• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
aaa resio sam se ja te bede. sad je taster rele u upotrebi. veoma kvalitetan i dugotrajan. rele se mehanicki preko tastera prespaja
 
E

el pibe

Guest
Još nekoliko kvalitetnih pitanja.Nemojte mi se smijati.Di se sipa ulje u bošpumpu i kako ispustiti staro ulje iz nje van?Treba li poslije odzračiti sistem?Jer moj traktor još uvijek negdje zna povući falš zrak,makar sam sve spojeve pregledao sto puta.Koliko znam Vladek je mali potrošač,pa kad sve odzračiš već misliš da je sve proradilo.Dođeš na njivu on potroši gorivo iz sistema i opet počne da kašlje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na dnu pumpe imas vijak mislim da je kljuc 12 vili 14..odvrnes i ispustis ako sta ima. gore pri vrhu pumpe ima cep -oduska na koju naspes 0,1L i zatvoris.ima kontrolni vijak sa strane ali posto znas meru sipaj samo i zatvori .nije to bas precizno kod rusa. ako nebude ulja u bos pumpi kad naspes novo posle malo rada pogledaj dal negde necuri..sto se tice vazduha najbolje skini sve bakarne plotnice i usijaj na vatri i odmah u vodu okali .postanu mekse i bolje dihtuju a mnogo puta su uzrok vazduhu u sistemu. mada ima tu dosta meste gde moze zezati. u upustvu lepo pise da netreba radfiti sa traktorom isod 7-8 L nafte . i taj mali nivo u rezervoaru hoce zezati pogotovu starije pumpe.kad sipas ulje u pumpu nikakva ozraka netreba.
 
E

el pibe

Guest
Vica ,sad sam gledao na dnu je neki šaraf ključ 14 skroz do bloka.A na vrhu na sredini pumpe ,između ona dva lajtunga i dva vijka koji su ispod plastike koja je zablombirana kod mene ima ključ19 neki čudan vijak valjda je čep jer se može uhvatiti ključem samo u jednoj poziciji.Valjda je to to.Strah me šarafiti po tome da ne odvrnem krivi vijak i nešto ne raštimam.U pumpu sipam SAE30?Hoće li nafta curiti iz sistema kad to otvorim ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
el pibe, sve si napipkao, sad samo šerafi...
nebu curila nafta, samo bude staro ulje iz boš pumpe isteklo...
,...nafta curi iz pumpe jedino kad ti element probije...al ta više ne vozi...:icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nisi u pravu darijuse , nafta može da probije u kućište pumpe još ako ne valjaju vanjske gumice elementa ili ako propusti AC pumpa a u oba slučaja traktor će da radi normalno (skoro normalno kada je u pitanju AC pumpa)

Evo ovdje lijepo piše šta gdje se radi kada se sipa ulje
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16632&page=162
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
e savo, može da probije i zamjeni ulje za naftu, ali kad klokotom krene (ko što je meni lani ako si me čitao), onda ne pali...samo veselo vrti...:(giggle):
 
E

el pibe

Guest
Hvala savoris,ipak slika govori više od hiljadu riječi.Samo trebam vidit situaciju i kužim.Možda da nisam stolar skužio bi ja i prije.A kaj buš, učim polagano mehaniku ne zato kaj volim nego moram.A i nije zdravo biti stalno u piljevini.Širim horizonte sve do Rusije:icon_lol:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo kao što napisah u Mtz rubrici a neznam tko sve tamo prati napravljen i podizni cilindar za malog vladimirca i sutra se kreće odmah u posao bez curenja dotakanja ulja i slično sve uredno.
Ako ko treba isto to time se bavi tvrtka Hidrospoj iz Vrbovca i znatno jeftinije i jednostavnija izvedba nego u trgovini orginal za rusa. Neka netko po mogućnosti ispravi fotografije kako moraju biti. Pozdrav ljudi :)
 

Prilozi

  • DSC_0043.jpg
    DSC_0043.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 310
  • DSC_0047.jpg
    DSC_0047.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 243
  • DSC_0049.jpg
    DSC_0049.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 224

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako procuri cilindar mogao si samo set zaptivki promenuti za cilindar originalni. on je kod nas ni 3 eur
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Znam da su gumice bagatela ali što mi znači kad je sam cilindar izrabljen i na sebi ima pruge. Odlučio sam se za nove pošto su konstrukcijski jači i manja je mogućnost da se nešto ošteti u samom sklopu. Ako je stari služio 40 godina ovaj bi trebao još toliko :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Zdravstvujte!Zna netko di mogu nabaviti tahomjer (obrtomjer)jer ga nisam dobio sa traktorom.Skinuo sam masku armature, ispod ima rupa za njega.Ali vidi smijurije ,na maski je tvornički zablindirano,samo naznaka da bi tu trebao biti.Inače traktor je sdelan 92.Pa kak nisu stavili najvažniju "vuru"?!!Ja sam inače muzikant pa delam po sluhu.Ali nemrem baš tak dobro čuti.Bilo bi jako dobro imati tu vuricu.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Pošto vidim da si na lokaciji Zagreb ne bi ti bio problem otić do Jurvala u Vrbovec ili ga nazoveš pa ti pošalje poštom samo da ti kažem set svega toga iznosi oko 500 kn a u to ti spada kutni prijenos što se montira na motor sajla do sata i sat može i sve odvojeno zavisi što posjeduješ na svojem :tractor:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Meni sat ne radi, imao sam od ursusa C-360 i paše u rupu i pod masku.
Dijelove sam kupovao u poduzeću Gibanj u Vinkovcima, šalju poštom.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Moras pronaci bas ast za vladimirca jer ce jedino tako da ti pokazuje tacno obrtaje i brzinu kretanja!!!!!!!
Jedino ako ti nije cilj da ga stavis tek onako radi reda....
 
E

el pibe

Guest
Meni se čini da bi ja mogao popraviti promet kod Jurvala.Kak je krenulo, kaj više čačkam popis je sve dulji.:icon_scratch:
 
E

el pibe

Guest
cira92 nije meni do šminke.Dobro bi mi to došlo u traktoru.Pa bi volio staviti original ,kad malo prikupim love.Do tad bu tam naljepnica od Dinama.Točno paše u onaj okvir.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Kiki : ovaj tvoj klip neće imati sve funkcijekao ruski jer mu fale neki delovi,nema blokirač dubine tako da ti verovatno ni plivajući položaj neće uredno raditi , ipak je rus to drugačije napravio
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
cira92 nije meni do šminke.Dobro bi mi to došlo u traktoru.Pa bi volio staviti original ,kad malo prikupim love.Do tad bu tam naljepnica od Dinama.Točno paše u onaj okvir.

Onda bolje potrazi njegov orginalni.. Pase ti i sa starog tipa Belarusa 82 ali isto tad nece da ti se poklapaju obrtaji i brzine kretanja... :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh