• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Tak je Darijus nemre se to niš odšerafiti.Da su mi barem tak držali šerafi na reduktorima,nebi sad imao ovakvu havariju.Bio je mehaničar kod mene,kratko i jasno to se njemu neda raskapati.Pametan čovjek vidio koja je to zaj....cija.Čemu da si komplicira život.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
El pibe,bum ti ja jeftinije dosal slagat... :p

Darijus,tri na svakoj strani,bar je kod mene tak bilo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
gordan ak bu grdo,morali se bumo nekak dogovorit:icon_e_wink:Skinuo sam kabinu ,podest na dobrom sam putu da skinem i blatobrane.Već se lagano nazire rješenje.Sutra idemo dalje.To su rusi fino zmislili,kad mijenjaš pakne moraš raskopati čitav traktor.Stvarno sve pohvale inženjeru i konstruktoru.Nadam se da je taj završio u Gulagu i tam je glavni majstor za krpati šporete.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Kako ti rekoše , imaš tri štiftića koji se vade na gore
Onda imaš po jedan vijak u one dvije polugice koje ide nadole prema oblogi
E onda izvučeš na stranu bolcniće koji drže te polugice koje idu nadole
A prije toga odvrneš vijak za štelovanje , matica na ključ 27 osigurana maticom na ključ 19
I odvrneš vijak na ključ 12 koji drži pričvrščenu onu ''osmicu'' u kojoj leži matica na ključ 27

Nešto me zeza računar i nemožem na slici da ti obilježim , evo slika kataloga možda pomogne
http://www.autoopt.ru/acat/data/vtz/25/058.gif
 
E

el pibe

Guest
Hvala savoris.Sad ću još skinuti onaj pleh" L "stepenica ,između sica i podesta.I mislim da bum konačno došao do tih štiftova.Jer onako sa svim tim gore nikako nisam mogao prići.Nego mislio sam da mi je špera zaglavila u podestu.Sad kad sam to skinuo opet je nemogu aktivitati. Neznam da je malo lupim ili kaj napraviti?Pošto se tim traktorom nije ništa teško radilo i nisam imao potrebe da je uključujem.Gordane u pravu si trebalo je to na jesen početi lagano rastavljati:(giggle):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Hvala savoris.Sad ću još skinuti onaj pleh" L "stepenica ,između sica i podesta.I mislim da bum konačno došao do tih štiftova.Jer onako sa svim tim gore nikako nisam mogao prići.Nego mislio sam da mi je špera zaglavila u podestu.Sad kad sam to skinuo opet je nemogu aktivitati. Neznam da je malo lupim ili kaj napraviti?Pošto se tim traktorom nije ništa teško radilo i nisam imao potrebe da je uključujem.Gordane u pravu si trebalo je to na jesen početi lagano rastavljati:(giggle):

wd 40 i našpricaj tu kuglu kroz koju ide špera...pa udri...:(giggle):
 
E

el pibe

Guest
Darijus,skinuo sam ja i očistio onu gornju papučicu s osovinom i kuglu kroz koju je provučena i ona dva limića sa kalotom(ležišta)koja drže kuglu.Znači onaj dio koji je zašerafljen u podest kabine.To sad fino ide.Ali ona donja klackalica koja je pričvrščena za blok motora ,ta je zablokirala.
 
E

el pibe

Guest
Probat ću.Bojim se jako lupati po tome da ne zablokira.Bolje mi bez nje nego da mi ne odvoji,pa potrgam još nekaj u prenosu.Neznam kaj je unutra i kak postupiti.Nego skinuo sam reduktor i sad me zanima kaj s paknama, ima nekih cca 3.5 mm mesa.Meni to djeluje malo neznam.Kaj se isplati ,kupiti druge ili nitati?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Mrda li šipka imalo ?

Obloge , zavisi šte ti je lakše
 
E

el pibe

Guest
Možda kojih 5mm kad je lagano udarim čekičem prema dolje.i opet prema gore kad joj opet dam pobudu lupanjem.Sve mi se čini da je to prije neki luft nego da se nešto događa.Onaj "đeram" nikako da proradi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Mislio sam na šipku koja izlazi na poklopac mjenjača a ne na poatosu kroz onu kuglu
 
E

el pibe

Guest
Sad sam probao opet, pošto sam to više puta natopio kroz dan antikorozinom, naftom i WD-om.Znam da mi govoriš na onu polugu što izlazi iz kutije mjenjača.Skinut je podest,šipka i kugla još juče,to nije na traktoru.Sad sam uzeo cijev da imam veći krak i razgibao sam polugu i sad ima hod od nekih 2cm .Mijereno na kraju ,tamo gdje se spajaju štiftom osovina (iz podesta)i poluga.Sad jer to dosta ,ne znam?I poluga se ne vraća sama moram je podići.Ima kakva opruga da se to samo vrati?Ili još moram to gibati dok ne proradi?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
imas u getribi feder,koji vraca tu osovinicu prema dole,a mozda bi trebalo jos ici,ali samo ako su se bas zupcanici uklopili,jer ima i ta osovina malo lufta unutra,skupa sa zupcanikom spere...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
A šta mislite u turbo punjaču na vladimircu ? meni to nekako ne izgleda upečatljivo na dvoklipcu ali ljudi rade , iste gledao sam neke snimke na malom ursuzu da su ubacivali

Jedino me malo muči ovaj čudni jezik u komentarima gdje ni google nemože da mi pomogne pa stvarno neznam o čemu pričaju :icon_butt:
[YT]www.youtube.com/watch?v=ddZlvDoSiPs[/YT]
 
E

el pibe

Guest
Nije to loša opcija.Ali meni se više dopada Volvo terror:(devil):Šveđan mu puknuo motor 240 turbo.Traktor ima profinjeni sound i starta po trideset metara.Taj ide na njivu i ore bez pluga.:(rofl):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ma ovo je brutalnost , mene zanima neka normalnija varijanta
 
E

el pibe

Guest
savoris, malo ću skrenuti s teme.Vidim da svi koji ugrađuju hidraulični volan na Vladimirca,izbacuju onu šipku sa strane.Sad sam došao sa oranja sa prijateljem.Imao već zakačen plug pa da sad ja ne zezam svoj 4712 .On ima Zetora 6711,traktor stigao iz Njemačke ima već godinama.Tako gledam njegovo rješenje,ostao cijeli originalni sistem volana(nije skidao ni pripasivao drugi puž ni nikakve prenose) samo je uz tu poveznu šipku dodao hidraulični klip.Sa jedne strane je fiksna na nosaču do motora(prednja do kotača)Ia zadna strana cilindra se upire u još jednu polugu koja je postavljena paralelno sa postojećom.Ona koja izlazi iz osovine kučišta volana.Tak da me zanima zašto mijenju kučište volana?Iizbacuju prenosnu šipku.Jer sve je već gore ,samo treba uklopiti cilindar.Po meni je nepotrebno dodatno "budženje".
 

Najnoviji postovi

Na vrh