• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ma savo je majstor foruma, jedino mora pod hitno nabaviti i jednog takvog starijeg vladimirca...:icon_lol:
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
imali neko predstavu de moze da se nadje jedan t30 ... ili da se na vladiku odradi prednja vuca dali je to izvodljivo ....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Auuu veseline nezna se koje je pitanje zesce.T30 se kod nas takoreci samo na slikama da videti jer sam samo jednog u zivotu video i to na vucnoj prikolici kad je uvezen odnekle.A prednju vucu ugraditi je malo mnogo komplikovano.Lakse ti je uzeti t40 duplaka nego i razmisljati o ovim pitanjima ako ces da budem iskren. Ja sam danas kupio jednu kabinu da preradim za vlatka a izgleda ce ici uz minimalne prepravke.Jos semo videti dok malo vremena uhvatim da se ubaci u radionicu .Nezna se od cega je ali ima samo na levoj strani otvor za vrata tako da mislim da je od neke gradjevinske masine ili slicno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nemogu da se sjetim ali neko od članova ima tog T30 i mislim da je čak bio i na prodaju , ali izgleda se stari i nemogu da se sjetim.


Evo ja večeras na ''malom'' vladimircu zamijenio druk ležaj jer se bio raspao , skoro sam mu stavio novu lamelu ali nisam imao ležaj i vidio sam da je pri kraju ali morao sam da sastavim jer mi trebao traktor.
Dobio je nov ležaj i usput sam malo sredio one jake vodove struje do alnasera i razlika u verglanju je osjetna , očistio sam i onu kontakt pločicu i vijke unutar magneta , rotor i stator su skoro premotani , četkice i nosač četkica nov tako da je sada alnaser bukvalno nov.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Druk lezaj pasuje od nekog francuskog kombija ili kamioncica i dosta je kvalitetniji. Nisam siguran tacno od cega al znas kome da se javis i pitas jer od njega sam tu informaciju dobio
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nasao sam ovu kabinu povoljno da je upakujem na vlatka i prilicno dobro ce da stoji samo se mora produziti pozadi za 10cm. Ali nema mnogo prepravke koliko sam premeravao. Jedino mi fali levo staklo sa vratima
viewer.php
[/URL][/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Malo je nezgodna zbog ovoga sakrivljenja prednje šajbe , kako je ući?

Vrata lako napraviš , cjevčica 20X20mm i časkom se to uradi.
Stakla i hederi su najskuplja stavka. To je mene odralo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Stakla sam poskidao sva da bih je ocistio i ofarbao a fali mi ono malo ispod foferke i za leva vrata. Na desnoj strani nema vrata nego je jednodelno staklo skroz umesto vrata. Hocu da je uglavim da prednji stub ispod soferke dodje na one rupe iznad akumulatora sto imaju u limu i nazad samo produzim za 10cm i bice taman do kraja blatobrana. Mislim da onda nece biti problema sa ulaskom jer prilicno je visoka. Ali opet sve ce se videti na licu mesta samo sto opet imam problem da udje sve to zajedno u radionicu jer koliko sam odmerio oko 2,7m ce biti visoko zajedno sa vlatkom u srednjem povisenju.Tako da cu morati kod strica otprilike u garazi da montiram
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Ma kako god da bude tesko uci sad u ovom vremenu nije problem ja imam org.kabinu skinuo sam je jos proljetos u namjeri farbanja al nikako da se nakanim pa mogu reci kabina valja pola traktora i ova izgleda da ce dosta dobro da se upasuje
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pozdrav za sve vlasnike Vladimireca. Imam nekoliko nedoumica,skoro sam kupio Vladu,sad imam dva. E sad me nesto muci na ovom drugom. Recimo hidraulika koja uredno radi,ali mi premalo digne prikljucak,a cilindar odradi svoje. Prije nekoliko postova SAVORIS je spomenuo hidraulicnu pumpu vece snage koju je nabavio. SAVORIS,kakva su iskustva sa njom,moze li ona sluziti i kao pumpa volana,naravno sa prioritetnim ventilom? U prvim stranicama foruma sam nasao sliku boshpumpe koja izgleda kao na T40,znaci klipna. Zanima me da li ih ima u prodaji? Hvala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ako premalo digne priključak a hidraulika radi uredno onda treba da one ruke malo zakreneš na ricnovima da dobiješ željenu visinu dizanja , ili za pru pomoć da probaš sasvim skratiti one regulacione vijke.
Nisam još montirao tu pumpu.
Da nebi došli do zablude , ta pumpa nije JAČA nego većeg kapaciteta.
Pretpostavljam da bi mogla da se podijeli prioritetnim ventilom jer je za 40% većeg kapaciteta nego postojeća na njemu.

Klipna PVP ima da se nabavi ali je preskupa da bi se to radilo , bar meni je bilo preskupo pa sam pristupio improvizaciji 4klipne.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
I ja sam nesto kontao da treba podici ruke na ricnovima. A vijci su skraceni skroz. Kako sluzi ta cetvoroklipna? Koliko je komplikovano napraviti lazne uloske? Da li bi bilo pametno da samo vratim onr dvije cijevi u rezervar?

SAVORIS
PVP mi je za reparacije,a cifra velika pa zato kontam da kupim novu ili da se posluzim tvojom inovacijom.

I zamalo da zaboravim,pokazala mi se vlaznost na unutrasnjoj strani bocnih reduktora,znaci na spoju sa diferencijalom. Jesu to otisli semerinzi diferencijala? Koliko je to komplikovano zamijeniti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Četvoroklipna za sada služi dobro ako izuzmemo problem da mi negdje malo ''falšira'' zrak.
Bošista mi je pričao kako mu je problem uštimati samo dva elementa pa sam mu dao da mi uštima sva 4 i onda sam napravio dva lažna , nije teško napraviti lažnjake , samo je bitno da nafta iz predpritiska ne ode u kućište pumpe.

Za semeringe moraš skinuti bočne reduktore pa vidjeti šta je u pitanju , lako ih je zamijeniti (semeringe) kada skineš reduktor.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Hvala Savo. Moram se malo pozabaviti sa PVP. Radi ova jos,al osjecam da je pri kraju. Ako moze informacija,koliko kosta ta nova hidraulicna pumpa,NŠ 14 ili NŠ 16?
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Pozdrav,dali netko zna mi reci kod zamjene zadnjih poluosovina sta je jos dobro ili se mora zamjeniti i kolika je otprilike cijena dijelova,onako informativno,nisamtrenutno u Hrv.pa nemogu nazvati ove naše dealere,Savo ti to imas u malom prstu vjerujem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ja nisam dobro razumio pitanje. Zašto bi ih mijenjao ? Pukle ili krive?
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Savo kad smo vec kod tih poluosovina kakvo je ponasanje traktora ako su malo krive poluosovine kako mogu primjetiti mislim sta se tacno dogadja.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Trza pri kočenju i ljulja kad je zakvačena jednoosovinka sa teretom,jel ima da je netko mjenjo u skorije vrijeme?
 

Najnoviji postovi

Na vrh