• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to moze al pod uslovom da rucno otkacujes prikolicu. ako kuka neide dole kako otkaciti jednoosovinku a jos teret na njoj ili bez svejedno. jedino kolac i na polugu.mislim da je negde bila slika dal od clana VTZ da je resio sa sajlom osiguranje al dal pod nosac toplinga ili tu negde. i kad podigne prikolicu zakaci sajlo u obliku omce na nosac i otpusti hidraulik malo da nosi i sajla dobar deo tereta. ipak je jaca od lanca po meni
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
verovatno hoce biti jedino ako negde je bas velika sila mozda ustreba jos ali mozda je i bolje jer nece se naprezati ceo sistem preterano pa dodje do loma.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
to moze al pod uslovom da rucno otkacujes prikolicu. ako kuka neide dole kako otkaciti jednoosovinku a jos teret na njoj ili bez svejedno. jedino kolac i na polugu.mislim da je negde bila slika dal od clana VTZ da je resio sa sajlom osiguranje al dal pod nosac toplinga ili tu negde. i kad podigne prikolicu zakaci sajlo u obliku omce na nosac i otpusti hidraulik malo da nosi i sajla dobar deo tereta. ipak je jaca od lanca po meni
Jednoosovinka koju sam terao u berbi ima na sebi stopu koja se podešava po visini pomoću vinte slično kao na šlepi od kamiona
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
NA mom Vladimircu je odavno blokirana ta kuka... Nemoze vise da ide gore dole i samim tim ni hidraulika vise ne trpi odavno.. A resenje za kacenje prikolice sam pronasao..

Imam onaj metal na polugama,samo podbacim pod rudu prikolice i podignem je uvis malo vratim traktor unazad i spustim prikolicu na kuku.. Posle skinem taj metal i podignem poluge iznad rude i vratim ga... Za to mi treba 2min lagano i zakacim sam... Mada deluje komplikovano...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
NAvikli smo tako da radimo godinama i sad je to vec ko da tako i bilo fabricki... Punu prikolicu nikad ne otkacinjem a sa praznom nema problema..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
NA mom Vladimircu je odavno blokirana ta kuka... Nemoze vise da ide gore dole i samim tim ni hidraulika vise ne trpi odavno..

Tebi je vjerovatno kuka blokirana sa dva mala flahića koji su zakačeni na gornje rupe gdje idu poluge kada je u donjem podešenju visina trakora ?
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
gdje mogu skinuti priručnik o održavanju. prije je bilo rijeci o ovome ali su sad sve mrtvi linkovi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ja ga imam na računaru ali sada mi je sve u rasulu i nisam u stanju da ga uploadujem , ako neko drugi može neka to uradi ili čekaj dok ja sredim moj računar
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
jutros malo cistili snijeg. vlajko upali iz prve i to bez dekompresora
 

Prilozi

  • CAM00028.jpg
    CAM00028.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 666

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pozdrav. Zima je, ne radi se nikaj s vladimircem pa si malo razmišljam napraviti polugeneralku tokom ove godine. Kad sam prije skinul klipnjače na ležajevima nije bilo ama baš nikakvih znakova tršenja tak da nebi radilicu diral. Tlak je 2.9 hladan kod paljenja, 3.2 kod normalnog rada, a kad se jako zagrije kod oranja zna biti 2.8. ispod tih vrijednosti nikad nije išlo. Znači planiram mijenjati čahuru klipnjače cilindar klip bolcnu i srediti glavu. Traktor dimi i troši pomalo ulje. Mislio sam da je problem u karikama, al nakon stavljanja novih nikaj se nije promjenilo. pukel remen ventilatora, a ja sam ga jedanput :icon_anal:tak bez hlađenja... uglavnom izgleda da su vodilice ventila i ventili dobili svoje. Pital sam lika koji radi strojnu obradu motora kolko bi ispalo sređivanje glave kad on meni : odeš u Letenye i kupiš novu, a ja :icon_eek:. On tvrdi da se nemogu nove vodilice i ventili pripasati!? E sad da pitam Vas, prave majstore, kolko je istine u tome kaj lik priča. Vodilice su par €, ventili isto nisu neka cifra,a baš mi se ne daje prek 100 € za nove glave. U čemu je problem?

Ja bi zgrijal glavu na kojih 200 - 250 C i probal eventualno nekak vodilice ohladiti malo i polako izbiti van. umetanje novih ista stvar s tim da se vdilice zamrznu prije. rajber bi se valjda mogel nekak nabaviti ak treba, mislim da je 7mm.

Stalno sam nekak na vagi dal da Vladimirca slažem il da nbabavim U 445. Neznam ni sam više.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa vođice ja zamijenim u kućnoj radinosti , one su gotove na mjerama i ne treba ti rajber od 7mm jer je tijelo ventila malo deblje od toga
Poželjnije je ako su ti dostupni frezeri za ufrezovavanje siceva , mada u većini slučajeva se prođe samo sa ''jačim'' ušlajfavanjem

izbijanje vođica ja idem na ladno , napravio jednu alatkicu da u presi lijepo legne i stoji u centru a da pokrije čitavo čelo vođice , samo sa jednom vođisom sam imao problema ali i ona je izbijena , na kraju sam je razbušio ali je izašla bez oštećenja glave

Znači tom tvom majstoru se izgleda ne radi jer nemože propisno da te ''ošiša''
Po meni su nove glave izlaganje nepotrebnom trošku


Evo i ja sam probudio vlatka iz zimskog sna da mu pokušam dovršiti onaj hidraulični volan jer evo klip je gotov
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Na vladimircu ne služe nizašta , rusi koriste univerzalne komponente tako da ovaj klip hidraulike ima primjenu na mnogo više pozicija nego što je to SAMO vladimirac
Na 3 i 4 možeš spojiti crijeva , znači ako dolaze sa druge strane
1 2 i 5 su čepovi koji su stavljeni nakon bušenja unutrašnjih kanala a ojedno mogu da posluže kao mjesto za manometar
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
danas sam konacno zavrsio sa ciscenjem limarije sto sam kupio .ofarbano nitro zavrsnom crvenom jer sam takve vec imao .e sad jos sitnica malo i da postavim na traktor.moram zadnje nosace da napravim a to tek na licu mesta cu upasati.
 
O

Obrisani član 40474

Guest
spajanje postova

pozdrav novi sam tu .ponosni sam vlasnik vladimirca par mjeseci.evo stroja sa zimskim set-upom:
hqjm.jpg


uzeo sam ga slucajno prebijajuci neke racune,nisam pojma imao kaj je to(ja sam iz kraja di je sveto trojstvo zetor, dajc, imt)onda sam citao,gledao i odlucio da cu si ostavit vladimirca.napravio sam lagani servis,pofarbo ga malo,kabinu sam sam radio(nije gotova jos) i nabuđio ralicu.do danas nisam ni radio nista s njim.danas sam cistio snjeg i pojavili su se problemi s volanom.poceo je preskakat.vjerojatnomu je i ralica malo preteska.koja su rjesenja?

e da i skace mi iz brzina ali poceo sam citat temu od pocetka i probat cu vidjet one kuglice i federe.i kupling mi ne odvaja do kraja .jel bi dobio sta da ga naspanam?hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Znači tom tvom majstoru se izgleda ne radi jer nemože propisno da te ''ošiša'' Po meni su nove glave izlaganje nepotrebnom trošku

Ma i meni se lampica na to odma upalila... znamo svi dobro kakve su ruske mašine :biggrin:. Ipak da provjerim kod PRAVOG majstora :(y):. Ne vidim inače logike kak se može mjenjati kod npr Deutz-a a u biti ista konstrukcija. Ništ onda krećem polako u popisivanje djelova pa pravac Nagykanizsa il kak se več piše.

Vezano na preskakanje volana, ak sam te dobroskužil, po kabini bi moral biti noviji tip stupa volana kod kojega se dogodi to da dio puža di ide bolcn kroz osovinu bude puknut. Onda se događa da ima lufta a kad se jako optereti skroz preskoči. stup volana dole, izvaditi osovinu s pužem van i zavariti to dobro.
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Znam za te glave, da ni majstor u Vž, koji se samo takvim stvarima bavi, nije htio mijenjati vodilice ventila, da ne može garantirati za njih, imao je reklamacije, i da su vodilice same ispadale..E, sad ne znam.. zato smo uvijek glave mijenjali. No, kad ideš u kupovinu dobro sve provjeri, jer i Mađari znaju škart robu prodati, pogotovo kad su glave u pitanju!
 
Na vrh