• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
bice rasklapanje cim pre sad mi nije problem ispraksan sam a nije mi nimalo mrsko kad se setim onih muka sa kocnicama
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Danas sam kod kolege rastavljao reduktor,bio napukao 5-6 cm. Rastavljeno fino,svezao sam spanerom reduktor preko blatobrana. Nije islo na ruke kad sam odvrnuo vijke,ali sam ubacio dizalicu izmedju reduktora i kucista dif., i lagano je izaslo,kolega pridrzao da ne osteti semering. Al onda sam dozivio razocarenje. Dobos kocnice unisten,zapekao skroz,kociona obloga ne postoji,dobos je kolega odmah cekicom razbio. Rupe vijaka na reduktoru su se razlokale,to je strasno,dvije su unistene. Kocnice nikad nisu mijenjane. Inace je kupljen prije 2 mjeseca,prethodni gazda je bio neka cicija.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Savo,jedna rupa u reduktoru mi se razlokala,mislim da M14 nemoze urezati,jel pametno M16 narezati? Za neko krace vrijeme,pa bi covjek kupio kuciste reduktora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Urežeš navoj koji može a brezon napraviš opet na M12 , znači brezon ti bude M16-M12.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Znaci,druga polovina brezona da bude M12? Jel pametno staviti malo trenutnog ljepila na brezon u reduktoru?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Lepilo je za finu gospodu , ja koristim primitivnije metode kao što su manje tolerancije , recimo stranu brezona koja ulazi u deklo ostavim par desetih deblju.

Zaboravih , nemoj stavljati M12 , nego 12X1,25 kao što su i ostali , mora biti sitni navoj.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
f2f86d13301f6ca019e56768d8634ef9.jpg


Skidan reduktor, sve uradjeno po uputama. Stisnuo sam speru al mi svejedno onaj zupcanik od spere pao dole. Sta raditi?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Samo ga podigni gore i uklopi u viljušku pa pritisni blokadu da je uhvate zubi.
Ili ako već skidaš ovo deklo sa semeringom da bi ga zamijenio onda imaš bolji pristup.
 

ipetricevic969

Novi član
Tu od
5 Kol 2015
Poruka
21
Pomagajte.... Danas me vladimirec t 25, iznenadio ali u krivom smislu,
u svim brzinama krči nece da ide,jedino u sporohodnoj oce i u 1-2 ali samo po ravnom,najmanja uzbrdica krči neide..
U cemu je problem,kako rijesit
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kako se salta,ulazi li lako u brzinu?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 

ipetricevic969

Novi član
Tu od
5 Kol 2015
Poruka
21
e ovako.., rastavljeno i koliko sam vidio u sklopu onih zupcanika sto su na na osovini prednjoj,do volana ima lufta 5-8 mm.,oni konusni zupčanici nenaljezu bas dobro,znaci u njima je luft. i to oko 5 m,jel smije to tako bit..? i onaj uski zupcanik je izhaban rub,mislim da je to od rikverca,pa mi je mozda zato i iskako iz rikverca....? hvala va svima na savjetima.....
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
možda imaš previše onih podloški za štelanje lufta ispod one osovine di se na vladimircu stavlja remenica za dreš. papir je majka za svaki zazor ako prođe između zupčanika, a zupčanici ga ne poderu to je to
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Ti konusni su ti i od rikverca i od prednjih brzina , taj ''mali'' moraš bolje da pojasniš na koji misliš.
Reverzer moraš napolje odnosno cijeli prednji snop , provjeri mesingane piksne ispod tih konunih zpčanika i zube na obujmici i onom dijelu koji hvata obujmica , tu je problem u kombinaciji sa podloškama koje određuju zazor.

Ima li na dnu mjenjačke kutije kakvih opiljaka ili dijelova?
 

ipetricevic969

Novi član
Tu od
5 Kol 2015
Poruka
21
mali onaj uski do konusnog zupcanika,na njemu je rub pojeden,a i na obujmici koja ide preko zupcanika su keajevi istroseni,izlizani..,nema nikakvi komada spene u ulju.,
kupijo sam taj cijeli set zupčanika s tom obujmicim,platio neki 700kn,-pa čemo vidjet.
ali ti novi zupčanoci su loši kvalitet 0..
 

ipetricevic969

Novi član
Tu od
5 Kol 2015
Poruka
21
sastavio i kresnio ga,probo vozit i ide neiskace,nekrci,samo se malo cuje kao da zvizdi..nisam jos stavio sve limove i vijke,nadam se da ce to bi OK.
A SAD LAGANO PIVU.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh