• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
ulja sam sva promjenio odmah nakon što sam ga kupio tj. prije 70-ak sati.

sjekira će radit kad popizdim

a traktor je praktički nov, s kardanom nije radio prije mene jer je imo neki čudan kardan sa 8 utora, ruski standard, čovjek nije ništa kačio za njeg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
plitko verovatno ulazi u brzinu i mozda je cak i fabricki lose ustelovan. ipak bih otvorio bravicu i poklopac menjacai video sta se desava. dal ti nezaglavljuje pedalu od kvacila.da se nevraca do kraja gore.to sto je fakticki nov nista neznaci kad se sklepa u fabrici dosta slucajeva ima sa fabrickom greskom pijanih mehanicara jebo ih staljin.pregledaj na vreme stalozeno jer najverovatnije je sitnica u pitanju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
I ja sam danas imao incident na vladimircu , + kabal mi se proglodao tamo gdje ulazi u akumulatorku kutiju i spojio sa masom , to se desilo u toku vožnje nisam ni primijetio tako da je se istopio jedan stubić na novom akumulatoru
Pokušat ću da pretopim taj stubić nanovo , valjda nije puno fasovao akumulator po pitanju kapaciteta
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
evo sad pričam sa starim on kaže da njemu radi sve dobro - pitam se jel problem u traktoru ili u meni :icon_confused:
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav ,ekipo.Složio sam prekidač mase,Bilo mi dosadno pred veče.Napravio novu bakelitnu piksu, stavio novu oprugu očistio kontakte da se sjaje ko zlato.I onu glavnu osovinu(gljivu)sam odrezao gledano odozdo do prvog zuba,izbušio rupu u sredini osovine i urezao navoj M5.Sve pritegnuo i vijak osigurao cilindričnim zatikom da se ne odšarafi,osim kad ja to hoću.Kontaktira ko novi:icon_winkle:I ostao original prekidač CCCP sa nekim mojim preinakama.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
ti kontakti su izgleda presvučeni s nečim jer kad ih ošmirglaš brže oksidiraju tj. pozelene
 
E

el pibe

Guest
Ne smiju se ti kontakti brusiti šmirglom,jer šmirgl je preagresivan i skida galvanizirani sloj koji je nanešen u tankom filmu.Samo sa žičanom četkom ona kaj ide na bušilicu.Ona nije toliko agresivna i treba dugo dok pojede galvanizirani sloj.Danas se nešto oralo sa Vladekom i odjednom ulja na sve strane.Popustila šelna hidraulike ispod razvodnika (odmah ispod kabine)na lajtungu,gdje je ubačen onaj komadić šlaufa i zašelnano sa dvije šelnice.Bilo je i pametnijih rješenja za to.Ipak je to tlačni vod.Ili je to samo kod mene tako?:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nije to tlačni vod , to je povrat ali ako ti je filter zaštopan onda se tu javlja malo veći pritisak od normalnog
Provjeri stanje filtera hidraulike
 
E

el pibe

Guest
Savo,gore na poklopcu tog filtera imaju četiri vijka M8 ako se ne varam.Jedan je puknut godinama,tko ga je strgao ne zna se.Tako da ulje stalno tamo slini.Mislim da ću morati skinuti skroz to kučište filtera.Bilo mi mrsko to sve skidati ali mislim da je vrijeme.Ima li tamo nešto sitno kad skinem to čitavo kučište da ne pogubim kuglice,opruge i sl.?Ne znam kaj se tam nalazi nisam to nikada otvarao.Jer moram nekako izvaditi taj puknuti vijak.Vani ću lakše narezati taj navoj nego tamo na traktoru jer je sve nedostupno.A tu bude špene kad budem bušio.Samo mi još ona fali u sistemu:mad:Onda ću odma vidjeti kaj je sa filterom.kako si me savjetovao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ma nema tu nikakve matematike , samo skini i rasklopi
 
E

el pibe

Guest
Gledam priručnik i sad tek ništa ne shvaćam.Kad skidam taj uljni filter di ispustim ulje?Na onaj vijak sa desne strane poviše izlaza kardana(5).Opet uljna pumpa ima svoje ulje?Vidim u prospektu se sipa ulje u otvor(10) a izliva kroz (11).Pa kaj nutra stane?Opet gledam paralelno od uljnog filtera je i onaj drugi čep iznad desne ruke hidraulika(4)Tamo ima i nivokaz.Koliko sam shvatio tu se ulijeva ulje ali moram prethodno skinuti čep na filteru(2).Ne znam više ni sam.
 
E

el pibe

Guest
Gledam njegovu original knjigu s uputstvima str.85 i 86. Poglavlje 14.5."Servisiranje hidrauličkog sistema".Nemam nikakvih drugih dokumenata i informacija.U toj kupusari mi je sve znanje.:icon_sad:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
el pibe ulje hidraulike ispustas na cep -vijak gde je poluga za ukljucenje kardana na kucistu menjaca.odmah kraj njega je.sipas na veliki cep odozgo a kraj njega je vijak-merac ulja. tu stane oko 5L .to ispusti i dovoljno je za kuciste filteraskines. ako hoces skoro sve onda skini cev donju sa pumpe i tu ispusti jos koliko izadje. ceo sistem je oko 7,5L
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze biti jer navodi na 2 mesta za sipanje i ispustanje i kontrolu
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav,shvatio sam da pogon hidraulične pumpe ima svoje ulje.Ali me zbunilo jer su napisali, da kod ulijevanja ulja moram odvrnuti čep na poklopcu filtera hidrauličkog sistema.A ulijevati kroz odzračni ventil (gljivasti) onaj koji se nalazi sa desne strane traktora, točno iza utičnice svjetlosne signalizacije za prikolicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ma možda je to neka greška u prevodu , ne vidim razlog zašto bi otvarao čep na filteru
 
E

el pibe

Guest
Ja sam mislio da je to neka vrsta odzrake.Da se stvara neki podtlak i možda nemože povuć ulje ukoliko taj čep filtera ne odvrnem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh