• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Joj joj , vrlo moguće da si naletio na falš obloge kao što sam i ja čovjeku poslao te loše pa mi reklamirao , s'pravom.

Ajd pošalji sliku kako to stoji pa da vidim i čemu pričaš jer te nisam baš najbolje razumio.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
aj jedno pitanje nisam nikada kosio travu na bent kanala strmo je poprilicno , imam da kosim oko 2 kilometra a upitanju je kanal dunav tisa dunav .... sad pitanje kako se vladika ponasa na te strme nagibe dali je sklon prevrtanju ..... , ja sam zamislio da stavim jos jedan tocak to jest da odradim prirubnicu za tocak zadnji i da ga rasirim jos za jedno pola metra .... dajte savet misljenje kako se ponasa na nagibu ko je radio takve stvari ......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Gledao sam ursuza koji kosi nasip , samo mu je jedna felga raširena maksimalno a na drugu stavljeni tegovi i ništa više.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
ja sam smislio u mojoj glavi da mu odradim jos jedan tocak zadnji , posto sam ja vec rasirio maksimalno .... sad cu da dodam jos jedan sa koim bi trebalo da dobijem dovoljnu sirinu ... ako neko ima da proda zadnji tocak kompletan kupio bih , guma mi je nebitna u kakvom je stanju .... bilo bi pozeljno da je vojvodina u pitanju , kako se krece cena tocka zadnjeg i de bi mogao da ga kupim
:icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Onaj Novica iz Čuruga vjerovatno ima točak za vlatka.
Možeš i od IMTa da uzmeš , tebi samo bitan vanjski obruč sa gumom , svejedno nemožeš staviti srce do srca nego moraš pričvrstiti obruč do obruča. Ista ti je felga i guma od 28 cola.

A zašto ne potražiš original duple točkove za proširivanje , one su obično dimenzije 9,5X32 i lako se dodaju i skidaju.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
de to da nadjem , a veruj mi neznam ni kako igledaju .... daj uputi me de treba ... pare nisu problem
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
biggest_fotografija02261-1427887114.jpg trazio i nasao ovako nesto naravno nema za vladiku ali cu videti sa strugarima da mi odrade jedan komad da mapravim pa sta kosta neka kosta ... savo sta kazes na ovoj prirubnici ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pa ta prirubnica nije teška za praviti ali je malo sporo za montažu ako budeš često skidao-stavljao , bolji je neki klik-klak sistem.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
Pa nemora da se skida dole prirubnica samo skines tocak priubnicu nediras , samo gas , ako je potrebno da se recimo svaki drugi dan skida i stavlja .... Mislim da cu tako napraviti nesto , nasao sam tockove za vladiku to jest od t20 oba za 100 eura sa gumama ... Nisu neke ali posluzice , savo to je isto tocak kao na vladiku jelda , od t20
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Mislim da ta felga nije ista , ustvari mislim da ima više modela a da je jedna ista kao na vlatku.
Mada , tebi odgovara svaka guma koja je ista po prečniku , odnosno 11,2X28.
A mislim da je guma 9,5X32 ista po prečniku kao i vlatkova.

Pa ni to nije jednostavno šarafati da bi montirao i demontirao , ja sam više za klik-klak.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
pozdravljam vlado dobio kocnice sam sebi neverujem kako koci sa malim otporom na papuce on para betonom kocnice resene uspesno i vise nego zadovoljan.
Savo hvala na pomoci i djelovima

e sad to nebi valjalo da je sve savrseno ljevi reduktor sam primetio kad sam upalio traktor i ubacio u brzinu podignut na klocne i bez tockova kao da je osovina kriva onaj deo na koji se zavrce tocak malo pravi osmice staje uzrok i kroz kocku kad pogledam dok traktor okrece malo se primeti da dobos nije bas kao na desnoj strani i on ima nekog pomeranja al vjedba da se primeti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ako je kriv rukavac skineš ga i poravnaš na strugu , e sad , drugo pitanje je zašto je kriv i dali je deformacijom oslabljen.
Ako doboš felšira zna da bude kriva poluosovina (kao kod mene) pa papuša kočnice skakuće pri kočenju , nije strašno ako nije previše izraženo.


Nema na čemu.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
nema nekih problema sa kocenjem i sa odbacivanjem papucice kocnice samo me nako malo nervira sto osmici tocak kako mislis savo da obradim koji deo sta kako nemam pojma i dali neko zna imal i jel puno skupo da se kupi novo polovno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Piši malo razumljivije , vidi kakav ti je post smumljan jedva te razumijemo.

Kažeš kriv rukavac , ako je on onda ga skineš i staviš u strug , centriraš prema ležajskim mjestima a onaj dio na koji liježe felna poravnjaš , naravno da bi to uradio moraš prethodno da izbiješ brezone.
Mada ja čisto sumnjam da ti se rukavac iskrivio , prije bih rekao da je felga ili srce unutar nje.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Bio sam u zurbi pa sam malo zbrzio tekst izvinjavam se.
Nije felga i nije srce felge kad skinem felgu i ubacim u trecu dok se rukavac okrece okom je vidljivo da bas on osmici.
Skonto sam kako treba i sta poravnati iskren da budem nisam skonto odma sta je rukavac.
Uzrok bi mogo da bude da je neko nekad naletio na neki ivicnjak ili neku stepenicu posto kad sam kupio traktor bas na ljevoj strani je bila prva felga kriva na obrucu bas kao da je neko nekad udario u pomenuto.
Ja ga vec vozim tako od kako sam ga kupio ima 5 god.
Sad bi volio da resim i to kad sam vec sredio kocnice traktor jednostavno ukopava kako koci u nazad kad vozim trecom na otprilike pola gasa i naglo puknem po kocnici imam osecaj da ce se propne.

Pase li od t40 rukavac
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ne paše od t40.
Moguće da je prevrtan pa odatle deformacije.

Čudi mi da se rukavac popustio , obično je felga mekša.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Koce znati pre mene sta su mu radili uglavnom super me sluzi jos to da resim i neide on nigde od mene a bile me kocnice iznervirale dvojica majstora radili i nista sem sto su mene osisali.
Sad imam problem nisam naviko na kocnice uvjek u patos moro stiskat sad sa malim otporom vec para put.
Dok se naviknem ima gume sve da poderem he...
probacu ovaj obradit ako nemogne onda trazit negde polovan ima na piku neki prodaje komplet reduktor al 300km puno mi to
 

Najnoviji postovi

Na vrh