• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@vica , pa slični su i svi ostali tratkori sa uključivanjem pa ih nemožemo opet svrstavati u isti koš , razlika između T40 i 2048 je i više nego drastična

@gogo , to je problem neznanje ili konverzija , mnogi nemaju pojma kolika je prava snaga vladimirca pa onda lupaju svakojake gluposti koje su čuli od komšije ili negdje ne pijanki
Drugi problem je konverzija KW-KS pa dođe do kuršlusa
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Upravo sam hteo reci dal nije mislio na noviju seriju VTZ2032-2048. Zar nije sistem ukljucenja i rada prednje vuce slican kao na T40. Nisam mislio da su delovi identicni nego uopsteno na sistem rada prednje vuce

Prednja vuca radi na isti princip!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Imas ovde temu o novijem VTZ pa pogledaj jer mislim da je bila neka slika . Po meni ako je taj noviji izbegao bih ga ili eventualno 2032 dosao u obzir.Jaci motor ce mu pojesti menjac Savo nisam uporedjivao T40 i VTZ 2048 nego sam rekao za sistem prednje vuce i ukljucenje da je slicno ili cak identicno na T30 i T40 . Tad nigde nisam pomenuo VTZ2032 i 2048
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Savo-ja ti se baš ne kužim u Vladimirca,a kolegi crko internet,pa sam se ja raspitao... Em je krivo čuo,em nije traktor ni vidio,ali hoće da stvori bar neku sliku u glavi...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
T30 izgleda ko i ovaj T25 a noviji 2032 -2048 je sve skoro drugacije i izgled isto . Ukucaj na internetu slike od njih pa ces videti razliku .A mislim da ih ima i ovde u temi VTZ2048
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Svaka čast (kukasa) stvarno si uporan,ma neče on tebe . dobro je sto si našao gdje je bio problem i ujedno nam skrenuo pozornost šta se može desiti. Vjerojatno neka mala nepažnja i eto ti piz..... ustvari pun kufer posla Ali nesekiraj takvi smo ti mi svi, samo često to nečemo priznati .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
možda ćete me proglasiti ludim ali vjerovatno nećete ne pogriješiti kada pročitate ostatak teksta :rolfer:

riječ je o famoznom usporenju prve brzine , noćas se probudim i padne mi strašna ideja da umjesto da usporim prvu brzinu i zamijenim njene zupčanike , te zupčanike stavim umjesto druge brzine


trenutni raspored brzina na vladimircu je
I-1,79
II-2,64
1-6,4
2-8.1
3-9,4
4-11,9
5-14,9
6-21,9 kmh
znači ogroman nedostatak ovoga rasporeda je velika ''rupa'' izmedju ove dvije boldane brzine

ako bih zamijenio samo zupčanike prve brzine onima usporenima raspored bi bio ovakav , ovaj raspored bi mi smetao jer bi mi usporio dosta i ''radne'' brzine
I-1,33
II-1,96
1-4,76
2-7
3-7,8
4-11,4
5-14,3
6-21 kmh
znači ovaj raspored mi se ne svidja zboh usporavanja i radne rzohodne sa 2,64 na 1,96 pa bih u baliranju sa većom masom opet išao neodgovarajućom brzinom , ovaj put još sporijom

ja bih složio mjenjač tako da bi dobio ovaj raspored brzina
I-1,79
II-2,64
1-4,76
2-6,4
3-7,8
4-9,4
5-14,3
6-21 kmh stim da bi mi onda došao malo veći razmak izmedju 4 i 5 brzine ali to mi i nije toliko bitno

onda bi raspored brzina na ručici mjenjača bio ovakav
1-2-------i-II
5-6-------3-4
ako šta nisam zeznuo u ovim silnim preračunima
uglavnom meni se čini jako izvodljivim ova zamisao , samo ostaje pitanje da se otvori mjenjač i vidi ima li dovoljno mjesta na drugom snopu gdje je zupčanik od 36 zuba da se stavi onaj od 41 , ja mislim da bi trebalo biti dovoljno prostora

edit
da ne dodje do zabune , koristio sam podatke iz dva različita kataloga tako da se vide male razlike u brzinama
evo za primjer pogledajte u prvoj tabeli je 6 brzina 21,9kmh a u drugoj 21kmh , znači nešto drugo je uticalo na to , možda veličina guma ili ko zna . uglavnom to je mala razlika i svrstavam je pod toleranciju

Pošto sada treba da zamijenim zupčanike od prve brzine na ovom novokupljenom vladimircu u velikoj sam nedoumici šta da namontiram
Ako radim klasični usporeni mjenjač ne sviđa mi se raspored brzina u potpunosti
Ako radim ono što sam ja uradio na mom vladimircu izađe me poprilično jer onda treba većinu zupčanika da mijenjam a dobri su
A ne sviđa mi se ne onaj neusporeni majku mu

Molim prijedloge , gore u postu su primjeri
 
E

el pibe

Guest
Ne znam kamo da postavim pitanje pa cu pitati ovdje,znalaca ima dosta... Postoji li Vladimirec T32?

Postoji,imam ga ja samo nije T32 nego je R32.To je specijalna izvedba sa takvim prečnikom zadnjih guma:icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ona razlika u brzini traktora u katalogu mislim da nije greska ,nego je u zavisnosti od tipa bos pumpe koja je montirana i dozvoljenih obrtaja motora. Na najstarijoj verziji koliko se secam najveci obrtaji su 1600 rpm a za vecinu kasnije 1800rpm. Mislim da neki su cak imali zadnje serije i 2000rpm. Ako je izvodljiv tvoj zadnji proracun ,bilo bi skoro idealno jer najmanje bitna je po meni razlika izmedju 4-5 brzine i raspored gde ce koja biti a raspored na slici koji si postavio meni cak se vise svidja . Ali pitanje je samo izvodljivosti i prostora a znajuci te spakovaces ti to samo tako. E sad meni sto nije jasno to su prve dve tabele. Na prvoj je prikaz otprilike mojeg tipa menjaca sa 2 palice. Ako se zamenu zupcanici ona 3 kom koliko se secam od sklopa 1 brzime trebalo bi da se uspore I i II i radna 1 i 3 ,bar koliko sam nesto skonto u ludoj glavi. Ali mi nije jasno kako se po njima onda sve brzine fakticki usporavaju promenom ta 3 zupcanika u katalogu. Tu meni nesto nestima
 
Posljednje uređivanje:

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Sviđa mi se ova tvoja zadnja verzija zbog rasporeda brzina na biraču samo ,ma gledam ovu sliku u katalogu pošto nemam otvoren mijenjač ,tu bi se morali svi zupčanici od brzina mijenjat il misliš da bi evenzualnom zamijenom mijesta zupčanika (ako je to uopče moguče ) dobio ovako dobar raspored brzina .I još nešto one dvije jako spore ,kako si dobio u onoj drugoj verziji njih usporio zar one nepokreču traktor preko kardanskog vratila koje je u dnu mijenjača
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pokreću se preko kadranskog ali pitanje je dali stavljam kombinaciju 18-39-18 ili 15-42-15
E onda u prvom slučaju (fabričkom) su te dvije spore normalno a u drugoj varijanti malo sporije

Za ovog vladimirca što radim sam naručio 15-42-15 a na mome koji ima ono usporavanje prve na moj način 18-39-18 , stim da je umjesto zupčanika od druge 21-36 stavljena prepravljena kombinacija od usporene prve 15-42
Razumiješ ?
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Znači ti ustvari mijenjaš zupčanike svih brzina ako sam dobro shvatio i ajmo reči da mi je to jasn ali mi još nije jasno kako češ dobiti onaj raspored na biraču brzina?:icon_cry:

Evo malo sličica mog traktorčića. Radovi privedeni kraju.

Eto još malo sličica...
 

Prilozi

  • CAM00100.jpg
    CAM00100.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 526
  • CAM00104.jpg
    CAM00104.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 426
  • CAM00105.jpg
    CAM00105.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 622
  • CAM00106.jpg
    CAM00106.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 3,622
  • CAM00107.jpg
    CAM00107.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 618
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jako lepo nema sta , standardi se podizu i bodu oci. Lep vucnik samo ga makni odatle na donju plocevinu. Mnogima su pocupani vijci sa ploce oko kardana ,a desavalo se da se i gornja upora iscupa iz rezervoara. Kod mene je dosao sa pocupanim donjim vijcima tako da prilagodjavam sad vucnik upravo za donju plocevinu gde je kuka fabricka
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo ovako , fabrička postavka zupčanika onih mjenjača koji nisu usporeni je
1-39
2-18
3-29
4-zaboravio sam :(giggle):
5-21
6-36
X-18
I tada je raspored brzina na ručici ovakav
2-4----------I-II
5-6----------1-3


Ako se radi o fabrički usporenim mjenjačima , idu zupčanici :
1-42
2-15
3-29 ili 30 , nisam siguran
4-opet zaboravio
5-21
6-36
X-15
I onda je raspored na ručici
3-4------I-II
5-6------1-2
Razlika je boldana


Moj mjenjač izgleda ovako
1-39
2-18
3-30 ili 31
4-opet luda glava ali je manji za jedan zub od onoga koji sam zaboravio
5-15
6-42
X-18
I onda je raspored :
1-3------I-II
5-6------2-4

Primjećujete da je zupčanika broj 3 povećan , znači povećao sam brzinu 5 i 6 tako da sada ide brže što mi znači jer radim dosta transporta , mislim da mi je odnos u njima 30-24 umjesto 29-25 ali nisam siguran u broj zuba
 

Prilozi

  • mjenjaci.jpg
    mjenjaci.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 384
Posljednje uređivanje:

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
Jako lepo nema sta , standardi se podizu i bodu oci. Lep vucnik samo ga makni odatle na donju plocevinu. Mnogima su pocupani vijci sa ploce oko kardana ,a desavalo se da se i gornja upora iscupa iz rezervoara. Kod mene je dosao sa pocupanim donjim vijcima tako da prilagodjavam sad vucnik upravo za donju plocevinu gde je kuka fabricka

vijeruj da dok sam radio ovu poteznicu razmišljao sam o tim vijcima na kardanskom oku i meni se to činilo slabo.Problem je što ja onu originalnu poteznicu nemam druga stvar kao što vidiš traktor sam spustio u naj niži položaj i poluge hidraulike postavio u one najisturenije rupe na konzolam .U katalogu vidim kako izgleda ta originalna poteznica ali niti tu nevudim gdje bi se ona montirala .Tu kod mene takvi traktora gotovo da nema pa nemam gdje vidjeti kako to izgleda kada je namontirana ipoteznica i hidraulika, pa ako netko ima bilo bi dobro da uslika i szavi sličicu pa da vidim , hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Originalni gornji vucnik ide na poluge tako sto se ubacuje poprecna stangla na koju dolazi vucnik i ukrsni lanci obavezno. Ni ja to nemam jedino da vidim na jednom vlatku ovde ako ga ugledam da slikam jer kod njega je mislim ta originalna koju je dobio. Mnogo se lakse manevrise sa prikolicom . Ti nemas donju U plocu koja se srafi u plocevinu gde su i poluge zakacene a tu ide kuka za jednoosovinke ili donja poteznica kako je ko zove. Imam neke slike iz kataloga al neznam preneti ovde . Pokusacu jedino ovog vlatka slikati
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Znači ti ustvari mijenjaš zupčanike svih brzina ako sam dobro shvatio i ajmo reči da mi je to jasn ali mi još nije jasno kako češ dobiti onaj raspored na biraču brzina?:icon_cry:

Evo malo sličica mog traktorčića. Radovi privedeni kraju.

Eto još malo sličica...

josipm

super svaka cast za radove vlado je prelep ovakav ce i moj biti na leto zagarantovano.
zasto nisi malo nijansu boje odvojio motor od limarije mozda bi bilo jos lepse ili ipak gresim sve u svemu si dobro odradio prelepo izgleda
 

tomi32

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
16
ej imam pitanje nedavno sam kupio
vladimirec T25A sve super radi osim
hidraulike neče mi ostat ručica u
plivajučem položaju sve ostalo radi
diže spušta osim tog plivajučeg
mislim radi on ali ne ostane ručica dole
nego se vrati u neutralni položaj..
 

Najnoviji postovi

Na vrh