• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
@dulebp , radiće plivajući položaj iako nema tog graničnika
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdrav evo da se ubacim malo onako usput posto pratim redovno forum vlajka i vidim da ste malo dosli na temi cilindra hidraulike pa me zanima kako on funkcijonise imam vladu vec skoro godinu nesto se i oralo ali sa tockom za dubinu i plug 2x10olt . kako uopste radi taj cilindar kod mene je on orginalni ruski ima na sebi onaj pipak kako i kad ga treba stisnut izvuc ili sta vec ja sam nesto probavo al nisam video nikakvu razliku pozzzzz...
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Nisam rekao da neće raditi plivajući nego da će lošije raditi , kod mene sam primetio kada mu ograničim dubinu i spustim ga u plivajući da mnogo bolje tako radi nego kad nije ograničena dubina, inače taj pipak služi da se ograniči dubina spuštanja poluga hidraulika , i može da radi tako i bez kopirnog točka, dok kod većih rusa taj pipak radi suprotno ograniava visinu podizanja poluga
 
G

gagalidakika

Guest
gde kupiti ili naruciti komplet gumica za hidraulicni razdelnik.Ja sam inace iz Negotina
 

stefan07

Novi član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
7
Moras pronaci bas ast za vladimirca jer ce jedino tako da ti pokazuje tacno obrtaje i brzinu kretanja!!!!!!!
Jedino ako ti nije cilj da ga stavis tek onako radi reda....

Ako na satu od broja obrtaja kazaljka igra,nije mirna sta je tu neispravno?Sat ili sajla,pinjol je potpuno nov?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sajla nema veze ili radi ili ne. sat moze zaigravati sa iglom ili motor mozda nemirnije radi.. koliko sam video nijedan neradi bas mirno. probaj skini sat pa naprsci malo VD spreja . mozda ce malo bolje raditi.a po toj mani jos 100 god ce raditi
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Hm ne bi se bas slozio da sajla nemoze da dovede do toga.... Moj sat na Vladimirca je nemirno radio dok nisam zamenio sajlu!!!!!!!!!!!
Stara sajla je bila ostecena pa je stalno na nekom mestu malo zapinjala i uvijala se pa ponovo kretala i sve tako to je prouzrokovalo da skazaljka stalno igra gore dole...

Pogledaj da ti nije sajla ostecena spolja ili skini je pa vidi kako se okrece da ne zapinje... Ako ide lepo onda je do sata....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
I kod mene igra na manjim pa do srednjih obrtaja , mijenjao sam dvije sajle i ponaša se isto , valjda je sat u pitanju , motor mirno radi definitivno to nije problem , bar sada sa klipnom pumpom
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Kiki : ovaj tvoj klip neće imati sve funkcijekao ruski jer mu fale neki delovi,nema blokirač dubine tako da ti verovatno ni plivajući položaj neće uredno raditi , ipak je rus to drugačije napravio

Plivajući položaj uredno radi a što se tiče blokirača dubine niti mi ne treba, imam kotač ili valjak tako da mi i onako nije nizašto služio osim što je bilo hrpu problema sa curenjem ulja. A što se tiče plivajućeg on koliko ja znam nema veze sa cilindrom već sa razvodnikom neka ispravi netko ako griješim.
Ovaj cilindar je raj naspram onog što je bilo sad mogu upotrijebit svu silu koju pumpa da tako da nema problema sa podizanjem niti sa ničim :icon_thumright:

Meni se čini da bi ja mogao popraviti promet kod Jurvala.Kak je krenulo, kaj više čačkam popis je sve dulji.:icon_scratch:
Nećeš napravit veći od mene :D: Ja u jurvalu ostavio gotovo 4000kn a gdje su ostale firme i očito ću definitivno izbit sa cijenom uloženog u traktor koliko sam ga i platio radi se naravno o novo kupljenom vozilu kojemu ko zna šta će još nedostajati kad se optereti ali bolje da to odmah pokaže nego kasnije.
:icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Kiki, moj traktor je isto nov kupljen davne92.Samo meni je to sve pokazao malo kasnije.Jer nije se puno radilo sa njim.Sad ima 536 radnih sati.:(blush):A ko mi je kriv kaj nisam više radio, pa bi Vlado već prebolio dječje bolesti.Ovak ga je zakačilo vrijeme.Sad već ima onaj mat-patina efekt crvene boje, skoro ko temeljna za brodove.A dihtunzi sviraju na sve strane. Malo vuče na neko vozilo sa Mad Maxa.:(punch):Moram to sve predihtat a onda malo to pofarbati.Jer vrši se odvoz krupnog otpada kod mene.Da nebi došlo do zabune pa ga neko digne zabunom.:icon_lol:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
20032014594.jpg
[/IMG]evo ovo je prava freza za vlatka, ko ga hoce sahraniti pravi prikljucak. 165cm zahvata i jos se pitam zasto jauce na sav glas .stari teskas IMT 619
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Takvu frezu tera koj komsija samo od 2.5m i sa njom IMT 560 JAUCE!!!!!!!!!!!!!!
Sahranio ga je nacisto!!!!!! Ko zna koliko puta odradio motor na njemu a on jos frezira direktno u njivu za setvu psenice!!!!!!! Ono je zalosno gledati!!! A mnogo radi sa tom frezom traktor ne lici vise ninasta!!!
Ja za moje traktore NIKAD nisam zakacio frezu nikad.... Ni roto drljacu nista...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na brzinu sam zakacio kod drugara frezer i uopste nisam primetio da je veci. prosle godine sam radio sa 125cm isto imt. danas zavrsio prvi krug frezovanja oko 12 ari i kad malo bolje pogledao otpozadi tek onda mi nije bilo jasno. otkud ovoliko cudo. nazovem drugara ciji je frezer a on se smeje ko blesav. onaj manji prodao a za ovaj nisam ni znao da ima. ma ne da je prevelik zalogaj nego naopako. drzim ga na hidraulici na 12-13 cm u preoranom pa mu je previse. otkacen je sad cu ja rakovicu za njega zakaciti pa da prsti samo. a bogami je i tezak , vlatka malte ne propinje prednji kraj.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
E sad, kad ste se dotakli teme freze za Vlatka, skoro bi tebao počet pravit frezu za svog, danas ću okrenuti srca zadnjih felgi da dobijem najmanju moguću vanjsku širinu zadnjih kotača, a prednje ću probati na felgama suzit, a ako budu kačile u šasiju motora suzit ću prednji trap, i po tome ću "kreirati" frezu, (kum varioc) :(inlove):
Imam par nejasnoća... Dali bi Vlatko mogao tjerati frezu oko 150 cm - oko 15-20 cm u pooranu zemlju (čitaj baštu), koliko bi trebalo biti okretaja u minuti na osovini sa noževima, koliko Vlatko ima okretaja na kardanu i koje noževe preporučate?
Vidio sam da sa Vlatkom tjeraj freze sličnih zahvata ali bočne, (jedan od zadnjih kotača ostavlja trag) ali to mi se nesviđa, bolje su mi koje pokrivaju traktor!
Večeras slijede slike... POZDRAV
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je previse za vlatka. svaki cm dubine trazi znatno vise snage. ako vec hoces tu dubinu nista vise od 125cm zahvata ako mislis da traktor ostane citav. 540 obrtaja kardana ima na punom gasu. koliko mi se cini za frezu treba najmanje 250 obrta na osovini. ja sam radio sa ovom od 160cm zahvata u oranom za bastu i na 12-13 cm izdise. hoce zaustaviti motor i to u najsporijoj brzini [ I ] .ako su ti laksa tla jedino do 140cm da pravis i sa sto laksim prenosom.sto manje prenosa to manje gubitaka u snazi. ja cu meni ili praviti od diferencijala ili kupiti neki losiji polovan pa srediti ali preko 125-130 nikako. najmanja sirina kad skupis tockove je kao kod mene na slici a to je 120cm od sredine do sredine pogonske gume. prednji kraj nemoras dirati jer prati zadnje tockove
 
E

el pibe

Guest
Evo da se i ja uključim u raspravu.Na Vladimirca nebum NIKAD kačio frezu i end.Za te poslove koristim Zetora i metalkinu frezu i malčer.A frezu od nekih cca 120 cm izraditi?Pa neznam ak budeš kaj profitirao.Za sve manje stvari kod mene se koristi provjereni stroj Gorenje muta ,koja ima frezu 60 cm.znači pola manja od ove kaj misliš napraviti.Nekad davno smo sve radili sa Mutom i vozili i kosili ,frezali, vozili šljive,drva.Vladimirec po meni nije za te igre sa frezama.Ali ništa nije neizvedivo,bitna je volja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh