• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Nije problem za kontinualni rad nego je problem ako želiš da zastajkuješ na baliranju recimo , drugi problem je šaltanja u brzina ili naprijed-nazad , tada pri savakom pristku na kvačilo gubiš pogon kardana
A to može biti veliki problem kada su u pitanju priključci sa brzim radnim tijelima (kosačica recimo) , to donekle može da se amortizuje sa frajlauf spojkom ali nije to to.

Recimo na frezanju uopšte nemaš problema , čak je jednostepeno kvačilo za frezu po meni bolje nego dvostepeno , daleko bolje.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Savo znas li otprilike da li bi se mogao ugraditi set kvacila i lamele od T30,ono sa 2 papucice kvacila? Koliko bi to kostalo,ja vec ludim zbog kvacila jednostepenog. Ako neko zna, molim Vas za odgovor.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Mislim da bi to trebalo unutar getribe rjesavat,a to je ipak malo komplicirano...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Sad me naljutio Vlatko,da je neko naisao,odmah bi ga prodao. Mijenjao filtere goriva,i ozracivao. Ozracio do PVP,al nikako da mi baci prvu kap na cijev od dizne... Htio sam ga zapaliti. Na kraju ostavim sve i popijem pivo...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sad me naljutio Vlatko,da je neko naisao,odmah bi ga prodao. Mijenjao filtere goriva,i ozracivao. Ozracio do PVP,al nikako da mi baci prvu kap na cijev od dizne... Htio sam ga zapaliti. Na kraju ostavim sve i popijem pivo...

Pametan potez! ☺
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Odvij gore onaj vijak na glavi pumpe , tamo odakle ti izlaze dvije cijevi koje idu prema diznama u sred njih ima čep , njega odvij pa odzrači.

Evo ja na vlatka stavio pumpu NŠ-16 , brzina hidraulike fanstastična , snaga takođe.
 

Prilozi

  • IMG00246.jpg
    IMG00246.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 146

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
To su ti ruski GOST standardi , pitaj boga od čega, univezalna pumpa sa potpuno istim prihvatom.
 

ipetricevic969

Novi član
Tu od
5 Kol 2015
Poruka
21
A ,koji bi bio protok ulja orginal pumpe i koji je broj okretaja za t.25,da probamo nest izkombinovat malo jace da brze bize,teze terete..da ugeadimo pumpu slicnu al malo jacu:drink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pa upravo sam to i uradio , umjesto NŠ-10 stavio NŠ-16 , mjesto 10ccm sada je pumpa od 16ccm.
Znatno brže diže a što mi je najbitnije više opterećuje motor pa se još bolje osjeti efekat kada se koči hiidraulikom niz brdo.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Savo cesto spominjes to kocene hidraulikom ako ti nije tesko malo pojasni sta i kako mada sad imam kocnice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Recimo kada idem niz brdo , onda kada treba smiriti motor samo potegnem hidrauličnu komadnu koju nemože da izvrši da bi se otvorio sigurnosni ventil , samom tom radnjom trošim snagu koja spusti broj obrtaja motora znači usporim traktor.
Ovo je izraženije na većim obrtajima i bolje funkcioniše.

Jako zgodna stvar jer štedim kočnice a hidraulici skoro pa ništa ni ne smeta jer tako radim već godinama i ništa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Dobar ali sa ovom većom pumpom daleko bolji.
Fazon je što maksimalno štedim njegove obloge kočnica jer se one pri dužim kočenjima brzo pregriju.
Isto tako kočim i sa rusom i sa T40.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Savo.Na vladimircu imam lufta nazad na ramenima.Pogotovo desnom,kad dizem poluge rucno osovina mi zajedno sa ramenom ide gore dole po 2-3cm.Kao da se kuciste razlokalo?Jel postoji tu caura neka ili nesto.Naravno ako razumes na sta mislim.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Znam na šta misliš ali to nisam rasklapao , katalog kaže da nema nikakva piksna.
E sad , uvijek može da se budži nešto.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ljudi,sta je sa ovim pretrazivacem nasim? Pokusavam naci postove u kojima je objasnjeno skidanje bocnih reduktora. Znam da je pisano o tome,al nemogu nikako naci.
Trebam mijenati trubu na lijevoj strani. Zanima me sta treba sve otkaciti da bi skinuo trubu sa reduktorom?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Po mojoj memoriji,treba odsarafiti onu osovinu koja povezuje kocnice,zablokirati speru da neispadnu oni mali djavli i odsarafiti reduktor,tj.trubu sa reduktorom...

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Kod skidanja reduktora treba skinuti onaj limeni poklopac kučišta kočnica u koje ide osovina kočnice i ispod tog poklopca ti je mali štift koji drži osovinu. Osovina inače nejde van. Čisto da nebi došel na ideju kak 'neki' osovinu kočnice s čekičem izbijati :(doh):
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Pozdrav opet sa novim problemom danas malo nekog transporta dodjem kuci parkiram kad na betonu ulje ispod ljevog reduktora procurilo negde a pre dvadesetak dana radio kocnice sve izmjenjo sta da radim da sacekam oceli sta uleci il da rasklapam dok nije oblogu sjebalo
 

Najnoviji postovi

Na vrh