• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

Sasha63 kaže:
Jeste li se smrzli ili uspavali ? :D Nemoguce da niko nista ne pise !Da li je vecina korisnika preuzela i proucila postavljeno uputstvo za T-25 ? ako neko nije link je i dalje :
A tko biga molim te upalio po toj zimi :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

ja se redovno vozikam , stavio na njega lance i sluzi mi za cupanje iz jaraka neopreznih vozaca :blackeye
evo bas danas sam izvadio 2 unesrecena , i otjerao ga kod drugara da zavrsimo onu kasiku na njemu
ali lance mu ne skidam :mrgreen: dok seva ne zapjeva :lol:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

savoris kaže:
ja se redovno vozikam , stavio na njega lance i sluzi mi za cupanje iz jaraka neopreznih vozaca :blackeye

Sva sreća da IMT-i sad ne mogu upaliti niti sa upaljačem, inače bi i njih morao vaditi iz koje kakvih jaraka.. :D :lol:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Ovakav okvir samo "radi tehnickog" mislim da je ne samo nebezbedan i da niko normalan ne bi izdao atest za njega vec je i besmislen ! Sta ce ti okvir oslonjen samo na zadnje blatobrane radi sminke ? Pa to jednostavno ne sluzi nicemu !Mislis li da bi imao ikakvog efekta u slicaju prevrtanja ?Ako ce te vec kostati...a hoce! , ako ces vec uloziti trud...a moras !, onda bar napravi nesto sto ima smisla !To je naravno samo moje skromno misljenje, ali blatobrani nisu nosivi element i zguzvali bi se prilikom prevrtanja.Ako vec ne mozes da kupis celu kabinu , bar mozes da se potrudis i napravis sigurnosni okvir kakav je na njoj a to je slika koju sam ti stavio a VTZ ponovio! Dimenzije ces lako skinuti sa svakog Vladimirca koji ima kabinu a moze ti i VTZ poslati...ako je raspolozen. Na nju mozes da stavis i neko plexi-staklo kao sofersajbnu i platneni krov , cisto da te ne bije vetar dok vozis, ili je zastaklis celu ako zelis.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sasha, sigurnosni okvir malo je drugačije definiran, da bi on uopće prošao homologaciju, mora proći određena ispitivanja, u kojima se pokazuje da je dovoljno čvrst i otporan na opterećenja kod prevrtanja. On u svakom slučaju nije pričvršćen (samo) na blatobran, a kod prevrtanja njegova je uloga da zaustavi traktor od daljnjeg tumbanja.

http://www.cvh.hr/cvh/homologacija/homo ... ktora.aspx
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

Sasha63 kaže:
Ovakav okvir samo "radi tehnickog" mislim da je ne samo nebezbedan i da niko normalan ne bi izdao atest za njega vec je i besmislen ! Sta ce ti okvir oslonjen samo na zadnje blatobrane radi sminke ? Pa to jednostavno ne sluzi nicemu !Mislis li da bi imao ikakvog efekta u slicaju prevrtanja ?Ako ce te vec kostati...a hoce! , ako ces vec uloziti trud...a moras !, onda bar napravi nesto sto ima smisla !To je naravno samo moje skromno misljenje, ali blatobrani nisu nosivi element i zguzvali bi se prilikom prevrtanja.Ako vec ne mozes da kupis celu kabinu , bar mozes da se potrudis i napravis sigurnosni okvir kakav je na njoj a to je slika koju sam ti stavio a VTZ ponovio! Dimenzije ces lako skinuti sa svakog Vladimirca koji ima kabinu a moze ti i VTZ poslati...ako je raspolozen. Na nju mozes da stavis i neko plexi-staklo kao sofersajbnu i platneni krov , cisto da te ne bije vetar dok vozis, ili je zastaklis celu ako zelis.

sa svime se apsoluto slazem osim sa pleksi-glasom TO NI SLUCAJNO NE STAVLJATI NA KABINE posto puca kao i obicno staklo , to te rasijece dok si rekao keks
samo kaljeno ili dvoslojno staklo , sve ostalo je RIZIK , ili eventualno ona prozirna cerada o njoj je vec bilo rijeci u nekoj drugoj temi cini mi se :scratch
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Neznam kolko ste to dobro vidli,ali i ispod blatobrana je složena konstrukcija-crne cijevi. kolko sam videl vani na starijim strojevima(novi svi imaju kabinu) dovoljan je 'samo' takav okvir ali je pričvrščen direktno na trube.
 
Z

zlatan

Guest
Re: Vladimirec

bok drustvo dali mi more neko reci dal se moze na t25 deti prvi pogon?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Vladimirec

sumnjma da moze
ali mi se ovih dana muti diej po glavi da se to prikaci na kardan zadnji posto nema izlaz iz mjenjaca i neki multiplikator koji ce se uskladiti uz sve to i deri.............
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

matrix123456 kaže:
sumnjma da moze
ali mi se ovih dana muti diej po glavi da se to prikaci na kardan zadnji posto nema izlaz iz mjenjaca i neki multiplikator koji ce se uskladiti uz sve to i deri.............

onoga koji to uskladi kod vladimirca ja poljubim u :butthead:

imas ovaj T30 on ima prednju vucu , sistem ti je kao na 2048A
agroinform_20091118204552_t30_001_640x480.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Vladimirec

ma cudni su ti vladimirc 31ks samo zadnja vuca a vuku ko ludi
ma sve se moze kad se hoce
mocno izgleda ovaj t30
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: Vladimirec

Stvarno je suludo govoriti o konjima, ali opće je poznato da su ruski konji naj nešto a japanski naj nešto. Jer 1ks = 1 ks nema tu govora, samo sjedni u ruski auto od 90 ks benzinac i sjedi u njemački benzinac ili dizel sa turbom, a pogotovo japanski mlinci za kavu :lol: Vjerovatno ruski agregati isporučuju veću snagu i momenat pri nižim okretajima. To je tek VW nedavno pokušao napraviti sa svojim benzincima, da pri 2200 okretaja ima maksimalni okretni momenat. Ako rusi to znaju sa benzincom napraviti od davnina, dizel im je tek igračka. I nemre me nitko uvjeriti da ima nešto bolje od ruskih konja, ako se jedinice za snagu mogu komparirati :scratch
 
Z

zlatan

Guest
Re: Vladimirec

savoris kaže:
matrix123456 kaže:
sumnjma da moze
ali mi se ovih dana muti diej po glavi da se to prikaci na kardan zadnji posto nema izlaz iz mjenjaca i neki multiplikator koji ce se uskladiti uz sve to i deri.............

onoga koji to uskladi kod vladimirca ja poljubim u :butthead:

imas ovaj T30 on ima prednju vucu , sistem ti je kao na 2048A
agroinform_20091118204552_t30_001_640x480.jpg


uglavnom to su isti motori t25 i t30 valjda? samo kaj ovaj ima prvi pogon pa me zanima dali je ko videl da je probal slozit prvi pogon jel bi trebalo mjenjat gitribu ili se da tak nekak slozit
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

U kućnoj radinosti to je gotovo nemoguća misija, jer bi trebalo kompletno rastaviti mjenjačku kutiju, ugraditi unutra dodatne zupčanike, a tu je i još jedno dodatno kučište za pogon prednjeg mosta, koje je našarafljeno ispod postojeće kutije mjenjača. Još ti treba i kompletni novi prednji most, s kotačima većega promjera, i naravno kardanska osovina koja sve to povezuje.

Totalno neisplativ posao, više bi se isplatilo kupiti takav rabljeni traktor. Inače, ovako izgleda pogon prednjeg mosta na izlazu iz getribe:

DSCI0074.JPG


A zbog čega tebe toliko zanima ugradnja prednjeg pogona, za kakve poslove bi to koristio?
 
Z

zlatan

Guest
Re: Vladimirec

nije bas da me jako to interesira nek kad sam videl t30 pa sam si razmisljal kak bi bilo dobro imat .a videl sam jednog t30 prvi kraj pa sam mislil da je vec neko probal
 
Z

zlatan

Guest
Re: Vladimirec

bok društvo nešto ste se u čutali dali mi more neko pokazat kak bi trebali biti španeri na rukama hidrulike
 
Z

zlatan

Guest
Re: Vladimirec

znaći da baš moraju ići na križ.a nemre se napravit da budeju kak na imt,ursusu i drugima
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Kad bi pročitao malo unatrag baš ovu temu, mogao bi pronaći prilično fotki i rasprava o tome. Valjda je tebi lakše pretražiti forum, nego da mi za svakog novog ponavljamo isto?
 

Najnoviji postovi

Na vrh