• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam ja hondu za bastu zahvata 85cm. ali druze stari se i imam problema vec sa kicmom jer dosta usluzno sa njom frezujem. drugi traktor nemam niti planiram a freza za vlatka mi treba cesto posto dosta baste nekoliko puta treba frezovati. ako ce on lezati a meni kicma pucati e nece moci. ali zato prikljucak koji sa lakocom moze da tera i nema problema.
 
E

el pibe

Guest
vica,moj Vladimirec ipak više stoji:icon_cry:.Vladimirec je ipak traktor br.2. na imanju. Stvoren za lagane radove prskalicu ,prevraćanje sijena,sijanje itd.Mala potrošnja goriva.A ima i velikih minusa i zabluda.Za šumu NIJE,suho a prazan nisam mogao sam sebe izvući u rikverc, skakao je kao koza.To je bio moj prvi i zadnji izlet u šumu.Oranje di je teška zemlja zaboravi.Popis ide u nedogled kojih sam sve nedostataka naišao i još nailazim.Čuvena ruska čvrstina a na onaj prirubnični spoj bočnih reduktora stavili šerafe, ko na bicikl.Pa čitam i smijem se kak je Vladek najbrži traktor joj, onda taj nije nikad vozio Zetora.Ne volim kad se preuveličava.Meni se za sada nije isplatio, jer je kupljen novi a sami problemi.Prodavat ga nema smisla, jer neću dobiti ništa.Eto pa koristim forum i vaša iskustva pa i neka moja i naravno svoje slobodno vrijeme da popravimo to čudo.Možda griješim ,ja sam ipak optimist ,valjda bude nekaj od tog traktora.Ak niš drugo za još koju godinu bum imo oldtimera sa malo radnih sati.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni je jedini a za ovo malo zemlje sve ce raditi. sa jednobraznim plugom 16 col ore sasvim dobro i to je plug za njega. prikljucke dobija za njegovu snagu i nece biti problema.vucna sila mu je prilicna tako da mi je nelogicno da sam sebe nemoze da izvuce. znam samo prosle godine sta sam sa njime krcio panjeva i u kolike rupe je propadao. ni blizu nije brz u klasi je cak sa sporijim traktorima. 21km /cas. ali sve mi je u blizini i mnogo vise mi znaci potrosnja .za mene je da kazem od idealnijih traktora pogotovu za koje novce je kupljen. i ja vise volim zetora malog ali previse za moj oskudni dzep. za moje potrebe sasvim zadovoljava jer malo vise od 1,2 ha obradjujem
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Vica ajd stavi slike kako si skupio točkove zadnje, danas nisam nista uspio, nisam Vladu niti pogledao.
el pibe - da mogu suziti Vlatka na 120 cm freza bi bila 120 cm, zašto ne? Što manja lakše za traktor, razmisli koliko je frezanje jedne bašte, frezu se skroji i to momački za relativno male novce, a profitabilnost uz malo sreće u prvoj sezoni frezanja. Gorenje Muta je motokultivator za kojim hodaš a Vlatko je traktor na kojem sjediš, zato mi je bolji traktor! :icon_thumright:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja necu da se raspravljam ali da su neki traktori (u klasi) radili POLA koliko i moj Vladimirec odavno bi zavrsili na otpad (a bogami i jesu neki).. Bio je jedini traktor (na pocetku) i sve je radio sam (na ne bas malom gazdinstvu) uz to je bila izgradnja objekata pa sta je peska dovukao (iz reke) pa sta je peska dovukao iz Dunava pa koliko se puta islo za gradju po 60-80km u jednom pravcu (zamenjenih guma nezna im se broj) koliko samo prevoza i evo ga i dan da nas ko NOV!!!!! Jos nije iskocio iz brzine ili da je nesto dirano oko menajca ili diferencijala!!!!! Radnih sati vise enzna niko koliko ima (zamenjeni satovi) i idalje ide.. Zaradio je jos 3 traktora posle njega i ko zna sta sve.. (spomenik mu treba podici).. Sad ga idalje koristim uglavnom i laksim poslovima prskanje,sakupljanje sena,bacanje vestaka i malo transporta... Hocu samo da kazem da njegova generacija (drugih traktora) odavno se vise ne vide po selu!!!
Na njemu ima GOMILA stvari koje su idalje SSSR!!!!!!!

Evo kako sad izgleda psole 36 godina!!!!! MAlo li je!???????

img2925.jpg
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ti stari su nepoderivi. Ovi od kraja osamdesetih su jako loše kvalitete.
Moj je sedamdeset i neko i pali na velikim minusima. Ti su traktori pravljeni od željeza...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma idi bre druze 36 godina posla!!!!!! Nikad nije zamenjena AC pumpa ili tako neke sitnice...
Zamenili pra puta gumice u klipu hidraulike,gumice razvodnika ,spone, stavili alternator..
I odradili pre neku godinu KOMPLET motor.. Ostalo je sve orginalno,pa cak i farovi i sva ostala signalizacija...
Da ima ponovo da se kupi nova ta serija uzeo bi ga ponovo NOVOG!!!!!!
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
moj je 93 god. i u godinu dana imo je više kvarova nego 533 u 34 godine

a da su stariji bolji nevjerujem, jer vidio sam ... al kasno
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koliko mi je poznato da 93 sa trake nije sišao ispravan vladimirec. Dovozili su ljudi iz Mađarske i niti jedan nije došao kući na svojim kotačima bez obzira dali je kuća 10 km ili 150 km od trgovine.
Isto je i sa LTZ.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
moj je 93 god. i u godinu dana imo je više kvarova nego 533 u 34 godine

a da su stariji bolji nevjerujem, jer vidio sam ... al kasno

PA vidi se da nisu stariji bolji.. U 36 godina jos nije zamenjena AC pumpa a kad smo uzeli NOVOG 539 pomesao je naftu i ulje jos dok je stigao do kuce u garantnom roku!!! Odmah zamenili Ac pumpu i ulje...
Za mene su Ruski traktori zakn za nas standard.. :icon_pray:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
nije to do godišta ... do traktora je

ja u bivšoj firmi nisam primio 5 mjeseci plaću, a kad sam je napokon primio dobio sam svih 5 plaća "na gomili" i sad štaću ja seljačina ... ajd idem kupit traktor ... kreten. rekoh si pokupiću neke ludbrenzere pa nek sjeku drva u šumi, a ja ću vozit ... neš ću se snać ...

i tu stupa ovaj forum, nafalili ga ovdje u nebesa + moj ćaća: je sine dobri su to traktori baći andraš je s njim u zadrugi radio do penzije, a imali su samo takve i 52-ke u zadrugi ...

prodavao se u selu jedan onaj stari tip bez kabine sa zaobljenom haubom za 800€ (pročitao tu kupujte što jeftinije pa ...) i kad sam ga ošo vidit to koda je neko bacio 30L prerađenog ulja po njem, reko neću da se zajebavam i šarafam stalno po starim sarmama, kupiću noviji, sačuvaniji i sa kabinom da zimi nemoram sipat vodu ovo ono ... i kupim ovog sad za 2000€

kod mene je motor d-120 koji je suh je kao barut za razliku od brojnih d21 motora što sam vidio - jedina stvar na vladimircu koja mi se sviđa

ćaći se naravno traktor sviđa jer taj se u šta god sjedne odmah se prilagodi (iskusniji je), a meni baš i ne, pa neka mu ga, al i štaću jer motor je perfektan i žao mi ga sad prodat, nemož dobit neke novce, a za moju tihu patnju (539) nema se novaca, jedino mogu prodat pa kupit još veću sarmu, pa di sam onda

al prilagodiću mu se i ja, nisam ni vinograd volio, al eto ... ak su mogli i deda i ćaća ...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Zato sam ih ja na slici podelio... Dva sa leve strane SSSR i dva sa desne YU... :icon_super:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Betmen odvrnes 4 vijka na obrucu felge sto se pricvrste za srce.onda 6 vijaka od srca felge i okrenes srce .sad cu videti gde mi je ta slika kad sam sredjivao felgu. tad sam je i ojacavao jer se usekla u obruc.evo slike
10032014575.jpg
[/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda nisi dobro me razumeo. sirina je od sredine do sredine gume 120cm jer se tako meri. to je najuze sto moze. cela sirina na krajevima guma bi bila oko 150cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ja sam baš dnas mjerio širinu mojih guma , 150cm mjereno na vanjskim ivicama gume , gume 11,2X28
Baš sam mjerio iz razloga da vidim koju frezu da mu pravim i za njega će ići laka freza širine 160-170cm , zavisi kako će noževi da se uklope
Išao sam i ja danas frezao neke bašte sa mojom frezom , nije mu teško u oranju , neznatno teže u neoranom prošlogodišnjem vrtu a znatno teško u ledini tako da će on biti počašćen sa novim priključkom
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Imam problem sa povratnim ventilom na BOSCH pumpi, ne da se odvrnuti s pumpe a vrlo je nepristupačno. Da napomenem izgleda da imam prvu seriju T 25 iz 1972. godine sa zaobljenim prednjim krajem broj šasije 99270. I molim ako netko ima manual na našem jeziku da ga ponovo stavi na forum ili pošalje na pp ( imam na mađarskom i na ruskog A kao Đole u pjesmi SLABO DIVANIM MAĐARSKI) Kupio sam ga prije desetak dana pa ga sređujem a za 3-4 dana bi išao po dijelove u Pečuh u MAđarsku pa bi volio imati i kataloške brojeve. Prije sam imao MTZ 76. godina i dosta su slični ali ga nisam kupio u ovakvom stanju i nisam ga skoro ni popravljao (nije se ni kvario) pa se nadam da će i ovaj rus biti takav kada ga picnem. pozdrav
 
E

el pibe

Guest
Ekipa nema smisla švasati i klepati novu frezu.Sve je več zmišljeno.Ak oćete frezati sa Vladimircom i ak imate normalnu frezu od šest reda noževa.Skinite noževe sa sa krajnje dvije prirubnice i dobivate manji otpor s time i manju frezu od nekih cca 1040mm.I Vladek nebu tulil :eek::
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Danas skinuo dizne i Bosch pumpu i odneo boschisti pa čekam "nalaze", iako sam 99% siguran da je u pitanju povratni ventil koji održava pritisak u bosch pumpi. Čak i kada sam skinuo pumpu nisam mogao odvrnuti taj :mad:: ventil. Imaju li trgovine u Mađarskoj taj ventil ili to drže samo bošisti? U utorak idem po dosta sitnica u Mađarsku pa Vam javim cijene kada dođem nazad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh