• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
To je servo pomagač , i on je pomagalo ali ima i svojih nedostataka
Ja sam prvobitno za mog vlatka nabavio taj klip ali sam odustao od njega jer on po meni nije neko najsjajnije rješenje (ali je ipak rješenje)
Njveći njegov problem je što sabira luftove ako ih imaš u kućištu volana ili bilo gdje drugo , orbitrol je majka,otac i sveto pismo po pitanju hidrauličnog volana
 
E

el pibe

Guest
Ja gledam možda bi ugradio takav sistem.Jer je volan kod mene u dobrom stanju,luft je u granicama tolerancije(gotovo ga i nema).A kako kažeš da se greške i luftovi zbrajaju i to se osjeti na kraju.Možda ja nebi imao problema za sada ,dok ne dođe neki luft s vremenom.Pa dok ne dođu problemi i luftovi da iskoristim priliku i ugradim takav sistem.Bar neko vrijeme da se ne mučim i vrtim ko sivonja:icon_e_wink:A s vremenom možda nabava orbitrola. Vidio sam negdje takav komplet za Vladimirec, Nekih cca 400Europskih funti:(whew):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pa neka otprilična cijena je 500tinjak evrova za hidraulični volan , manje više zavisno od izvedbe
Recimo ja imam kolegu koji ugrađuje kojekakve hidraulične volane u toj cijeni , orbitrol sistem
 
E

el pibe

Guest
Savoris,jer se može nešto iskemijati od auta?Imam komplet motor i sve elemente serva od Opel Vectre 2.0 (93god).
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Moj Vladimirec zavrsio sa prskanjem za ovo prolece... Sad cekao mozda neki popravni u prskanju (nedaj boze) i posle prskanje strnjista od korova....
Isprskao je oko 50h ovog proleca bez problema...

img2970.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Savoris,jer se može nešto iskemijati od auta?Imam komplet motor i sve elemente serva od Opel Vectre 2.0 (93god).

Možeš koristiti pumpu i rezervoar za ulje , letvu teško da možeš iskoristiti , možda koje crijevo ili cijev ali to je već stvar sitnica


@ćiro , gledam ova 4 tega i jako mi se sviđaju pošto nosim prskalicu od 440 litara a umjesto tegova i nosača tegova imam ono hidraulično vitlo koje je lakše od samog nosača tegova a još sam u minusu dva tega tako da nošenje težih stvari uopšte nije prijatno
Prije sam namjerno oskudijevao na težini prednjeg kraja ali ugradnjom hidrauličnog volana više nemam potrebu za time
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja bi voleo da navavim jos 2 tega tako da kompletiram napred da imam 6 komada kad nosim tako prskalicu ili rasipac vestaka...

Te tegove sam kupio za male neke pare cini mi se nesto manje od 20e za oba....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Ekipa ja imam idealno rješenje za utege.Ovi njegovi su tak, tak.Pošto sam stolar,na meni je da budem kreativan nađem nešto vremena za dizajnirati model od mdf-a.Malo piljenja,frezanja,bušenja.Možda i ugraviram nekog čiču sa balalajkom:icon_eyes:Za sve ostalo tu je prijatelj i njegova lijevaona.I bude utega za prodaju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
naspes pu rezervoar i eto 2 tega jos.ja nemam nijednog ali nesto moram izmozgati da napravim.
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav ekipa.Di ima za nabaviti izlaz kardana iz traktora?Kod mene na Vladimircu je onaj nenormalni od 8 zuba.Spominjali su mi neke reducire.Ali me nisu previše oduševiliIli takvom opcijom.Ako netko ima od članova foruma za prodati, slobodno nek se javi.Bumo tržili.:icon_e_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Dok platiš reducir toliko ti košta i onaj originalni izlaz a on se lako mijenja tako da predlažem tu opciju odan iimaš standardnu svar
Ako staviš reducir onda ćeš izgubiti na dužini tako da ti prikljčuci koji odgovaraju svima tebi ne pašu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Ako staviš reducir onda ćeš izgubiti na dužini tako da ti prikljčuci koji odgovaraju svima tebi ne pašu

...ima to i svojih prednosti..., makar i inače, kardani koje ja koristim su zerku predugački za male imt-ejce...:(giggle):
dakle dragi susjedi, ako oćete strojeve morate imati svoje kardane...a kad nema stroj, jel normalno da ima kardan?...
baš sam bezobrazan...a mogal bi podrazat kardane i još bi mi bili dosta dugački...:p:
 
E

el pibe

Guest
Lako je kad su kardani predugi ili kratki.Ali kad imaš izlaz sa previše utora i zubi možeš jedino plesat rumbu oko traktora:fiery:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
ja sam uzeo polovan i ugradio (skoro bez muke)
novi u šidu sam gledao bio je oko 35, 40 €
postoji kod novog sada fabrika FKL prave i takve kardane s jedne strane 8 s druge 6, al najbolje je to ugradit vratilo sa 6 utora i onda si miran
 

Fishkal

Novi član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
7
Pozdrav svima na podforumu Vladimirec.

Upravo radi ove teme registrirao sam se na ovaj forum.

Naime, kupili smo nedavno Vladimireca T-25 proizvedenog 1981. Traktor ima 23 kW. i 5489 radnih sati.
Zadnjih 5-6 godina nije previše radio, vlasnik je s njim samo kosio livade i grabio sjeno. Mi smo do sad imali IMT 539, ovo nam je prvi susret s ruskim traktorima. Osobno, za sad mi se ovaj više sviđa od IMT-a.
Imamo nešto zemlje. Bavimo se sadnjom krumpira, kukurza, raznog povrća na vrtu. Imamo voćnjak. Uglavnom ništa puno, ali traktor nam je potreban.

Traktor je kod nas mjesec dana i savladali smo taj strašni mjenjač (niš posebno). Traktor pali bez problema, ide solidno. Pošto je zadnjih nekoliko godina bio u usporenom modu zanima nas kaj bi trebalo na traktoru promijeniti?

Svakako planiramo promijeniti ulje motora i filter ulja.

Zatim imamo curenje ulja iz hidraulike na nekom malom šarafiću (uslikat ću kad budem doma), te smo već nadoljevali 3 litre ulja za hidrauliku. Negdje sam pročitao da se može staviti obično ulje unutra? Kad uslikam dio gdje curi savjetovat ćete me kako da to saniramo.

Volan ima podosta lufta, gdje to korigiramo? Što sve treba podmazati u "sistemu volana"?

Treba li mjenjati filter nafte?

Ima li neto priručnik ili nešto slično (stari je ing. strojarstva pa ćemo sami servisirati Vlatka koliko je to moguće)?

Gdje se najjeftinije kupe dijelovi? Imam kolegu na studiju u Budimpešti, čitam da tamo ima jeftinih. Gdje kod nas ima ok trgovina?

Eto, izbombradirao sam pitanjima, hvala na pomoći.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Promjeni sve filtere , ulje u motoru, a ako imaš dovoljno novca onda možeš i u hidraulici ulje kao i u PVP, kućištu hidro pumpe i reduktorima
 
E

el pibe

Guest
Imaš trgovinu u Vrbovcu i Čakovcu.Može se s njima dogovoriti pa nabave podosta toga ak su pri volji:icon_e_smile:Ja isto mijenjam neke stvari na svom traktoru.Čak sam bio u fazi da promijenim i traktor:D:Ali svaki stroj ima svoje mane i vrline.Pa tako ni Vladimirec nije iznimka.Sretno sa strojem.
 
E

el pibe

Guest
Centrifugalni filter imaš za očistiti onu mrežicu i dvije dizne.Može se i promijeniti ako prođeš traktorom nekom preko njive, pa ti ga propuca karabinom:icon_e_surprised:
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav.jer netko možda mijerio ili zna mjere doboša kočnica?Nosit ću kočione trake na nitanje,Tako da znam reći koju dimenziju da nitaju.Jer ako se kočiona traka troši,pretpostavljam da se isto događa i u nekoj mjeri sa dobošima.Pa da ne stavim novu kočionu traku a ono kočnice hvataju pri dnu:(sweat):Ili moram ispiliti rupu u podestu da mogu kočiti.:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh