• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Pa dal je puno ili ne zavisi od onoga koliko kome treba , sam rukavac nov je 150 i više marki.
A nije neki bogzna kvalitet.
Pa polako sa tim kočnicama , ako zakivaju raspusti malo ona dva vijka sa dvije strane što upiru .
Evo i ja se zezam sa boš pumpom na vlatku , imam nekih 5-6 komada i redom ih stavljam da pokušam odabrati najbolju.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Skinem danas tocak i ponovo upalim traktor u brzini da okrece rukavac malo bolje to razmotrim i skontam da si savo ipak bio upravu kad si reko da je srce felge krivno.
Skinem desni tocak i namontiram na ljevi reduktor stegnem lepo ponovo pustim da okrece i ne osmici nimalo znaci krivo srce felge.
Dali je iko od vas ispravljo felgu na vladimircu kako to izvesti.
Savo hvala jos jednom vec sam mislio da valja rasklapati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
He , vidiš da staru kuku nemožeš lako prevariti :(giggle):

Macola u ruke i popeglaš srce , to je bar lako.

Zabilježiš gdje baca i gdje treba udarati pa skineš točak i položiš ga na zemlju i udaraš tamo negdje odmah oko kruga kojeg čine rupe koje pričvršćuju točak za rukavac , pa staviš provjeriš i tako u krug.
Mi smo kolegi peglali srce na hurlimanu i dotjerali ga 100% u pravac.

Za svaki slučaj ispusti pritisak iz guma da nebi bilo iznenađenja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Evo rješenja za španere :icon_super:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=nJcDisC81YU[/YT]
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Za kaj sluzi onaj tanjur s lancima? To je nesto kao malcer za travu ili ?

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod mene je isto srce malo bacalo pa sam resio poturanjem sirokih plotni izmedju srca i obruca felge na ona 4 vijka. Obicno je dovoljno na jedan ili dva vijka poturiti izmedju plotnu i ispravi se skoro skroz ili Savin sistem pa udri sto bi bilo i realno najbolje resenje
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Bilo je udri micko i resen problem jos mozda malo al to cu neki drugi put kad budem farbo felge ovaj savin macola patent je idealan. Sutra pravim nosace za sjediste ubacujem od auta.

Moracu sebi pojas namontirati da me kocnice nebi izbacile.
Jutros zakacim neku cisternu od 1500 litara puna a vlado koci kao da je solo traktor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Za kaj sluzi onaj tanjur s lancima? To je nesto kao malcer za travu ili ?

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk

Možda razbacivač slame ili nešto .......
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Nisam nigdje to vidio,pa zato pitam. Bilo bi logicno da se stavi oklop i da sluzi za malciranje(tarupiranje).

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Na našim podnebljima gledao sam ovakav sistem da se razbaci slama posle kombajna ali rotor stoji vertikalno. Čak ljudi sa time razbacuju i stajnjak.

razbacivac-slame-2.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod nas se time razbaci slama a donekle je jos malo i isitni . Vrlo lako se napravi od jedne felge na koju se postave lanci i jedna glavcina od tocka sa poluosovinom
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Svidja mi se ovo resenje sa spanerima,ali meni ne odgovara,posto mi je i kuka spojena na lancima i radi zajedno sa hidraulikom. Nemam mjesta za ovo sve zajedno. Savo,koliko je ucinkovita ova sprava u razbacivanju stajnjaka,znas li slucajno? Kupio sam neke dijelove za Vlatka,na semerinzima pise GOST,ali mi je nekako lose uradjeno. Boze sacuvaj. Kupio sam i trubu poluosovine, ista prica,fali zavrsna obrada,obojeno samo temeljnom bojom... Zalosno ljudi...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki, to vam je obićni trimer za travu i krumpirište. Pogledajte mu profil, ima puno videa i puno strojčeka kućne izrade za vladiku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Neznam koliko bi to bilo učinkovito sa vlatkom jer je u njega jednostepeno kvačilo pa enmožeš zastati gdje trebaš.
Nije to neka sreća kako vidim , ne razbacuje ni blizu ravnomjernog ali danas je sve bolje nego ručno .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ček Savo, on ima direkt kardan bez lamele, znači trebalo bi kod njega za sve rotirajuće prikljućke kardan sa lamelom ili neki drugi oblik osiguranja protiv preopterećenja? Ja sam cjelo vrijeme mislil da on ima sistem kao belarus.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Kawasaki0201,ima lamelu,samo je problem isto to i meni na balirki jer kad stisnes kuplung onda staje i pogon na kotace i balirka.

Poslano sa mog Lenovo A536 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Aha, direkt je vezano ko kod starih fergusona. Šteta, jel se to neda preraditi ili se ne isplati?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
To sam i ja htio napraviti,ali neide. Ide direktno osovina sa lamele na spojnicku kod hidr.pumpe i dalje u getribu. Steta kaj se nemoze to preraditi.


Mozda bi se dalo preraditi,ali bi to bilo neisplativo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Šteta, to se sigurno jako osjeti dok baliraš ili nešt jačega radiš na kardanu, valjda trzne ko puška?
 

Najnoviji postovi

Na vrh