• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to njeste al sta cemo preko zime raditi. u nesto se udarati mora.ovako sam je napravis pa posle se divis kakvu krsinu si napravio. treba imati novaca za frezu u dobrom stanju. idem na to da kupim polovnu u losijem stanju pa da je sredim
 
E

el pibe

Guest
Vica razumijem te potpuno:icon_thumright:.Znam kak je, kad i sam doma imam hrpu metala i aparat za varenje.Malo ,malo pa dojdem u napast i nekaj moram napraviti.Istina elektrode mi se "hlade".Mislim da je sljedeći projekt ,nove poluge hidraulike.Ove su nekak slabašne i istorzirane.Boristanja; mislim da i mene muči problem sa tim nepovratnim ventilom.Moram nazvati JurVal oni bi to trebali imati.A ovo kaj nemreš odšerafiti ,neko sigurno namazao taj navoj sa epoxy ljepilom:fiery:
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
El Pibe hajde molim te vidi za taj nepovratni ventil pa stavi na sajt i cijenu da uporedimo, a i ne znam da li imaju u HABI.HU pošto na internet stranici vidim samo cijelu pumpu. ZnaŠ li nekog dobrog bošistu za t 25 u Osijeku ili bliže?
 
E

el pibe

Guest
Boristanja;nisam baš upućen za majstore u Slavoniji.Mislim da ovdje ima na forumu ekipe iz Slavonije.Oni znaju više.Ja imam u planu ovih dana otići po ventil i onu drukalicu nafte.Možda odma uzmem i ac pumpu.Imam podulji popis.Moram još nekaj provjeriti sa mehaničarom i napraviti neke konzultacije oko nabave.Pa kad (ako) nabavim okačim cijenu svakako.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
probajte pogledati prvo taj nepovratni ventil. mozda je zaglavio kao kod mene ali ocisti se i radi. meni je falsirao vazduh tako da sad preradjujem sistem. mislim da sam i pronasao gde me zezalo. novi nepovratni nisu bas neki kvalitet. kod mene sam zgodno odvrnuo taj ventil. bio je namazan necim navoj kao plasika.dal je epoksi ili koji je djavo ali se odvrnulo. imam ravan okasti kljuc 19-22 i sa njim se zgodno pridje.nisam siguran samo dal je ista pumpa u tog starijeg. znam da mala pumpica im je obicno drugacija, proverite falsiranje vazduha
 
E

el pibe

Guest
Sređujem i ja taj sistem ,stavit ću nove bakrene pločice.Prilikom skidanja jednog lajtunga sa okom vidio sam da je površina neravna.:(n):Ali ima lijek za to ravna površina (pakna),neostikom zaljepljen šmirgl u više granulacija. Ima da to poravnam da drži na vakuum bez vijaka:(rofl):I NEMA VIŠE PROPUHA U SISTEMU.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Kada već skidate taj ventil prvo skinite onaj gornji holender od dolaznog crijeva , dosta se dobije na prostoru , lakše je
 
E

el pibe

Guest
Može ,Savo probat ću tako.Svaka informacija ,iskusnijeg zlata vrijedi.Ili da smo bliže barem da popijemo pivu:drink:
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
89.gif


curi mi ulje kod rucice od hodraulika.
citao sam prije na ovom forumu u vezi tog pa mi se cini da treba promjeniti O ring pod brojem 47 ali nisam siguran.
desava se jos da hidraulika popusta pod vecim teretom a to je vjerovatno radni ventil pod brojem 32.
prije sam citao o tom i rjesenje je da se ocisti ispod ventila.
ako moze neko da kaze dali je tako ili ima jos nesto.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
O ring ti je označen brojem 12 na slici i on je uzrok curenja van , ako to mijenjaš zamijeni sam oO ringove nemoj mijenjati one podupirače ako su novi plastični

Radni ventil nema veze sa ''propadanjem'' priključka , tu je problem šipka razvodnika a to je već teži problem
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Savo jesi li saznao kako idu ti podupiraci pravilno??? Da li onaj sa vecom ivicom ide iznutra ili spolja??????? To me malo buni jer sam video razlicite slucajeve pa cak na jednom razvodniku 2 okrenuta ovako jedan ovako ili jedan ovako a drugi kontra!!!!! PA ne razumem malo u cemu je stvar ili je to nebitna stvar....
Nije pametno te podupirace od Vladimirca (koji su aluminiumski) zameniti sa onim plasticnim!!!!!
Da mi je negde da njadme te aluminiumske nove ponovo!!!!!!!!
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
O ring ti je označen brojem 12 na slici i on je uzrok curenja van , ako to mijenjaš zamijeni sam oO ringove nemoj mijenjati one podupirače ako su novi plastični

Radni ventil nema veze sa ''propadanjem'' priključka , tu je problem šipka razvodnika a to je već teži problem
jeli sipka razvodnika broj 19
moglo bi da se zamjeni ta sipka razvodnika sa onom do nje (od kipanja).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Jeste šipka razvodnika označena sa 19 , može se zamijeniti za probbu , iste su i ništa ne košta
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Baš me neki maler bije,vozio sam stajnjak i u transportu na blagoj nizbrdici čujem neki metalan zvuk iz motora i malo crnog dima na auspuh
Stanem i ugasim traktor,više upalit neće,nisam ga ni vozio kući nego mehaničaru

Ljetos je stari išao orati strnjak i voli oratdo međe pa se popeo na nju i zaštopao iberlauf zemljom,svi znate da je taj iberlauf lose riješen,nizi je od kartera i nevoli međe

To je od kuće 1km,stajao je par puta i vraćao mjerač ulja jer je iskakao od pritiska,na ulazu je izbio zadnji put i prosuo ulja što je ostalo

Tad sam gurnuo šarafciger u iberlauf i izvadio zemlju,nasuli novo ulje i teraj,a sad havarija
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav ekipo.Zna li netko od čega može ići volan na Vladimirca?Raspada se tako brzo, čak i sad kad ga ne vozim:=:)Mislim da bum uskoro morao motati sa okastim ključem 24:icon_eyes:
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Poštovani ljubitelji Vadimirca, trebam savjet.

Moj djed je napokon shvatio da se više nemože baviti agrobiznisom i odlučio rasprodati mehanizaciju, među svim tim amenjem je i t25 proizveden 75.god. budući da znam što je radio i kako se je s njim vladalo ja sam ga odlučio kupiti.

E sada dolazi problematični dio. Na traktoru sve radi ali opet ništa nije ispravno. Ne radi ništa od struje, sav je mastan i žudi za generalnim uređivanjem.

Moram mjenjati lamelu i detaljno ga predihtati. Prije nego išta počnem malo ču to poslikati pa da se vide razlike. Jel i zna tko za koga u okolici Bjelovara da drži djelove ili da uzmem košaru i odem u mađarsku u šoping. Čuo sam da tamo djelove prodaju za siću.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ja sam menjao te oringove na razvodniku i bude ok godinu -dve posle opet procuri tako da midosadilo menjanje pa sad ništa ne diram dok ne počne da curi a dok malo vlaži samo teraj jer kakav je rus ako nije malo masan

Nego dru[tvo jeste li počeli sa prolećnim radovima moj vlatko je već odradio dobrog posla od spremiranja ,bacanja mineralnog ,do setve krompira
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moj je jedan deo odradio ali sad kisa pada ceo dan. nema u njivu bar par dana a imam jos jednu parcelu da spremim
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Pozdrav ekipo.Zna li netko od čega može ići volan na Vladimirca?Raspada se tako brzo, čak i sad kad ga ne vozim:=:)Mislim da bum uskoro morao motati sa okastim ključem 24:icon_eyes:

Kod mene je volan od tamića znači upravljačko kućište sa volanom do upravljačke cijevi. Nema gotovo ništa praznog hoda , čuva ruke i što je najvažnije lako se mota te ne bježi nikuda. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh