• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Vica- Na mom Vladimircu je tako 101% fabricki jer oko toga nije nista dirano nikada..
Na dnu rezervoara ima dve slavinice jedna je za dovod goriva a druga slavinica (ista ko na Belarusa) sluzi za ispustanje goriva... Znaci na dnu rezervoara sa spoljne strane ima dve slavinice... (slikacu ako treba) i to nista nije prepravljano..
A povrat vraca odozgo u rezervoar direktno sa dizni... Tako je 101% fabricki jer nista nije dirano...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nema toga kod mene. samo cev-holender koja se odvrce 19 kljucem da se ispusti gorivo. odozgo idu dve rupe za holendere. jedna za dovod i druga za povratni vod.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Slikacu da vidis kako je kod mene... Dve slavinice jedna za ispustanje goriva i jedna za dovod... Ova za ispustanje mora kljucem samo da se malo popusti i ide gorivo odmah (konus ima ja mislim) a ova za dovod slavinica je slicna kao na IMT za zatvaranje goriva...

Mozda tvoj Vlatko to enma jer je noviji???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
otprilike da je razlika stari i novi tip.kod mene je 76 godiste ali dosta stvari je od novog tipa. ali i na nekoliko mesta su pravljeni tako da i tu ima varijacija. ovaj rezervoar je verovatno novi tip jer sve mladje od mojeg koje sam gledao su na ovaj fazon rezervoara. a sto im je ta glupost trebala da naprave to samo oni znaju. izgleda se glavni projektant tad nalizao votke pa promasio mesto za dovod
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Zato se ja pitam odakle vama toliki problemi jer kod mene na mom Vladku NIKAD problema sa tim nije bilo!!! A tek sad sam provalio da je kod mene dovod sa dna a kod tebe preko cevke odozgo... Vecu glupost nisam video da dovod bude na tom principu!!!!!!!!!!!!!!!
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Sad nemas lufta u volanu?????
Točno, sad nema u volanu lufta ustvari od kad ja pamtim nije ga imao jer je volan mjenjan tamo krajem 80-tih početkom 90-ih tako mi je djed rekao:(talk):
Sad će ubrzo doć i na red kugle malo dotegnut i traktor ide ko metak bez lovljenja po cesti,komotno se možeš odmorit dok voziš asfaltom :icon_wink:
 
E

el pibe

Guest
Kod mene sve isto kao i kod vice.Jedino logično objašnjenje da je cijela smjena bila pijana u fabrici:icon_oak:dok su bušili i varili holendere i čepove.Kad su namontirali, skužili su kaj su napravili.Pa onda ne skidaj i bacaj sve. Neko se dosjetio i puknuli usis odozgo!Sad se mi vlasnici(patnici)veselimo i čudimo,kaj je to.Ili je možda u Rusiji drukčiji zakon fizike,samo ga mi ne kužimo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima dosta traktora sa dovodom goriva odozgo ali je drugacije reseno na prelivima. kod vlatka ima fabricka greska sa pumpom i nesme ispod 7-9L goriva manje da bude u rezervoaru zbog toga. nivo nesme da bude ispod nivoa pumpe.to je njihovo objasnjenje. nesto sa pumpom nije reseno kako treba i dolazi do tih problema. ali nebismo mi bili balkanci kad nesto nebismo rekonstruisali i resili se bede konstruktora
 
E

el pibe

Guest
Gledao sam ja dosta kaj se može izvesti.Jer su zeznuli visinsku razliku.U pravilu bi trebao najniži dio rezervara biti iznad nivoa pumpe.Kako kaže vica to su nadoknadili sa onih desetak litara nafte,ispod kojih nebi smio biti nivo.Vica ti si već prepravio.Ja još stignem ugraditi rezervar na ,haubu,blatobrn ili na kabinu:icon_lol:pa da vidiš prirodni pad ne treba mi ni boš pumpa!
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Došla pumpa i dizne od bošiste, sve je sada super kaže, uspjeli ušteliti pumpu (doduše prvi puta promašaj za 180 stepeni) radi dobro bez dima, čak i kada se dodaje gas ima malo dima. Ali teško pali, da li je bolje paliti sa punim gasom, pola gasa, ili na leru? Do sada sam imao MTZ i palio je na leru, a sada mi majstor kaže da se ovakvi traktori pale sa punim gasom ali mi na taj način dugo vergla ili mu je motor u banani ( na početku prvih 5-7 sekundi sa dekompresorom)
 
E

el pibe

Guest
Ne znam kako drugi pale,neka kažu svoja mišljenja.Ja ga uvijek palim sa dodanim gasom i upali.Tako mi je pokazao serviser prije kojih dvadeset godina.Drugačije nisam ni probavao,što ne znači da nema i drugih načina.Kao što rekoh neka se uključe i drugi sa foruma ,pa neka kažu svoja iskustva.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
evo ja naprimer palim i na leru ili na pola ili cak pun gas svejedno pali uvek iz prve pogotovo sad odkako sam stavio alnaser mali preporodio sam se ali i pre sa starim ruskim sam palio u sve tri polozaja gasa tako da mislim nebi trebalo biti razlike koliko je dat gas.
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
a da li koristite dekompresor i sa punim gasom? Jer mi je rečeno tako da palim, a imam osjećaj da onda prelije, pa mu je teško upaliti svu naftu u cilindru
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
ja palim sa punim gasom jer tako mi je rekao čovjek od koga sam kupio, a dogodilo se i da zaboravim dodat gasa pa opet upali, neće upalit samo ako je gas skroz smanjen - mislim na ručni gas.

mora palit na prvo špricanje dizne ako je sve uredu
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ceki bas kako ti kazes ako je sve kako treba pali na prvi krug naravno ako rucni gas nije smanjen ispod lera sve preko mora da pali opet ovde ima dosta iskusni pa nek to oni objasne naprimer savoris je doktoriro ruse...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma kad je sve u redu pali kako hoces. kod mene je rucni gas otprilike na polovini i hladan tako palim i cim upali smanjim na malo veci ler. ako se pali hladan uvek hoce malo vise gasa pogotovu ako je hladno napolju ili mraz. bar kod mene.a sad na ovim temperaturama na malo vecem leru da je gas upali bez problema. to je od slucaja do slucaja.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Došla pumpa i dizne od bošiste, sve je sada super kaže, uspjeli ušteliti pumpu (doduše prvi puta promašaj za 180 stepeni) radi dobro bez dima, čak i kada se dodaje gas ima malo dima. Ali teško pali, da li je bolje paliti sa punim gasom, pola gasa, ili na leru? Do sada sam imao MTZ i palio je na leru, a sada mi majstor kaže da se ovakvi traktori pale sa punim gasom ali mi na taj način dugo vergla ili mu je motor u banani ( na početku prvih 5-7 sekundi sa dekompresorom)

Nemora Vladimirec paliti sa punim gasom!!!! CAk sta vise ja mog NIKAD ne palim sa gasom uvek na ler gasu palim.... Nema potrebe za dodavanjem gasa... :(y):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ma nema tu neke škole , palim ga onako kako stignem
Ruski regulatori u pumpama su blesavi koliko god gasa vi date pri paljenju element je otvoren skoro maksimalno tako da i nema veze položaj poluge gasa samo da nije u položaju smanjen maksimalno
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Kako se pravilno gasi Vladimirec???????????
Raspravljao sam se sa jednim i on mi tvrdi da treba da ga gasim uz pomoc dekompresora,ali ja ga godinama i moji gasimo sa rucke gasa i nevidim sad neki problem u tome??????

Ali ovaj navalio i tvrdi mi da je to nepravilno i treba da ga gasim na dekompresor!!!

Po meni je to nepravilno i necu to praktikovati...
 

Najnoviji postovi

Na vrh