• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja nisam imao srca da mu kažem da rastura ponovo :icon_rofl:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Poslušni , bar nekim dijelom.
Neki dan sam ''ošamario'' mjenjač i on mi je uzvratio iskakanjem iz viljuške pa sam morao skidati one poklopčiće sa strane da ga restartujem.

A i pumpa od volana koju sam dodao izgleda je oslabila , volan je malo teži nego što je bio nakon ugradnje hidraulike , nemam kada da pogledam šta je u pitanju.

A vlatko je dobio frezu iz samogradnje od 165cm i lavovski se bori sa njom.
Na drugom je prskalica i ne otkačujem je nikako , on je samo za psrkanje za sada.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kada kažem zašto je hidraulični volan bio težak ima da me okačite na stub srama. :icon_hang:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Bio labav remen ili se pojeo pa nije pravio prenos. cest uzrok ili je faljkalo ulja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Gornja piksna koju sam ugradio direktno ispod volana , nemogu čudom da se načudim da to nekada treba i podmazati. :icon_e_surprised:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
zemlja k'o mozak :(sweat): ajde tako kod mene ori.
I još moram da primijetim prvu brazdu preduboku.

Evo i ja danas malo podmazivao vlatka pa dodao mazalice na prednje glavčine.
Lakše mi tako.
 

Prilozi

  • IMG00282.jpg
    IMG00282.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 127
  • IMG00283.jpg
    IMG00283.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 138

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
zemlja nemoze laksa i primetio sam i ja da bi malo topling valjalo otpustit
dobro si mi dao ideju za ove mazalice
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Pozdrav ekipi
Izmjenio sam sva ulja u Vladi a prilikom izmjene ulja u motoru sam se smrzo,odvrnem čep za ispuštanje ulja, ni kapi da iscuri, imam Vladu oko 8 mjeseci ,bivši vlasnik kaže da je promjenio ulje al ajd kad mijenjam sva ulja promijenit ću i u motoru, odem do mjerača pogledam sve ok ulja ima čak nije ni crno al ne curi van , probam skinut filter na karteru nekako ga rasklimam al nejde van ulje ni dalje ne curi van, uglavnom, filter sam pokidao dok sam ga izvukao(ne znam jel uopće imao svoju funkciju) koliko je bio prljav i pun nekog crnog tvrdog taloga .
U karteru ima jedno centimetar -dva tog tvrdog crnog taloga, nešto kao katran. Karter nisam skidao jer sam se bojao da ću oštetiti brtvu a nemam drugu.
Na internetu sam našao da postoje dva tipa brtvi plutena i od klingerita. Pitanje za Vas ako je netko imao slično iskustvo : koja bi bila bolja i jel trebam mazati kakvim brtvilom prilikom izmjene te brtve jer karter trebam svakako dobro oprati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kakva ti je pri ruci.
Ako nemaš nikakve onda složi od debljeg papira i namaži diht masom ili u krajnjem slučaju stavi samo masu.
Diht masom maži sve osim plutene brtve.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Skini karter i operi ga , to metalno sito nije neki filter nego samo da opiljak ili slično ne uleti u pumpu.

Što se tiče dihtovanja ja sam u više navrata stavljao samo silikon i bude i on dobar , samo ne sastavljam odmah nego sačekam par minuta dok počne da steže pa onda sastavim , mažem obje strane i blok i karter.
I nakon sastavljanja ne sipam ulje niti palim motor dok ne osuši.

I svakako očisti i centrifugalni filter.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,550
kad se skupilo toliko katrana na dnu kartera, filter je odavno zabetoniran...:eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U opel astri od mog frenda se je valvolin pretvorio u želatinu i na štangici ga je bilo do max.,ali pumpa ga nije mogla terat i zaribao motor.
2.0,126Ks,generalka bila oko 10000kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko kilometara je taj valvolin bio unutra?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
kao i uvijek poslušao sam savorisa ,rastavio centrifugalni filter i vidio ovo:


http://i1378.photobucket.com/albums/ah117/ivicarezo/IMG_20160506_190155_zpsar5gsrva.jpg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah117/ivicarezo/IMG_20160506_190211_zpslsxanvbd.jpg

dao sam se na posao i dobio ovo

http://http://i1378.photobucket.com/albums/ah117/ivicarezo/20160506_2010011_zps5aussv4j.jpg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah117/ivicarezo/20160506_200949_zpswag3rfq5.jpg

a ovo mislim da nije mrežica filtera :eek::

http://i1378.photobucket.com/albums/ah117/ivicarezo/20160506_201103_zpsurmjxmdl.jpg

brtve kartera posebno za kupiti tu kod mene u blizini nema za kupiti, samo komplet brtvi za motor cijena 150kn da li je to skupo, nisam još kupovao nikakve dijelova pa nemam s čim usporediti

nisam još vratio centrifugalni filter na vladu uhvatio me mrak da li trebam skinuti osovinicu na koju dolazi filter pa i nju očistiti ili je dovoljno samo je obrisati '
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koliko kilometara je taj valvolin bio unutra?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Nije dugo možda 1000km,nešto nije bilo uredu s tim uljem,nevjerojatno,kad je majstor skinuo karter u karteru želatina ko mast,veli da takav slučaj nikad nije imao.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh