• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
cira92 hvala ti na pomoci nisam ni pomislio da bi se tu trebalo ispustati ulje znaci da bi mogao koristiti ulje mjenjaca na primer...-------- derivaldez tako nekako je i meni ukljucila mada je dosta bilo hladno pa sam pomislio da je radi hladnoce sto mi bilo sumljivo kad je urusi dosta hladnije nego kod nas i radi
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
[YT]www.youtube.com/watch?v=Ouq3tAYDxFw[/YT]
juce malo snijeg cistili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Obrisani član 40474

Guest
ma moj cisti snjeg ko zmaj samo nece niko da me na jutub stavi.jel ima neko ko je u krugu 100 km od zagreba zainteresiran da uzmemo jednog vladu za djelove ?trebam dosta sitnica.prijevoz nije problem posto ja imam vucnu sluzbu.da ih se nac za sitnu lovu a kad trebas djelove svi bi se obogatili
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
pozdrav vladimirci,imam jedno pitanje za vas. kupio sam vlatka u 6.mj.,slozio ga i vozio s njim drva doma i sad ga odlucio srediti do proljeca. lijevi kotac nije kocio i to odlucio srediti,raskopao lijevu stranu i sve izvadio,slucajno skupa sa poluosovinom i uvidio zasto mi nije htijelo ukljucivati speru. unutarnji,glavni zupcanik je puknuo,ti zubi kud se ukopca manji zupcanik je zdrobljen. e sad,mene zanima,imam jos jednog starijeg vlatka doma,sa tri mjenjaca,pa me zanima jel i on ima mozda taj glavni zupcanik,da si ga zamjenim,da neraskapam bezveze,jer mi je taj vani,okovan snijegom...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj stari sa 3 rucice menjaca koliko znam nijedan nema speru ,sem ako neko nije menjao sklopove. tako da znaci nista od toga. ako ima kojim slucajem spere su iste
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
nema speru,to znam,ali cini mi se da sam procitao tu da se moze sloziti,da treba ubaciti samo ubacivac,pa me zanima jel je mozda taj zupcanik metnut unutra vec unaprijed? mozda su rusi razmisljali o tome???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da se moze sloziti moze samo je poduhvat cini mi se malo veci. ako nema spere nema nista sto bi bilo u tom sistemu ,tako da sigurno nema zupcanika spere. cini mi se da i truba je razlika i poklopac treba razbusiti i td.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
a onda nista,necu ni raskapati onda stari tip,vec cu se raspitati u Srbiji za novi zupcanik. hvala ipak na savjetima Vica.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Nemoj ni pokusavati rasklapati tog starog.. Nema nista od delova za blokadu (speru).. Kupuj nov zupcanik i resio si problem...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
kad sam ja delal s vujcem šperu na tom starom tipu, jednostavno smo odšerafili trubu i reduktor od starog i stavili od novog tipa...i ugradili šperu...razlika je u onom dijelu što ide s trube u getribu...
...a sad koji je tebi zupčanik otišo...nemrem se baš svega sjetiti iz glave...
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Darijus,kad odsarafis cijeli onaj dio sa bocnim reduktorom,i izvuces sve skupa sa poluosovinom van,pa ti ostane onaj zupcanik na koji ide vilica za ukapcanje spere,e sad,znaci,taj se zupcanik kopca na onaj veliki koji je u samoj getribi,na tom velikom su pukli zubi od te spere. budem probal slikati i postaviti sliku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj veliki ide na diferencijal. samo neznam dal i to ima na tom starom tipu. da imamo katalog od starog pa uporediti bilo bi najlakse.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
budem vidio sa svojim majstorom tokarom jel se moze kaj napraviti ili ce mi susjedi kad ce ici u Loznicu kupiti novi taj dio i gotovo. mada je pitanje kolko kosta taj zupcanik???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam drugara 30 km od loznice koji ima delove za vlatka. jedino najaviti pre da bude kuci posto sad zivi u beogradu. ima nekoliko rasturenih .a ima i u sapcu prodavnica. u samoj loznici ja koliko znam nema delova
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
ne u Loznici nema,imaju susjedi nekog tko moze nabaviti,ima trgovinu sa autodijelovima,al ipak bi radije kupio od tvog prijatelja,mislim da bi bio jeftiniji. ajd ga pitaj kolko bi htio za taj zupcanik? oni ce najvjerojatnije oko 20.02. ici tamo,pa da znam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde slikaj zupcanik za svaki slucaj da vidim koji je. danas sam se bas cuo sa njim ,da sam znao mogao sam ga pitati.nije problem nazvacu ga samo da vidim koji je za svaki slucaj. po meni dobar fabricki zupcanik ili uopste deo je kvalitetniji od bilo kojeg novog. i sam vecinu delova uzimam polovnih kod njega.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
@savo, mislim da je čovjek rekal da je veliki zupčanik ostal bez zuba...a taj bi po svemu sudeći moral biti isti u svim rusima...
...kad sam stavljal tu vražju šperu, ništa nismo drugo mijenjali nego truba van i druga unutra...znači, jedna je obična (lijeva), a druga ima na sebi taj vrag za šperu, i ta je malko drugačija (desna...gledam traktor odotraga).
u samoj getribi nismo niš dirali, i ako dobro shvaćam problem, taj u getribi je obrušen...
ako ga gordan ima na drugom traktoru, mislim da bude tak najlakše riješil problem...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i meni se cini da je taj deo iz kataloga jer na njega ide pomicni zupcanik spere. ali opet neka slika najbolje.aA ja nebih rasturao dva diferencijala zbog jednog zupcanika ni lud. jedino ako je taj drugi za delove pa se svejedno rastura. i ovako ce biti posla . Evo sad sam se cuo sa milosem. Ima i ekstra polovan zupcanik i manji pomicni. veliki je 30 eur polovan zajedno sa stiftovima i vijcima. nov je oko 40 eur. manji pomicni je polovan 10 eur a nov 20 eur. ako treba ostavicu broj telefona Milosa na PP. znaci mora leva truba komplet dole da se skine poklopac menjaca posto tuda se mora izvuci i dekl lezaja i semeringa diferencijala van. onda se kroz diferencijal odvrne par vijaka sto nose zupcanik .i obavezno ga zamenuti jer on centrira diferencijal unutra a kad se sjede ovako otkazuje i sam diferencijal.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh