• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Filter je na povratnom vodu a sipanje direktno u tank , ne vidim logiku
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav ekipo_Opet muku mučim,vadim reduktore zadnjih kotača ali bez one (trube).Sve je bilo prelijepo da bi bilo istina.Znači sve se fino odšerafilo izvadio sam ga nekih 5-6cm.Klima se ko zub stare babe ali dalje ni makac.Jer ima kakav zeger ili neki osigurač?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Moraš skinuti i trubu , ili mislim da se ispod čeonog poklopčića može osloboditi poluosovina da i ona ostane u trubi ali ne vidim vajdu od toga
Znači sada kako si započeo neda ti doboš kočnice da izađe poluosovina iz trube , seger ima isa doboša ali u sadašnjoj situaciji ga je nemoguće izvaditi a i ako ga na silu izguliš nemožeš posle montirati
 
E

el pibe

Guest
Za danas mi je dosta servisiranja.Odoh ja na amaro i cigaru:icon_wink:pozdrav savoris.
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Je,to je nova obloga,ne znam možeš li vidjeti na slici da je to sve našpanato i jedva sam stavio onu srednju bolcnu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Vidim da je našpanano ali takođe vidim i da ima mjesta za otpuštanje nategnutosti

Prije montaže između ove srednje bolcne i doboša uglavi nekakav pajser i pokušaj da odmakneš taj srednji bolcnić od doboša a u isto vrijeme pokuckaj lagano čekićem okolo po oblogi , tako ćeš dobiti na dužini obloge jer je ova obloga čisto nabubrena do prvog grijanja i pritiska , tek onda nalegne

Nategni bolcnić u smijeru crvene strelice a i isto vrijeme kuckaj u pravcu plavih strelica
 

Prilozi

  • ko;nica.jpg
    ko;nica.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 2,235

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Uspio sam suziti T-25 na zadnjim kotačima na 140 cm, znači mjerene vanjske dimenzije guma.
 

Prilozi

  • IMG566.jpg
    IMG566.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 402
  • IMG567.jpg
    IMG567.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 290
  • IMG568.jpg
    IMG568.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 367

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
još bi išlo da poradiš na blatobranima :)

eto jeftinog vinogradara :(giggle):
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Nema potrebe dirati blatobrane, ima oko 5 cm od gume do blatobrana, taman se poklopile sada vanjske dimenzije zadnjih i prednjih guma. :icon_super: Danas radili sa njim i rasipačem - bez problema.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
koliko vidim prema ovoj zadnjoj slici mogao bi se još više suziti, al bi bilo gusto s blatobranima jer bi možda guma ribala

a naprijed se isto može suzit

nabavit preklopnik na zadnji cilindar i imaš odmah dva para priključaka za ove vinogradarske zalamačice i slično strojčeke što traži puno hidrauličnih izvoda

svestran strojček :biggrin:

dodatak.jpg
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Znam, ali 140 cm je ono što sam trežio, e a prednji trap se sužava na dva šarafa po strani ako me razumiješ, e a sad ako ga suzim neću imati puni ajnšlag, jel kad smotam puni lijevi ili desni unutrašnji dio prednje gume mi dodje do rama od motora, ako ga suzim ribat će o cijev rama.
Koliko košta preklopnik i gdje ga se može nabavit?
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav ekipo.Skidam reduktore,osim kaj moram maknuti proč skoro sve lajtunge, raskopati pola traktora ,odšerafiti gotovo sve komande i ispustiti ulje iz hidraulike.Zanima me kad skinem reduktore ima li još kakvo ulje da mi more iscuriti iz zadnjeg trapa?Nije mi za ulje nego mi žao betona:icon_e_wink:.Da sam znao kakva bude tarapana rađe bi zasjeko "V"fazu između prirubnica i zavario sve skroz u krug.Pjevam Kaljinku,Kačušu i sve Ruske narodne, ima da poludim od tog traktora:mur:
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
El pibe,nema nikakvog ulja vise,osim hidraola,ja sad raskapao pol getribe,mjenjao sam zupcanik spere i vilicu za ubacivanje u brzine,ali sam i iz hidraulike ispustio ulje jer sam isto vadil sve lajtunge. takoder slagao kocnice i lamelu
 
E

el pibe

Guest
Dobro Gorane.Ti si negdi kod Samobora?Kad složim makinu, pravac na skelu Medsave i po zadnjim kotačima uletavam do tebe.Dijelimo patnje sa istim traktorima.Pa da si pojimo kotlovinu i napijemo se kak ljudi.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
malo van Samobora da,ja sam iz dva slagao jednog,jednog kupio na otpadu,drugog kupio u Osijeku,slagao iz dva jednog,vozio drva doma u jesen i onda odlucio preko zime posloziti ga kak se spada,pa se sad to oduzilo malo. trebam ga ovaj tjedan sloziti,u subotu kupit ulje na sajmistu i bacit se na oranje polako... dojdi na kotlovinu u dubotu. ;-)
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav,kak se skidaju kučišta kočnica,oni na kojima se drže i štelaju pakne na tuljcima reduktora.Povezani su šipkom,vidim da sa svake strane ima šeraf ključ 12 fini navoj ali ni jedan neide nikam.Jer nemrem nikako prići do gornjih šerafa kojim je tuljac reduktora pričvrščen za traktor.Inemrem skinuti reduktore.Jedino da skinem podest i prerežem tu osovinu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ako sam dobro shvatio, nemreš otpustit one šerafe koji idu u šipku?
a i da bi se šipka dala pomaknut leve-desne, treba male štiftiće iz kućišta izvući prije...po dva na svaku stranu čini mi se...ukupno na obje kočnice osam?
...savo zna...:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh