• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
Kad bi mogla neka slika tog releja da vidim kako si ga zamenio sa drugim???

Prvo uradi sta je @vica rekao.

E pa pročitaj malo bolje da sam ja već napisao da je to jedna od mogućnosti slab napon :icon_pidu:

Mislis nizak napon.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
E momci ja se jucer zainatim i rijesim Vladimirca,jest da sam isao detaljno od rezervara do dizna da eliminisem fals zrak onda skidao ventil radni da nije zastekao i nece da mu jebes mater samo trokelja,palenje,kut sve ok.Opsovao sam mu Rusku mater 100 puta,scupam blombu sa pumpe pokusam popustiti vijak pola kruga i nista,krug,dva,tri i nista i nista se ne desava e onda sam pogledao u nebo i znate i sami sta sam izgovorio.Sijedem zapalim uzmem pivo i razmisljam,da me je ko dirno eksplodirao bi,znam da sam ja dizne nosio na stelovanje i da su ok.Gledam u pumpu pa da nije sta spalo unutra a nova je ma nije valjda majku joj...popustim vijak onaj ispod onaj dok je traktor radio kad on riknu i prodera se,gledam sta se desava,ja opet ga pritegnu"tvornicki"on trokelja ja popusti a on ka benzinac prima gas,a tuuuuu je majku mu.Skinem ga skroz maticu malo dolje za 1mm spustim zavrnem a on tako slatko prima da je to cudo divno,hm sta sad sa onom kontrom zavrnem na tvornicki ona 3 kruga i jos 1 stegnem i radi ka sat.Tu sam ga ostavio.Sinoc ga pod tanjiracu od 20 diskova sprasim i nosi je za traktor njegove snage odlicno.Hvala momci i ako sam gdje pogresio javite mi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad prati potrosnju i koliko crnog dima izbacuje.moze potrosnja prilicno da se poveca.ako si za 1 krug kako sam otprilike procenio trebalo bi biti to.i ja sam moju za 1 krug odvrnuo tako da nema dima takoreci uopste a dobra vuca
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kad ga cepam pod tanjiracom citaj(vadim mast) diminja i kad ga scepim inace solo bas i ne ili jako malo.Sinoc sam 2 sata tanjiracu ganjao treca-cetvrta i diminja ali nije to strasno.Potrosnju ne znam na to nisam obracao paznju a hocu sad kad budem orao.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trebalo bi to onda biti dobro. pod teskim opterecenjem mora dimiti svaki. ali i kroz potrosnju ce se videti. sad kad je nova pumpa morao bi bolje vuci uz manju potrosnju nego pre. to mu je srce
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav društvo.Trebao bi pomoć oko prekidača za akumulator(mase).Rastavio sam ga ali onaj dio od bakelita izolator oko kojeg je opruga otišao u prah.Mislio sam da istokarim novi dio.Samo to je zanitano na dnu pa se baš nebi upuštao da to zakujem i da se nakon nekog vremena raspadne ili možda spali Vlatka zajedno sa garažom.Koliko košta novi ili možda paše od nečeg?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
novi nisu skupi ali nisu ni kvalitetni. ja sam izbacio tu sklopku posto iskace. ima kod drugara na kombajnu sklopka sa rucicom koja se dobro pokazala. jedino sutra da poslikam i vidim cija je proizvodnja. na kombajnima je obavezno to takoreci. mislim da je kostala oko 15 eur.kod mene je zasad direktno kabal na masi samo sto klemu - pola nestezem nego je rukom na tvrdo stavljena za u zlu netrebalo
 
E

el pibe

Guest
Hvala,Vica.Ja sam to sredio sa leptir vijkom M6 koji ima plastičnu kapu.I do njega još jedan skroz plastični vijak koji viri iz armature i na kojeg pritegnem masu kad ne koristim traktor. Tako da se može brzo skinuti (prištekati)da nemoram svaki put skidati klemu.To je privremeno rješenje.Vidio sam neki prekidač na ključ CHROME 200A mislim da bi to ugradio čini mi se robusan.To ugrađuju u plovila tako da je vodootporan.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Drustvo sredio problem sa ALnaserom na Vladimirca!!! Danas skinuo Alnaser pa polako,otvorio automat kad imam sta da vidim!!! Odlemila se jedna zica sto ide do onog malog srafcica gde si zalemljene!!!! Ja uzeo i ponovo je zalemio na njeno mesto!!
Kontakti ko novi znaci ko da nije paljen,ma moze jos toliko da guraju ali sam ih ipak okrenuo ali nije bilo potrebe...
Posle ovoga sam ga palio i gasio oko 20 puta i nije ni jedanput cvaknuo na prazno!!!!!!!
Ostavio ga neko vreme i probao ponovo nekoliko puta i pali cim pipnem kljuc!!! Resio sam problem samo lemljenjem te zice!!!
 
E

el pibe

Guest
Ok,ali ja više nebi stavljao taj originalni prekidač ako je ikako moguće.Tko ga je otvarao zna o čemu pričam.Jednostavno je preopasan,čitav je metalan i samo jedan komadić u njemu je izolator.I ak se taj komadić raspadne ,tarapana.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ako se taj komadić izolatora raspadne nemože napraviti nikakvu havariju , možeš samo ostati bez kontakta ili bez mogućnosti isključivanja kontakta
Ja sam davno sve te prekidače mase poizbacivao , stari su ostarili i nemogu se vše remontovati a novi su čisto bacanje para jer nemogu da izdrže ništa , ako se mene pita bolje je stari remontovati ako je ikako moguće
Sada koristim klasične grebenaste sklopke koje se koriste na elektro motorima , znači uzmem sklopku i sva tri kontakta spojim paralelno i time prekidam + struju koja ide na potrošače OSIM onog voda koji ide direktno na motor alnasera , znači onaj debeli vod , njega ne prekidam
Svi drugi potrošači idu preko ove sklopke i to je za mene prihvatljiva opcija , na rusu mi je sklopka od 40A što u zbiru dođe oko 120A , na vladimircu je sklopka od 3X16A i vidjećemo koliko će trajati , trebala bi trajati jer se ipak radi o starim provjerenim sklopkama

U slučaju nedaj boše ovujek je lako otkinuti kabal ili skinuti klemu (pošto ih nikada ni ne stežem baš čvrsto)

@ćiro , znači kod tebe je radilo samo pola automata jer druga polovina radi preko četkica pa ti se ponašao kao da su one otišle

Evo i ja danas pretresao signalizaciju na vlatku , ostalo mi još nekih sitnica ali i to ću za dan-dva uraditi da sija kao nova godina
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Da jedna ona mala zica je bila prekinuta!!!! Sad sam je zalemio i nema vise da cakce samo e sad videcu dal sam trajno resio problem...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam preradio instalaciju tako da sklopka bi bila nepotrebna sem za alnaser. tu je najbitnija. sva instalacija ide preko 3 glavna osiguraca koje sam licnovao na bar 50 A. to je direktno sa akumulatora vod a posle svaki potrosac je na posebnoj tabli sa 9 osiguraca po 16A..sklopka najvise stiti glavni vod i alnaser ako ostane ukopcan ili moguci pozar. tako da bilo koji vid zastite je dobar bez obzira dal bio fabricki ili ne. kod mene je sve vec ostavljeno za sklopku samo malo finansija. prosle godine mi bravica zakocila i ostao alnaser ukljucen. da nebi labave kleme bilo bi veselja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nisu ti alnaseri toliko nepouzdani , prekidač mase više mislim daje na rusima iz drugih razloga nego zbog alnasera
Dsta drugih traktora uopšte ni nema prekidač mase a imaju zabačene akumulatore kojima nemožeš brzo prići , kod vlatka je to bar pri ruci

Ne kažem da je taj prekidač nepotreban , nego da je teško naći kvalitetan jer na velikoj većini njih napon prilično pada , to je jako osjeti zimi
Ako vam se da zezati spojte nekada voltmetar paralelno sa prekidačom mase pa vidite šta će vam on reći
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Moja sledeca investicija je prekidac mase na Rakovicu!!!!!!!!!! Pa da njoj stignem do kleme treba mi nekoliko minuta i kljucevi obavezno da odvijem drzave poklopce dok skinem prodje 5 minuta!!!!!!! Zato cu morati da stavim sklopku mase!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemislim na alnaser nego bravica zaglavi na kontaktima zalepi pa mi ostao ukljucen..po meni je jako dobra stvar prilikom bilo koje popravke ili skidanja akumulatora jer nemislis dal ces zakaciti i napraviti spoj.dok na kombajnima i nekim kamionima se desava da alnaser ostane ukljucen. kod nas je zbog toga bilo bogami problema sa paljenjem kombajna i njiva cak i eksplozije akumulatora
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nekada malo u bravicu slobodno prsni nekog spreja za podmazivanje , vole oni to
 

Najnoviji postovi

Na vrh