• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Hvala Savo. Moram se malo pozabaviti sa PVP. Radi ova jos,al osjecam da je pri kraju. Ako moze informacija,koliko kosta ta nova hidraulicna pumpa,NŠ 14 ili NŠ 16?

U Rumi je 25 eur hidraulicna pumpa jer sam je skoro uzeo. Za nekog ko ima dil sa njima i jeftinije. Ja moram skracivati kabinu jer je previse visoka. Skoro 3m je od zemlje kad je postavim a mora se jos i prepravljati. Sad razmisljam sta da radim ,dal da je skracujem ili drugu nabaviti.Pola stakala bih morao naruciti ako je skracujem tj 4 komada ,samo prednja soferka i zadnja 3 stakla mogu proci po dimenziji skracivanja kabine
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ruki
Po meni je bolje rjesenje da ih skines i odneses kod tokara. Sigurno su ove stare boljeg kvaliteta,a i manje ce te kostati.

vica
Nije ti to isplativo. Ta 4 stakla ce kostati 50% vrijednosti polovne kabine. Bolje rjesenje je kupiti drugu,ili vidi kod nekog dilera traktora da ti mijenja za kabinu od nekog ursusa ili IMT-a,fino mu legne. Ta pumpa sto si ti kupio,jel veceg kapaciteta od standardne? Meni treba takva,hocu da stavim prioritetni ventil za volan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Dali je normalno navece kad vozim traktor da izbacuje zige na auspuh pogotovo ako idem pod malim gasom neko vreme pa onda ocepim po gasu imam osecaj kao da je neki bravar zaluto kod mene u klipove sa brusilicom...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Vjerojatno garež sa klipova izbacuje, to sam i ja znal na ursusu primjetiti da lete van iskre po noći! Po danu ih nažalost ne vidim!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
hehe, iskre lete, a pogotovo kad imaš onaj auspuh prema dolje, jednom sam tak i sijeno zapalio...:(rofl):
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Slabodadooo;1154236]Ruki
Po meni je bolje rjesenje da ih skines i odneses kod tokara. Sigurno su ove stare boljeg kvaliteta,a i manje ce te kostati.

vica
Nije ti to isplativo. Ta 4 stakla ce kostati 50% vrijednosti polovne kabine. Bolje rjesenje je kupiti drugu,ili vidi kod nekog dilera traktora da ti mijenja za kabinu od nekog ursusa ili IMT-a,fino mu legne. Ta pumpa sto si ti kupio,jel veceg kapaciteta od standardne? Meni treba takva,hocu da stavim prioritetni ventil za volan.[/QUOTE]

Slabo se kuzim u to ali mislis da poravna stare sto mi bas nije jasno ili istokari nove po starima?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kontam da ih poravna,ukoliko bude moguce. Kolega je slomio poluosovinu,kupio novu,cini mi se da je fina cifra,ali nije zadovoljan,jer je nakon manje od godinu i ova pukla. Sad je napravio kod tokara od neke stare poluosovine kamionske.
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Kod mene na kabini napred je staklo a okolo pleksiglas i to dosta izgreban. Jel zna neko da li to moze da se polira sa necim i da li to uopste ima efekta ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ma nema tu poliranja , uzmi stakla za kabine i miran si , znači kaljena ili dvoslojna.
Bude ti u Rumi na vašaju onaj što prodaje stakla ''NE TUMBAJ'' ili ''GORAN STAKLO'' ili neko od njih , cijene su pristupačne , prodaju samo kaljena stakla.
Naravno ako je originalna kabina imaju na stanju , mislim da rade i po šablonu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovo je klasicna vlatkova pumpa sto sam uzeo sa 4 nuta. Ima razlike i u nutovima kod nekih serija. Ni ta malo jaca pumpa nije mnogo skuplja jer su mi nudili i tu ali mi netreba .Stakla kod goran staklo iz panceva su prilicno jeftina jer sam sinoc zvao . 4mm staklo je 3000din m2 , 5mm je 3500po m2 a 6mm je 4000din. Naravno rec je o kaljenim staklima a rade i po meri sve samo treba izvaditi sablon po kojem da naprave.
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Znaci nema pomoci mada nije los ni taj pleksiglas al opet pogotovo ko cesto ide po sumi granje ga u momentu izgrebe i posle kao kad bi stavio najlon nista ne vidis:eek::
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pleksiglas izpuca i od sunca i od hladnoće. Kada noću gledaš iz kabine ne vidiš ništa, već vidiš milijun zvjezdica. Prednje staklo i vrata nikako zatvarati pleksijem ako misliš voziti noću.
 

dejan8787

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
27
Prednje staklo je verovatno to kaljeno staklo a vrata i sve okolo pleksiglas tako da se jako lose vidi treba da se menja kad bude bilo uslova staviti sve staklo i mir
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ja sam na ovu moju što sam nedavno nabavio mislil staviti plexi, ali cjenovno me dođe skoro skuplje po kvadratu nego 3+3 lamistal ili kak velite dvoslojno. Dvoslojno mi je cca 240kn po m2 rezano po želji a plexi 250kn.
 
E

el pibe

Guest
Postoji više vrsta plexiglasa.Ja ga imam na garaži desetak godina 8mm "medium bronze".Nigdje nije ispucao skoro ga čitav dan prži sunce.I po zimi se stalno kali jer je radiona grijana.Nigdje nije ispucao i vidljivost je odlična makar je bronca efekt.Samo takav pleksiglas košta više nego kaljeno staklo.A da je dobar po meni bolji od šajbe s time da si ga mogu sam izrezati,izbušiti ili oblikovati kak mi paše.I na šoferšajbu niš ispod 8mm.Jer je površina velika i takva debljina mu daje potrebnu čvrstoču.Za bočne je dosta 6mm.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle lamistal ako pukne isto ostaje u komadu a po meni je staklo najbolje, pričam za kabine, drugo su garaže...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pleksigas u prevrtanju je opasan više nego išta jer puca u oštre komade.
 
Na vrh