darijuse,tebi je spera na desnoj strani??? meni je na lijevoj taj zupcanik,gledano odozada

sorry, radili smo to vujac i ja pred desetak godina...moguće da je tak kak ti kažeš, ali nekak sam više siguran da je onak kak ja kažem...:(angel):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na levoj strani Darijuse je blokada kod svih. zahvaljujem Savorisu na donaciji klavijatura. e jos najgore sto sam video jako lepo sediste za vlatka za 40 eur.a oskudacija novaca. ugradio sam od renoa 19 tako da nije los polozaj a udobno. bice slika uskoro .nesto sitnica za vlatka nabavljeno pa se nastavlja sredjivanje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam stigao savorise. ostali smo dugo i jos u mitrovicu svratili po neki materijal sto treba da radfim pa zaginemo kod onog kolege sto je dosao zajedno. tako da malopre sam stigao. on je vrstan auto elektricar i jako kvalitetno radi.ovih dana nastavljam samo auto da odradim da dodjem do novaca malo, ovo je strasno sa poslom postalo. sad sam gledao dobro su izvodi za ulje postavljeni . od auspuha sto je dole mi se ucinilo da su kontra jer je tacno iza njega cev od izvoda za ventile
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja moj vucnik moram preradu uraditi da dole kacim posto sam kuku prodao jer mi neodgovara i netreba. robusno sam je uradio ali za kacenje za topling ali tu jeste bolje za vucu dvoosovinki ali je slab zid da bi trpeo ove sile. a poseban teret opet i nevucem da cu gubiti na gripu posto je dole. dok nepronacem stanglu na poluge da je montiram
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
nista od zupcanika za speru na lijevoj strani,a isto tako ni na desnoj na starom tipu vlatka. moram drugog nabaviti...

i meni se cini da je taj deo iz kataloga jer na njega ide pomicni zupcanik spere. ali opet neka slika najbolje.aA ja nebih rasturao dva diferencijala zbog jednog zupcanika ni lud. jedino ako je taj drugi za delove pa se svejedno rastura. i ovako ce biti posla . Evo sad sam se cuo sa milosem. Ima i ekstra polovan zupcanik i manji pomicni. veliki je 30 eur polovan zajedno sa stiftovima i vijcima. nov je oko 40 eur. manji pomicni je polovan 10 eur a nov 20 eur. ako treba ostavicu broj telefona Milosa na PP. znaci mora leva truba komplet dole da se skine poklopac menjaca posto tuda se mora izvuci i dekl lezaja i semeringa diferencijala van. onda se kroz diferencijal odvrne par vijaka sto nose zupcanik .i obavezno ga zamenuti jer on centrira diferencijal unutra a kad se sjede ovako otkazuje i sam diferencijal.
Vica,ipak trebam tvog prijatelja zbog zupcanika. nema na statom vlatku tog zupcanika. ali molio bi te,ako bi mi mogao doznati koliko kosta vilica za ubacivanje u brzine,odnosno naprijed nazad i koliko kostaju kocnice i lamela,ali to troje me zanima cijena novog,a zupcanik,ako ti velis da je u super stanju,mogao bi uzeti i od Milosa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za kocnice mogu ti reci i lamelu da je bolje da obloge zamenis ako imas majstora za to.lamela je negde oko 20-25 eur koliko znam. viljusku sam i ja menjao novu skoro i ona je 10-15 eur. za obloge nisam siguran jer ima razlike u proizvodjacu i ceni kao i svega. ako ti trebaju i dobosi? e sad jos jedna stvar , Milos ima i novih delova i za vecinu zna koji su bolji i moze ti sve u kompletu dobaviti od toga to sam siguran a rece ti koje je i sta bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh