• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod nas u Hrvatskoj nesmiješ imat plexiglas po zakonu,dozvoljena su samo stakla(kaljena)sa žigovima!!
Kabina mora imat sva stakla pa i zadnje inače ne puste na tehničkom pregledu!
 
E

el pibe

Guest
Plexiglas u kombinaciji sa specijalnom 3M folijom koja se koristi za protuprovalna stakla i stavlja se na kuće u regijama gdje haraju tornada baš zbog toga da drže obično staklo da se prilikom pucanja ne može raspršiti.Možeš skakati po njemu i lupati i niš nebu odletilo.Jako dobra stvar tak da riješimo i raspršivanje pleksija i neke prednosti koje ima pred kaljenim staklom.Kaljeno staklo kod pucanja te nemre izrezati ali dovoljan je jedan komadić da ti uništi oko.Tak da nije najsretnije rješenje koje je čovjek izmislio.A kaj se tiče tehničkog i zakona sve ovisi u kojoj si regiji negdi nebuš prošel zbog puknutog žmigavca a ima i mjesta gdje prolaze takvi krševi da me ih strah pogledat a kamoli da bi čovjek sjel na takav stroj i vozil ga.Ja znam da pleksi nije po zakonu ali po meni u kombinaciji sa ovom folijom daleko bolje od kaljenog stakla.Nije ni po zakonu da ljudi voze na ložu ali voziju.Kod mene niti največi mangupi to ne delaju jer malo malo nekog štopaju i uzmu gorivo na analizu.Ak je nekaj po zakonu ne mora značiti da je i najbolje rješenje.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kad smo vec kod stakala,ima jedno iskustvo. Ova stakla na originalnoj ruskoj kabini su djavolski jaka. Prije nesto vise od godine,kisa padala danima,kolega ostavi traktor na njivi,odroni se zemljiste i traktor se prevrne i ode u provaliju. Kasnije ga vitlom vukli vise od 150 m na bocnoj strani,nijedno staklo nije puklo.
 

goranxz

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
3
pozdrav svim clanovima ovog foruma i ostalih foruma pa kliko ih ima, kupih vlajka t 25 a sa 416 sati rada godiste 87 sta treba prvo odraditi na njemu pre upotrebe istog
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
goranxz
Promjeni ulje,ocisti dobro filter ulja,on se ne mijenja,pere se u nafti. Promijeni filtere goriva,provjeri da li ima lufta u volanu,provjeri vijke na bocnim reduktorima da se nisu popustili. Skini onaj poklopac iza turbine hladjenja i isperi motor sa vodom,vjerovatno je nakupilo prljavstine. Koliki ti je pritisak ulja motora na leru?
 

goranxz

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
3
hocu provericu sve, pritisak ulja na leru i zagrejanom ne u oranju samo voznja 3,5 do 3.8
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Dobar je to motor,jel traktor radio ili je lezao!? Ako si ti sati tacni trebao bi imati fabricke gume.
 

goranxz

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
3
Radio je ali je malo zemje obradjivao.Ima blombe na bos pumpi i sajli sa merac radnih sati.Lezao je zadnjih dve godine i za to vreme samo prednja leva je na 0.5 bara ostale ok.Gume su jos fabricke orginal prednje 1,5 cm zadnje 2,5 cm dubina sare.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kabina je pred kraj sto se tice bravarskih radova. Uklopljena je i jos vrata da napravim i povarim na mestima i izbrusim , ali lakse ce to biti kad je skinem dole A sad ce se i auspuh prepraviti. Nesto sam bas oran da seckam
PbqAMxc.jpg
mislim da ce biti dovoljno lako uci
Sj1aBwy.jpg
 
E

el pibe

Guest
Samo naprijed Vica:(y):Dobro bude to ispalo,kabina je jako dobra stvar za traktor iz više razloga.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
vica, a ona štanga u visini očiju...pa kad još dođu gume oko stakla...
trebal si ju skroz odozdo onda kosu napravit, tak da je staklo naprijed cijelo...
...a možda nakon prvih par sati adaptacije na to šoferu više neće smetati...:icon_thumright:
 
E

el pibe

Guest
Vica jedino na što bi te upozorio jesu stepenice.Koliko vidim da su fiksne malo je slika mutnija možda griješim.Ja sam svoje riješio sa dva M12 vijka u slučaju neke intervencije,skinu se za minutu a puno je lakše priči ako imaš neke intervencije a na (polovici)ima podosta toga i sa lijeve i desne strane.Od pristupa hidrauličnoj pumpi,otvor za kuplung,brava mjenjača,kučište volana,izmjena ulja u hidrauličnoj pumpi.Tamo je "gužva" a stepenice su baš na putu.Razmisli još stigneš intervenirati.Inače ćeš morati kod bilo kakvog remonta puzati ispod traktora i zavlačiti se ispod.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ona cev na sredini uopste nesmeta vidnom polju samo me nervira zbog izgleda ali i to sam razmisljao da je okrenem kontra. Dole veliko staklo i vertikalno a malo ce doci gore zakoseno i ide ram sa staklom koji se otvara. Leti na vrucinama ce dobro doci to resenje. Stepenice su fiksne i ostace tako i to je samo jedna precaga ali malo je napolje izvucena i prostora ima prilicno ako se sta radi ali i nema na ovoj strani skoro sta. Na desnu se nece ulaziti jer se zatvara donji deo limom a gore staklo. Samo leva vrata ce biti . Imam u planu razvodnik hidraulike da izmestim ka nazad i najverovatnije u taj deo da rucica bude pri ruci kad radim .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Konacna verzija je sad ovakva. Stigle su i cevi za vrata i sitne detalje i jos njih da uradim kad stignem
sscRKy9.jpg
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Y2pHiqB1P3o[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PFmnwuKFiak[/YT]
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=sb9TZHw2je4[/YT]
vlado rasturio ove godine kod nas
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh