• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Vladimirec

Da ja stavim svoj ponos :twisted: :twisted:
rus.jpg


rus1.jpg
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Pozdrav DRMR koje je godište wladek i koliko rs ima?
Daj jos malo slika.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Pitanje za Edosoko ili druge mehaničare.
Koja snaga ili koliko kilopondi je potrebno za dotezanje glave motora.?? :? :?: :?:
Bio sam sad kod mehanicara i trebam kupit garnituru brtvila glave i brtvila cilindra pa me zanima jel neko to mjenjo i koja je cijena? :?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus, stavio ti je nedavno Sasha63 link na priručnik o održavanju traktora, imaš taj podatak na stranici 178 u PDF-u. Ti vijci se dotežu na 110-120 Nm, ili 11-12 kpm (kila).

Cijena dijelova - vjerojatno je najpovoljnija u Mađarskoj, kad bi meni to trebalo, ja bih prvo otišao tamo... I sigurno nije skupo, a napisao sam i broj telefona, tako da možeš čovjeka nazvati prije, i pitati ga za cijene.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Hvala VTZ,trazio sam po tom katalogu i uspio sam nać podatak za dotezanje vijaka.
Zvao sam i u mađarsku kaze ovako da su to dvije garniture svaka po 100kn + put =cca 300kn.
Nazovem u Vinkovce i veli mi čovjek da ovaj sere jer i on dobiva garniture iz Rusije i nema po stavkama nego komplet za generalku i uključuje SVE brtve i gumice koji traktor ima.
Cijena 350kn i uz malo priče i popusta dobijem to za 300kn. Veli da će poslat danas postom uz uplatnicu pa ćemo vidjet .
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Super, dakle za cca. 50 eura dobit ćeš komplet svih brtvi i svih gumica koje traktor ima.. Pa to i nije neki preveliki trošak!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Popij kavu, skuhaj si vina, i kreni u radionu s alatom u rukama... Sad imaš sve potrebno za sređivanje traktora! :D
 
F

florijan

Guest
Re: Vladimirec

Ja sam kod njega kupio bravicu mjenjaca i covjek je ok poslo poštom.a da sam išel u dole knjemu više bi za vozil nego kaj me došla bravica. samo da velim da je covek LJUDINA!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Veli mi Mirko da u okolici Otoka on zna za oko 90-ak traktora vladimirec :shock: :shock:
Danas sam vozio drva s pilane i remont slijedi iza Nove i radit će ga mehanicar.
Sad ću wladeka poslat na neplaceni godisnji. :lol: :lol: :lol:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Tek sad sam vidio ovu fotku od garniture brtvila, koju si dobio poštom. Sudeći po pakovanju i natpisu, to rade Mađari, jer kod njih je ranije kompletni fond traktora bio na ruskoj "bazi"...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Pa i meni se cini da bi mogao biti madarski ,al ga onaj u Letenju dobro raspakira i naplati.
Ma nema veze, bitno da je stigao.
 
F

florijan

Guest
Re: Vladimirec

Halo nešto ste zatajili ko da vas je strah snjega :supz: imam jedno pitanje kak vam paliju vladeki :oops:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Neki dan na -2 C upalio bez dodatnih grijanja ulja i punjenja akumulatora.Stroj je pod nadstrešnicom ali je jedna strana otvorena tak da je na vanjskoj temp.dva dana prije je radio i napunio akumulator (130 Ah).neznam kak kod vas,meni treba prvo malo zverglati da se ulje rastera po motoru i onda kad več ima brinu vrtnje - upali(naravno uz dekompresor :lol: ).Traktor je dosta teško vrtiti jer ima veeeliki zamašnjak,samo dva klipa i dosta veliki promjer istog.Kod teškog starta je u 98% slučajeva kriva strujna instalacija.Na to sumnjam i kod sebe :oops:.Kontakt za masu može biti onečiščen ili oštećen,spojevi na kablovima korodirani i labavi,a najveći problem je u anlaseru.kad sam rastavio svoj na kolektoru su bile vidljive udubine najvjerovatnije od iskrenja zbog nedovoljno pritisnutih četkica.gledam ja te opruge(koje pritišću četkice)kad ono jedva da drže četkicu :roll: . ako samo jedna od četiri četkice ne naliježe dobro na kolektor gubi se i do 50% snage :( .da i pikse u anlaseru mogu biti poderane.kad sam to sastavio(istina da je bilo ljeto 25 C) anlaser je vrtio ko LUUUD bez dekompresora,palio na zub,na maks brzini vrtnje (kod papljenja)za 1, 2 sekunde.nakon nekog vremena je taj efekt oslabio-opruge popustile.čul sam da ima i iskrin anlaser od 3 kW :twisted: ,kak bi tek s tim išlo.

Paljenje kod jako niskih temp(-15 na dalje):Uzmete staru kupaonsku grijalicu(nemora nužno biti stara,glavno da grije :lol: )grijete karter,dopuniti akumulator,a ako i onda teško pali skinuti s usisne grane onu gumu i nutra puhati s onim pištoljm za vruči zrak 550 C.Uspjeh zagarantiran naravno ako se gorivo nije zmrzlo.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

:lol: :lol: :lol:
Čujem da si mu dodal još dva cilindra i smanjil kubikažu :lol:
Ovo od vozača je s druge strane autentično :lol:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

florijan kaže:
Halo nešto ste zatajili ko da vas je strah snjega :supz: imam jedno pitanje kak vam paliju vladeki :oops:

Moj je praktički isto na vanjskoj temperaturi, upalio sam ga sa dekompresorom prije par dana. Trebao sam traktor s prikolicom okrenuti i preparkirati, kako bih lakše izvadio akumulator, i stavio ga na toplo. Ulje je ispočetka bilo jako gusto, a ni akumulator nije bio baš živahan. Malo sam ga izvrtio na prazno, i treći puta zavrtio je živahno i upalio bez greške.

Ali unutra je plavi dizel, a nisam mu na vrijeme dodao neki od aditiva protiv smrzavanja. Tako da je vosak najvjerojatnije pao na dno tanka, i vožnja s traktorom sad nebi dugo trajala.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Vladimirec

VTZ imao sam slučaj s naftom u kamionu parafin je plivao na površini kao kora filter se zaštopao a na lajtunge do dizni ,nakon što sam ih odšarafio izlazila je nafta gusta kao mast.Parafin se iz nafte izdvaja jače uz same stijenke rezervoara zbog direktnog utjecaja niske temperature, pa ga tako ima i na dnu. No na površini je plivala kora 3mm. Na vrijeđanja se netreba obazirati,..i usput iz kojeg si mjesta, ista smo županija. Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh