• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
savoris kaže:
znaci ti si svercer a ne ljubitelj vladimirca :roll:

To se kaže ljepše - biznismen (Buissnisman), ilitiga poduzetnik na hr jeziku.. :roll: :)
a jebiga ja na razumijem to , znas ja sam bosanac :lol:
kod nas se kaze svercer , stim so je ovaj los svercer cim je sebi ostavio losiji traktor :lol: :blackeye
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Vladimirec

Ma meni treba traktor za radit IMT sređujem a vladimirec bi mi samo bio trošak a ovako sam ga za iste novce dao prijatelju nisam švercer
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
Bobo kaže:
NHF, ali sam morao...

Padaju temperature ovih dana - pucaju blokovi da to nije normalno.. Po ljeti pucaju samo crijeva za vodu, i zaribavaju mašine.. :lol: :D
Ipak mislim da blokovi pucaju zbog nemara vlasnika, kao i crijeva za vodu. Treba traktor nekad i pregledat, tu i tamo izvuć mjerač ulja, stavit novi antifriz, podmazat.. Jedino što se kod vladimireca rijeđe toči gorivo..
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

petar kaže:
Ipak mislim da blokovi pucaju zbog nemara vlasnika, kao i crijeva za vodu. Treba traktor nekad i pregledat, tu i tamo izvuć mjerač ulja, stavit novi antifriz, podmazat.. Jedino što se kod vladimireca rijeđe toči gorivo..

Slažem se, uz malo više pažnje i brige oko održavanja, mnogi od tih kvarova mogli bi se izbjeći.. Ali s druge strane, ja sam prije Vladimirca imao IMT-a, takoda sam najbolje znam sve prednosti i nedostatke jednog i drugog traktora...

Mojem ujaku je puknulo crijevo za vodu na relativno novome traktoru, ali primjetio je na vrijeme, tako da nije bilo nikakvih posljedica. Nešto kasnije mu je prašina počela ulaziti u cilindre, on to nije na vrijeme uočio, i morao je zbog toga raditi polugeneralku u servisu.. Meni je na IMT-u propustila brtva glave, dok sam (u tandemu) izvlačio trupce iz šume na brdu. Takve trupce sada s Vladimircem sam izvlačim bez problema... Preporodio sam se otkako sam kupio taj traktor, i ne bih ga mijenjao za novog IMT-a.
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Ako cemo realno, Vladimirec je za odrzavanje duplo jednostavniji i jeftiniji od 539. Cak ako se djelovi za jedan i drugi kupuju u HR.

VTZ je za u sumu dobar traktoricak. Tezak, kratak, okretan, motor nije sam kao noseci dio jer nanjemu postoji i "sasija".

Iako ja IMT-a nikad ne bih dao za najbolji VTZ traktor, jer u njivi se pokazao kao odlican, a koliko mi za sumu treba, dovoljno dobar.

Kod IMT-a najvise problema pravi sam vlasnik svojim ne/odrzavanjem. Kad se svake 5. godine mjenjaju crijeva za vodu i ispire hladnjak, mjenja antifriz, na IMT je to "nepotreban trosak" dok je to na MF "servis" i to se mora raditi. O zamjeni ulja u mjenjacu necu ni pricati. VTZ je tu u velikoj prednosti, posto je zrakom hladjen a sva ulja su odvojena i u hidrauliku mu moz sipat sve sta ti pod ruku padne bez bojazni po mjenjac.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

Čuj, živom čovjeku se svašta dogodi..
Punac i ja kultiviramo kukurze pa mu pukne remen na 539, skužio tek kad je otišla temperatura na 100. Rođi na torpedu 45 il 4806 spane remen u oranju i ostane bez hlađenja.. Ocu u oranju obala otvori pipicu na bloku al skužio odma jer je špricalo.. Meni na 533 u bašči zriba vodna pumpa na jednom al čulo se kad je zaškripala, stanem i izgubim pola dana, naravno odma i set novih guma gore i mir..

Imt ima samo manu s volanom (mehaničkim) i hidrauličkim izvodom, jer u nekim stvarima nemožeš ukrutit hidraulik a treba ti kipa, ostalo je na mjestu, i kao takav za lagane poslove za koje je i namjenjen (kultivacija, sijanje, prekretanje sijena,..) je više nego odličan još kad se uzme da je to tehologija stara preko 50g...
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Ljudi ja sam Vladimirca kupio....citajuci vase postove i zakljucio da je to dobar izbor za male pare. E sad....traktor nije sam sebi dovoljan ! Sta Vladimirec moze da vuce...gura....pokrece ? Koje prilkjucke stavljate na njega ?Najvise me brine koju sirinu freze....smem da stavim a da ne preopteretim motor !?Koji...malcer ? Ja sam totalni pocetnik ....pomozite. Za sada sam samo vozikao traktor po seoskim putevima da se..malo naviknem na njega i to je sve !Kada..i kako se ukljucuje bokada, ona ispod sedista ? Ima li uopste potrebe za njenim koristenjem ?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Od priključaka koje može vući za sigurno ti mogu nabrojiti olt pto 2x10'',tanjurače olt 20 diska.Od plugova može vući 1x16'',a negdje i imt 2x12'' (navodno je njih lakše vući od olta jer manje okreču zemlju...ima ljudi koji će ti potvrditi iz prve ruke) sve ovisi od zemlje.

Blokada diferencijala odnosno špera se uključuje na slinavom,blatnom i sličnom terenu kada ti jedan od pogonskih kotača proklizava. Preporučljivo je uključivati ju kada je stroj bez opterečenja ili s malim opterečenjem jer u protivnom može nakon dužeg vremena doći do oštečenja mehanizma. Kod starta s proklizavanjem potrebno je samo pritisnuti nogom papučicu blokade (stisnuti, NE lupiti,divljački nagaziti svom težinom itd.).kod uključivanja bez proklizavanja ako ne 'upadne' malo prikočiti kočnicom jedan kotač i to je to - bez sile i uništavanja :D .
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Počet ću od zadnjeg pitanja - blokada diferencijala uključuje se pritiskom na papučicu na podu u blizini sjedala, u slučaju kada ti se jedan od pogonskih kotača vrti na mjestu, pa traktor zbog toga stoji. Nije baš uputno to raditi na duže vrijeme, nego samo u iznimnim situacijama. Kad je diferencijal blokiran, nema skretanja traktora...

Što se freze tiče, ja nemam iskustva s traktorskom frezom, ali vjerojatno jako zavisi o stanju i vrsti tla, kao i o dubini radnog zahvata.. Ti ionako imaš na hidraulici mogućnost podešavanja dubine, pa ako teren bude tvrd i zemlja slegnuta, u prvom prohodu nećeš ići toliko duboko.

Već smo raspravljali o tome - razlike od zemlje do zemlje su drastične... Kad sa MTK Goldoni frezam vrt, freza odmah potone do dna već u prvom prohodu, i motor je pokreće bez velikog naprezanja.

Taj isti MTK u vinogradu na ilovastom terenu na proljeće kod prvog frezanja se muči, i noževi ulaze u tlo svega par cm. Kod drugog prohoda idu malo dublje, ali noževi još uvijek sjeku i bacaju velike grude zemlje. Tek kad frezam sljedeći puta, zemlja se usitni i prorahli, a noževi idu maksimalno duboko. Praktički, rezulati frezanja više ovise o stanju podloge, nego o stroju s kojim se radi.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Vladimirec

Ma imta sam si ostavio zato jer mi je jednostavniji i bolji za radit jednostavno sam se zaljubio u IMT-a
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

karlo22 kaže:
Ma imta sam si ostavio zato jer mi je jednostavniji i bolji za radit jednostavno sam se zaljubio u IMT-a


Dobrodosao u "the klub" ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

Bobo kaže:
karlo22 kaže:
Ma imta sam si ostavio zato jer mi je jednostavniji i bolji za radit jednostavno sam se zaljubio u IMT-a


Dobrodosao u "the klub" ;)

ajde tutanj onda iz ove teme , omasili ste i vrijeme i mjesto :mrgreen: i druzite se sa pogresnim ljudima :blackeye
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Vladimirec

savoris kaže:
Bobo kaže:
karlo22 kaže:
Ma imta sam si ostavio zato jer mi je jednostavniji i bolji za radit jednostavno sam se zaljubio u IMT-a


Dobrodosao u "the klub"
;)

ajde tutanj onda iz ove teme , omasili ste i vrijeme i mjesto :mrgreen: i druzite se sa pogresnim ljudima :blackeye

savorsi gledaj to sa ove strane :D :
svaki bedak ima svoje veselje! :lol: :lol: tako da....
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Nisu uvjeti za rad,nažalost danas zapalo još snijega... :roll: Studiram sad prek zime tu rusku tehnologiju :D ,struju preciznije - koma :oops: .
Razmišljam kako napraviti okvir protiv prevrtanja i kamo ga učvrstiti,dolje na bočni prenos nemože zbog kabine,valjda su blatobrani dosta čvrsti :scratch .E da da pitam dal kod tehničkog mora okvir biti atestiran,dal si možemo to sami napraviti itd? Našel sam na netu zanimljivu stranicu gore su uslikani svi(95%) djelova traktora, pogledajte zanimljivo :
http://wwmm.pl/ciagnik-t25-c-2_10.html? ... 683cf2014c
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sasha63 kaže:
Jeste li se smrzli ili uspavali ? :D Nemoguce da niko nista ne pise !Da li je vecina korisnika preuzela i proucila postavljeno uputstvo za T-25 ? ako neko nije link je i dalje :

vidim da je bilo 20 preuzimanja. Ima li komentara,pa da razmenimo misljenja !?

Pozdrav Shasa, i još jednom ti se zahvaljujem na trudu, što si skenirao svaku stranicu, obradio i postavio na net, tako da je sada svakome dostupna!

Moj traktor spava zimski san, akumulator je skinut i stavljen na toplije mjesto. A i ova zima je snježna i hladna, izgleda da ćemo se još načekati koji mjesec, do nekog ozbilnijeg posla.

@v81 - na tvojem mjestu ja bih najradije nabavio kompletnu kabinu, ili pak bih je sam napravio. Okvir bi trebao biti atestiran.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Kabina VTZ T-25A i T25A3 sa sigurnosnim okvirom ,imaju indenticne dimenzije i mislim da ih nije tesko napraviti od pravougaonih cevi,samo ces dimenzije morati da skines sa nekog drugog Vladimirca. A ako si mislio na potpunu zastitu koja bi cuvala i traktor od ostecenja a ne samo traktoristu onda bi mozda trebalo napraviti nesto ovako :

681996463.jpg


778583920.jpg


876819167.jpg


vtz03.jpg


vtz02.jpg


vtz01.jpg


Mada bi i ovo trebalo biti sasvim dovoljno :

mtzt25vladimirecfbf3076.jpg


3530.jpg


po meni,najbolje bi bilo kada bi se napravio ram ovakvog oblika i fiksirao u 6 tacaka:napred za cev koja nosi tegove, na sredini za polusasiju, i pozadi u tackama na kojima se inace fiksira kabina na gumenim podloskama.neko idejno resenje bi izgledalo ovako :

650w.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sasha63 kaže:

Ovo je originalni okvir, kakvog ima i zatvorena kabina... Moj glas ide za nabavu kabine, to je investicija koja se itekako isplati. Ona štiti od buke, od vrućine, hladnoće, vjetra, kiše, prašine, propuha.. Kad se jednom navikneš na udobnost kabine, ja nikad više ne bih kupio traktor bez kabine.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sasha63 kaže:
po meni,najbolje bi bilo kada bi se napravio ram ovakvog oblika i fiksirao u 6 tacaka:napred za cev koja nosi tegove, na sredini za polusasiju, i pozadi u tackama na kojima se inace fiksira kabina na gumenim podloskama.neko idejno resenje bi izgledalo ovako :

650w.jpg

Ovo je okvir za ekstremne uvjete rada u šumarstvu, i to za nekoga tko se time bavi svaki dan. Za ratarstvo, prijevoz i odvoz drva iz šume nema potrebe za tako nečim. Pri tome nemoj zaboraviti da se hauba na VTZ-u zaokreće za 90 st prema gore.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Hvala na savjetima i priloženim primjerima! To da je najbolje nabaviti cijelu original kabinu u potpunosti stoji. ALI nije ju baš najlakše nabaviti,ako bude prilike, svakako.Pošto obrađujem malo zemlje oko 5 jutra +livada+malo u šumu,mogu birati vrijeme kad bum to radil tako da cijela kabina nije neophodna.Navikel sam se na 'otvoreni' traktor a ovo s okvirom je radi tehničkog,uglavnom.Imam na umu ovak nekaj:

Zanima me kakav je postupak kod atesta okvira,dal to rade u stp,kod ovlaštenog majstora ? Imam još vremena do 10. mjeseca ali sad planiram da nebude u zadnji tren kako,zašto,pa kaj je i to trebalo?... :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh