• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

florijan kaže:
Halo nešto ste zatajili ko da vas je strah snjega :supz: imam jedno pitanje kak vam paliju vladeki :oops:
Kupio sam traktor s novim akumulatorom 75 ampera koji je još pod garancijom.
Točim lozu većinom a mislim da je i sad unutra. Ujutro zagrijem,dekompresor drzim kratko da se zaleti i pali ko lud., a to su temp. ispod -5 kod mene ujutro.
Planiram sutra izvadit akumulator i stavit ga na toplo.
Takoder imam start spray koji mi je ostao od starog forda, pa mislim da je bolje to malo nasprejat nego se igrat s grijalicama,i sličnim stvarima. Palio sam tako forda 2 zime jer "majstori" nisu imali pojma o tom autu pa su davali krive dijagnoze, al to sad nije tema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

ja vladimirca ni ne palim , ne treba mi on je sada u zimskom snu a RUS sve odradjuje :mrgreen:
 
F

florijan

Guest
Re: Vladimirec

Je da je zima moj je danas zapalio bes mnogo muke iako je temperatura-18 :finga: u zagorju dekompresor malo zavrtio da ulje rastera i drugi put kresnuo bes problema, do sad sam čistio dvorišče od snjega snjim radi dobro .a unutra je d1.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

ja danas rastavio alnaser u mog vladeka , bio kupio piksne da zamijenim ali kada sam otvorio apsolutno nema potrebe za zamjenu
samo se ona srednja ploca sto drzi srednju piksnu popustila

svaki elektricni spoj sam rastavio ocistio i podmazao da se ne stvara oksidacija , rasklopio i magnet i takodje ocistio one bakarne vijke i onu plocicu sto ih spaja isto tako i kontakte cetkica

i kada sam sastavljao primijetim da je prilicno oksidirao onaj dio sto se sastaje stator sa nosacem cetkica pogledam drugu stranu i onaj spoj gdje se sastaje stator sa njuskom anlasera kad vidi djavla i on oksidirao , sve to lijepo ocistim namazem sa masti ocistim i onu povrsinu koja lijeze na motor i onaj dio na motoru , takodje podmazem

zamijenim i akumulator posto je ovaj vec bio umoran , stavim polovan sa mog bagera
necete vjerovati kolika je razlika vrti kao lud , ni najmanje potrebe nema da se vergla sa ciljem da se ulje ''razbije'' ne treba ni hidraulicnu pumpu iskljucivati

da napomenem da je akumulator 76Ah ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

evo i jedna slika od ljetos ;)
malo ronjenja :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Vladimirec

savoris kaže:
evo i jedna slika od ljetos ;)
malo ronjenja :lol:
U PM ..koliko to tebi drvi treba ?
Poslje svakog izleta po vodi rastaviti glavcine ,oprati naftom i natiskati novu mast 8)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

puknuti kaže:
U PM ..koliko to tebi drvi treba ?
Poslje svakog izleta po vodi rastaviti glavcine ,oprati naftom i natiskati novu mast 8)

pa drva se prodaju druze , meni ne treba mnogo pretezno lozim ugalj

a mos' mislit kako cu rastavit glavcine posle vode :lol:

zaboravljas jednu stvar ''rus je to pravio'' ;)
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

problem sa vladimircem,molio bih za brz odgovor!!!primetih ja ima skoro mesec dana kako mi traktor ujutru tesko upali ,tj.puno vergla dok ne spoji.paljenje mu je odlicno i upali on kad ga ja zaverglam prvi put ujutru ali isto tako se i ugasi...uzmem ja ponovo da verglam i verglam,nista neizbacuje na auspuh nikakav dim,provalim ja da je izgubio naftu iz sistema i setih se povratnog ventila koji stoji na bos pumpi.odvrnem ja taj ventil,kad ono manja opruga u sredini ventila popucala na cetiri dela!!!nazovem ja odmah bosistu kod kojeg sam radio pumpu i on mi kaze dodji ,dacemo ti drugi ventil.odem ja po ventil i oni mi daju jedan ruski isti kao sto sam i skino sa mog traktora i daju mi jedan kao bosov koji je kao kvalitetniji i dugotrajniji.dojem ja kuci namontiram bas taj bosov kao kvalitetniji i upalim na vucu traktor da nebih izvrteo i jos malo tog akumulatora sto je ostalo,malo mu je duze trebalo da povuce ali traktor je imao dobar takt i radio je solidno na nekih 600-700 obrtaja,nije zavukavao na ler gasu i nije se gasio....sav sretan misleci da sam resio problem,sledeceg jutra uzmem da ga upalim kad ono sisti simptomi,upalio odmah kad sam ga zavrteo ali se isto tako0 i ugasio,i nece da povuce i nece,vrti,vrti nece...i sta cu dalje uzmem ja taj ruski nepovratni ventil stavim ga,napumpam na bos pumpi i traktor upali akao mina,ali tu i jeste skledeci problem!traktor nece uopste da mi zadrzava ler gas i gasi mi se u opsegu od 600-1000obrtaja!radi on na vcem gasu ali toliko zavukava i smanjuje sam i vraca se na isti gas da je to nepodnosljivo za voziti...na ler gasu nemogu da ga zadrzim,zavuka se pa mi ugasi!da li je neko imao iskustva sa ovim stvaqrim?da li su mi dali u dizel servisu neispravne ventile?koliko ventil moze da utice na sve to,konkretno mislim na zavukavanje motora u manjim obrtajima?traktor pali ko mina,motor je dobar,pumpa je dobra na vecem gasu reze i nema dima?sta mi savetujete?
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

pa da,ali sa bosovim ventilom radi na ler gasu lepo,nezavukava al preko noci izgubi pritisak,nisam bas siguran da bi ttrebao odmah ici na taj korak da skidam pumpu i da im nosim...to je najlakse ali oni mi uvek kazu kad stave pumpu na radni sto da je odlicna...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: Vladimirec

Probaj ugraditi nepovratni ventil na dovod goriva.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

vazduh da ne falsira gdje pa ako duze stoji onda nafta nazad u rezervoar :scratch
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Vladimirec

Pozrdav novi sam na forumu i razmišljm o kupnji vladimireca sada imam 6 hektara zemlje ali neam traktora ovj vladimirec mi je za prvu ruku dok se ne skupi lova za nešto jaće jer misli se širiti na površinu ako ko ima da mi pomogne nacrta brzine i ostalo bio bi jako zahvalan hvala i neke kARAKTERISTIKE KOJE MORAM PAZITI NA NJEMU
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Dobro došao!

Vladimirec je najjeftiniji traktor koji možeš nabaviti,ali što ni u kom slučaju ne znači da nevalja itd., treba ga 'upoznati' i onda sve pet :D .Ako se kolko tolko razumiješ u mehaniku nebi trebalo biti problema ni s eventualnim popravcima niti nadogradnjom.Stroj troši relativno malo goriva, žilav je i uz minimalno(čitaj nikakvo :mrgreen: ) održavanje pouzdan. 6 hektara je površina koja se može obrađivati.
može se nabaviti u odličnom stanju za kojih 2000€ dok s druge strane kupiš (ili ti neko pokloni :lol: )krš pa uz jeftine djelove složiš ga na novo-ispadne te jeftinije i znaš kaj imaš.

Vezano uz brzine postoje tri izvedbe mjenjača:

stariji primjerci <'80: imaju dvije ručice mjenjača,shemu sam već prije stavio u ovom topic-u,pogledaj
___________________jedna je za brzine a druga za naprijed-nazad brzr-spore
'80-oko'90-jedna ručica: imaš 4 brzine i dvije grupe
_____________________gore________brzohodne - sporohodne
_____________________ispod___________2./4. - 1.usporena/2.usporena(otprilike 0.7/1.2kmh)
_____________________još ispod________5./6. - 1./3.
_____________________skroz dolje_____naprijed - nazad
noviji >'90 dvije ručice, jedna je inverzija znači naprijed-nazad, kaj je od velike pomoći pogotovo kad
se obrađuju zemlje kraće zemlje (<100m).

znači brzine se za razliku od večine traktora mijenjaju lijevo-desno ;) ,s tim da se mjenjačus 1 ručicom da dograditi inverzija.najbolji savjet je da pročitaš cijeli topic o vladimircu,opisano je sve što o njemu moraš znati.

Sretno s pronalaskom i kupnjom! Pozdrav.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Vladimirec

Pozdrav sa popravcima se neću ja zezeat zato jer su mi stric i bratić automehanićari pa će to oni raditi što se tiće vladimirca to će mi biti traktor za sad 1-2 godine dok ne kupim neki malo veći traktor 60-90 ks jer se mislim širiti s površinom (hektarima) kasnije će mi vladimireac koristiti za male poslove
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Odlično,onda s njim ne možeš fulati ! :drinkers:

Od priključaka ja koristim plug olt pto 2x10''(ide 25-30 cm ovisi o zemlji),tanjurače su isto oltove 20 diskova.
Provjereno i radi :D
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Pozdrav Karlo22,jesi kupit stroj? ako jesi hoćemo vidit slike.
A moram se malo podičit. POSTO SAM TATA :D :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Pozdrav Karlo22,jesi kupit stroj? ako jesi hoćemo vidit slike.
A moram se malo podičit. POSTO SAM TATA :D :D
Bravo ..M ili Ž ? ..i jel se smije na mamu ?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Dečko,isti tata voli sise,i spavat a kad usere zna cijelo selo :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh